Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helytelen gondolatok. Számít ez?

Helytelen gondolatok. Számít ez?

Figyelt kérdés
Mindennap eltöprengek azon, hogy miként élhetnék jobban, hogy mi AZ, ami jobbá tehetné az életem. Hogy a szép dolgokat, szépeknek lássam.. Hogy jól érezzem magam a bőrömben. Néha a kinézetemmel van a bajom, néha a lakóhelyemmel, néha csak simán az élettel. DE! Elegem van. Mindig mást akarok, és elvágyódom, de tudom, hogy az nem megoldás. Tökéletességre törekszem. Folyton hülyeségeken gondolkodom, és kisebb amorf érzéseket szövök. És rájöttem miért... Egyedül élek az apámmal, és az öcsémmel. Az anyukámmal elváltak. Apu folyton dolgozik, öcsémmel beszélgetni szoktunk, de teljes más a felépítésünk érzelmileg, mentálisan is. Apuval is. Nem értenek meg. Jó, nem szörnyű az életem, de rosszul érzem magam... Valahogy nem akarok már itt maradni, EBBEN A HÁZBAN, ebben a FALUBAN 4-5 évig. Mert nekem több kel, többre van szükségem. Egy családra, egy új helyen. Nem akarom részletezni a rokoni kapcsolatokat, mert hosszú, de a bátyám jelenleg a menyasszonyával, annak anyjával, öccsével és nővérével él. Úgy élnek mint egy boldog család. Azok is. Nagy ház, közös kajálások, beszélgetések és történések. Tanulás, buli, rumli és mentális egészség, zene,munka. Áhh, hülyeség! Tök úgy élnek, mint amire vágyom.. Talán leírni se tudnám. Velük jól érzem magam. A jelenben élek, és nem rágódom a múlton. Kedvem támad ÉLNI mellettük, de ez itthon nem megy... Viszont hozzájuk nem mehetek, nem lehetek teher számukra. Bár nem lennék személy szerint, de jó ha a diszkréció megvan. Mit tehetnék? Anyuhoz költözzek? Esetleg nagyon helytelen gondolatok ezek? Lányok társaságára vágyom, és CSALÁDON belül tehát komolyan. Velük mindig olyan jól érzem magam, mert ők egy nagy család.. Vannak rokonaik, őket is ismerem.. Mindig jókat beszélgetünk, utazgatunk meg minden extra tevékenység. Ilyen helyzetben mit tehetnék? Ők hamarosan kiköltöznek külföldre, pár hónapon belül. Mindannyian. Én is menjek velük, ha majd tudok? Vagy próbáljak új életet élni az anyukámmal? Vagy továbbra is maradjak otthon? .. Nem tudom, kérlek oszd meg a véleményed. Bár ez elég bonyolult. Nem baj. 14/L

2013. okt. 6. 20:57
 1/6 Pendulum92 ***** válasza:
100%
Ha a gondolkodásod nem változtatod meg, akkor ha változtatsz is, ugyanebben a helyzetben fogsz kikötni. Mindig a rosszat fogod keresni a helyzetben.
2013. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:
78%

"Mindig mást akarok, és elvágyódom, de tudom, hogy az nem megoldás"


Tudod, de még is ezt akarod tenni.



"Tökéletességre törekszem."


Tökéletesség nincs, sosem fogsz megelégedni véglegesen ha erre nem jössz rá.

2013. okt. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi lány, 14 éves vagy, most kamaszodsz.

Ebben a korban szinte mindenki így van, hogy keresi a helyét a világban. AKárhova költöznél, ezek a kérdések ott is előjönnének belőled. Bár lányként talán valóban közelebb éreznéd magadhoz a női társaságot, Anyukádat, de hidd el, APukád is szeret, és ő nevel benneteket. Anyukád sem lenne veled mindig, ő is dolgozik.


Külföldre nem mehetsz, nem rajtuk múlik, ahhoz Apukád és Anyukád beleegyezése kell. Tartsd a tesóddal a kapcsolatot, és pár év múlva, ha nagykorú leszel, és még mindig menni akarsz, biztos segítenek neked.


Hajrá kicsi lány, és légy boldog!

2013. okt. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kamasz vagy,ugyanakkor én a soraid alapján elég érettnek,intelligensnek,normálisnak képzellek el.Aki így tud megfogalmazni benne rejlő érzéseket és gondolatokat,az a fejében is rendet tud teremteni.Csak akarni kell pozitívan gondolkodni,és meglátni az élet apró örömeit.Akarni kell a jót észrevenni minden helyzetben.

Mondok egy példát.Nemrég félresiklott az életem.Szinte mindent és mindenkit elveszítettem,aki és ami fontos volt számomra,köszönhetően egy kettős családi tragédiának.Nincs anyukám,aki vállán kisírhatnám magam,nincs apukám,aki segítene,ha gondom támadna,nem ott lakom,ahol szeretnék.Mégis élek,mert itt van dolgom,van,aki számít rám,egészséges vagyok és életerős,ha meg is tört az élet.Bár megtiport rendesen,ez tény,de mégis optimista igyekszem lenni.Soha nem szabad feladni és keseregni,hanem a legjobbat kell kihozni mindenből.

2013. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedved támad ÉLNI, hát majd 18 évesen elköltözöl a faluból, addig meg bulizol ott a haverokkal. Gyerek vagy ám még, az anyud ébreszt.
2013. okt. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat MINDENKINEK! :) Egyébként úgy gondolom, hogy ezt sajnos akármennyire is akarom, de nem tudom megváltoztatni... Mindig is elfogok rajta gondolkodni, mert nem tudom befolyásolni, egyszerűen nem tudom kezelni és folyásszerűen rám zúdít mindent. Ha mellettük vagyok, TÉNYLEG minden más, és nem rágódok ilyen hülyeségeken.. TÉNYLEG!! De hát... ez van. Remélem ennek hamarosan vége lesz. Ennek a kényszernek. Köszönöm még egyszer a válaszokat puszi
2013. okt. 7. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!