Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minap az egyik lakótársam...

Minap az egyik lakótársam vitába került velem, ő kötött belém, és felemelt hangon közölte, hogy "itt semmihez sincs jogom"vegyem tudomásul. Erre szeretnék választ kapni, hogy igaza van, vagy nincs igaza?

Figyelt kérdés
Egy társasházban lakom az élettársammal, én költöztem oda kb.5 éve, és be vagyok jelentkezve., Mivel mindig kertes házban laktam. Ezt nem tudom.
2013. szept. 2. 11:13
 1/4 anonim ***** válasza:
most akkor lakótárs,vagy élettárs?
2013. szept. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Anyukám közös képviselő, onnan tudom, hogy ha közgyűlés van, csak a tulajdonosok vannak meghívva, csak ők szavazhatnak. A tulajdonosok élettársai csak megbízással vehetnek részt és szavazhatnak a lakógyűlésen, vagyis ilyenkor a tulajdonos fél ír egy megbízást az élettársnak....

Eszerint jogilag nincs beleszólásod a lakóközösség ügyeibe, mivel nem vagy tulajdonos.

2013. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A házban lakó egyik lakotars kötött bele a kérdezőnek, aki az élettársánal lakik. :) A tulajdonosnak van joga bizonyos dolgokhoz, bár azt a tobbi lakónak nem kell tudnia, hogy te milyen minőségben laksz ott.
2013. szept. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha ott élsz életvitel szerűen és bevagy jelentkezve, akkor igenis vannak jogaid. Pl jogod van használni a közös tárolóhelyiségeket, a folyosókat, lépcsőket közlekedésre, jogod van parkolni a ház a parkolójában (ha van). Viszont minden társasháznak van egy szabályzata, ebbe minden benne foglaltatik, amik a lakókra vonatkoznak. ezt érdemes átnézni. Jobb esetben kiteszik az üzenőfalra, de a házmestertől vagy a közös képviselőtől is kérheted.
2013. szept. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!