Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Passzív félévesként, érettségi...

Passzív félévesként, érettségivel mekkora esélyem lenne az alábbi városokban munkát találni?

Figyelt kérdés

Második félévtől lehet passziváltatnám magam, haza szeretnék költözni és a környéküknön keresnék munkát.

Mekkora esélyem lenne bármit is találni az alábbi településeken?

Kiskunfélegyháza/Kecskemét/Csongrád

(esetleg Lakitelek, Szeged)

Ha passzív féléves vagyok diákként vagy rendes munkaidősként vennének fel?

Igazából munka majdnem mindegy, hogy mi lenne..árufeltöltés stb nyártól külföldre mennék egy évre és addig kellene valami.

21l



2012. nov. 11. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt ugye tudod, hogy egyfolytában csak két félévet passziváltathatsz?

Amúgy nappali tagozatosként a legtöbb munkára jelentkezhetsz. Hogy az Alföldön mennyire van kereslet a diákmunkára, azt nem tudom.

2012. nov. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Csak 2 félévet lehet passziváltatni?:(

Szegeden tanulok amúgy, mindig dolgoztam suli mellett, ez sosem volt eddig gond nappalisként, csak passzív félévesként semmi képzettséggel nem tudom mennyire lenne nehéz elhelyezkedni, ráadásul kisebb településeken, ami közelebb van a lakóhelyünkhöz.

Bár így, hogy mostmár tudom hogy csak 2 félév lehet passzív, mindegy is..

Nagyon nem tudom mit csináljak:/

2012. nov. 11. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:

Az elképzelés több pontban hibás.

Az első mint már kiderült, hogy egyhuzamban maximum 2 félévet passziváltathatsz, összesen pedig a képzési idő felét. De ha nyártól kimész küldölfre dolgozni(mert ezt írtad), akkor ez a rész Neked úgyis mindegy.

A második pedig, hogy ha passziválsz, akkor nem kapsz a diákodra matricát, átmenetileg nem vagy az intézmény tagja és nem kapsz hallgatói jogviszony-igazolást sem. Ezáltal ugye nem tudsz diákmunkát vállalni..

2012. nov. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet passzív félévesként is dolgozni, én már rákérdeztem. De azért van, ahol aktív éléveseket várnak csak (érdekesnek tartom, de ez magán vélemény).
2012. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, de ha csak 2 félév lehet passzív, jobban sürget az idő, így kihagyom a nyárig tartó otthonélés-mellette dolgozás lehetőséget és egyből külföldre mennék, nemcsak nyáron.
2012. nov. 11. 22:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát sajna nehéz munkát találni. Én Félegyházi vagyok amúgy. Itt szinte csak ismerősökön keresztül lehet. Lakitelek szinte esélytelen. Kecskemét és Csongrád se sokkal jobb. Könnyen lehet mire munkát találsz már mehetsz is jövő nyár lesz:(


Esetleg valami sörözőbe/kocsmába pultos munka? Ebben még talán segíteni is tudnék.

2012. nov. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

szia, köszi hogy írtál.

félig meddig én is oda valósi vagyok.

ha úgy alakul, lehet felkereslek majd.

2012. nov. 11. 23:13
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy félévre az is megoldás lehet, hogy aktív féléven vagy, viszont csak egy, nem látogatásköteles tárgyat veszel fel. Abból majd félév végén egyszer leutazol vizsgázni, vagy ad abszurdum megbuksz, és kész, megvan az aktív féléved. De ezt csak egyszer lehet eljátszani, mert ugye nézik az elmúlt két aktív félévben szerzett kreditjeid számát.
2012. nov. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
de ahhoz az kellene, hogy legalább az első félévben meglegyen a 30 kredit , másképp áttesznek költségesre, nem? :(
2012. nov. 12. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!