Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a bátyámnak van...

Szerintetek a bátyámnak van igaza, vagy nekem?

Figyelt kérdés

külföldön élünk, külön albérletben. Az ő albérletét az iskola adja, 4en laknak. Amikor ő beköltözött, még járt internet is, azóta lecserélődtek a lakótársaik, az ő szerződésükben már nincs benne h internetet kapnak. De a bátyám rendes volt, odaadta nekik a wifi kódját. Ez szerintem alap is lenne, rendes tőle.

Viszont kitalálta a ház vezetősége, h havi kb 10 eurót kell fizetni a tv-kábelért. 4en vannak, szóval havi 40 eurót függetlenül attól h van-e tévéjük. Egyetlen egy lakónak van csak, bátyámnak nincs. Ez alól a fizetés alól akkor mentesül valaki, ha kap egy bizonyos ösztöndíjat, ez esetben a többi lakónak kell kifizetni az ő részét is. Na most fél évre rá, h már van ez a dolog, az egyik lakó kitalálta(az akinek van tévéje), h eddig mindig tőle vonták le, holott ő kapja az ösztöndíjat, szóval szépen kiszámolta h mennyi elmaradása van a bátyámnak és mondta h 100 euró visszamenőleg sőt ezután is havonta 10 euró. Erre bátyám közölte, h ő neki is van ösztöndíja ezért hagyja békén. Ez hazugság volt...és itt ön a bonyodalom, h most van 100 euró tartozása, ami akármilyen igazságtalanság, jogilag behajtható rajta, még ha pofátlan is a lakó h vele fizetteti ki, mikor a bátyám netét használja és ráadásul csak neki van tévéje. Viszont jogilag igaza van, erre bátyám szerzett egy hamis igazolást az ösztöndíjról.

Itt kinek van igaza? Szerintem a normális korrekt az lenne, ha megmondaná neki h ha velem fizetteted a tévédet, akkor lekapcsollak a netről, nem az h hamis igazolásokat gyárt és le is bukhat. Ti kinek adtok igazat?


2013. okt. 5. 11:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Wifi jelszót meg kell változtatni, és én olyan tévéért nem fizetnék ami egyrészt nem is az enyém, másrészt nem is nézek.

Kamu igazolást kár gyártani, mert az okirat hamisítás.

2013. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az a baj, h hoztak egy ilyen szabályt h ennyi és ennyi a tévédíj, ha nem tetszik ki lehet költözni...én is mondtam neki h ez okirathamisítás, de azt monda h már hazudta h van ösztöndíja, már nem tud visszatáncolni..pedig szerintem még mindig jobb lenne
2013. okt. 5. 11:38
 3/5 anonim ***** válasza:
Én már ott elakadtam, hogy mi az, hogy ha kap ösztöndíjat, az ő részét a többiek fizetik a sajátjukon felül. Amúgy meg kell változtatni a jelszót, utána net nélkül pattoghat a lakótárs.....
2013. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Neked van igazad. Netet elvenni az idiótától, és mondja meg tesód, hogy az internete használatáért visszamenőleg 100 eurót kér, és innentől havonta 10 eurót.
2013. okt. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A 4-esek igaza van, kérje a netet visszamenőleg. Egyébként tv adót akkor is kell fizetni, ha van olyan készüléked, amin lehet tv-t nézni. Ez akár lehet telefon is, de ha már van számítógép, akkor azután is kell, függetlenül attól, hogy nézed-e.
2013. okt. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!