Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helytelen viselkedés ha...

Helytelen viselkedés ha elfogadok cuccokat "apámtól" de nem bírom a képét?

Figyelt kérdés

Apám nemrég bukkant fel, miután kiskoromban lelépett. Én nem nagyon bírom a képét, nem vagyok hülye, hogy elfelejtsem, hogy elhagyott. Meg az sem tetszik, hogy próbál megvenni. Van pénze, míg anyámmal elég sz.r körülmények között élünk. Vesz ezt-azt. Ha ez neki öröm legyen. Szerintem normális ha kihasználom, ha ad. Miért ne tenném? Barátnőm viszont azt mondja nem kellene ezt csináljam, helytelen, mert "szegény" azt hiszi hogy kezdem megkedvelni. Oké egy rendes embert nem húznék le, de ő egyáltalán nem ez a kategória, meg van is pénze bőven. Barátnőm hisztizik vagy igaza van?

17/F



2013. márc. 7. 18:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
én is elfogadnám a helyedben. neked adok igazat
2013. márc. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

A barátnődnek van igaza, jellemtelen emberre vall, amit csinálsz.

De a pénztelenség az embereket megalkuvóvá teszi..

2013. márc. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyire vagyok megalkuvó.. Nem vagyok attól vele kedves, csak nem találkozok vele, de nem nyalok vagy ilyenek.

Amúgy igen a pénztelenség késztet rá. Szerintem szívtam már eleget miatta gyerekkoromban, most normális hogy ha valamit ad nem mondok rá nemet, míg eddig nem volt csak használt gépem, meg sz.r telefonom, kínai ruháim.

2013. márc. 7. 18:16
 4/20 anonim ***** válasza:
73%
Igen a barátnődnek van igaza, mert megjátszod hogy jóba vagytok és mégis utálod.
2013. márc. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
szóval csak találkozok vele.
2013. márc. 7. 18:16
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

én vagy visszautasítanám a közeledését az új számítógéppel, telefonnal és márkás ruhával együtt, vagy pedig megpróbálnék normálisan viselkedni, és beszélgetni vele. szerintem is helytelen. barátnőd meg nem hisztis, hanem normális értékrendet neveltek belé.

19L

2013. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
39%

Az oké ,hogy szar volt eddig az anyagi hátteretek ,de miért nem teszel ellene??? Van diák munka lehet menni keresni a pénzt ,hogy ne kínai ruhába járj. Én nekem is nehéz volt gyerekként most viszont van 5 szakmám meg jól fizető állásom..


Apáddal való kapcsolatod meg pillanatnyi. Ameddig pénzel addig a problémád meglesz.


Viszont szerintem a barátnődnek igaza van!

2013. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
68%

Egy normális szülő mindig ad. Nem csak anyagiakat. Szeretetet, gondoskodást, mindent, amit csak lehet.

Apád pedig lelépett. Nem gondolta, mi a szülő kötelessége,

felelőssége. Most, hogy idősödik, esetleg magányosodik, felébredt benne a tudat, valamit talán elmulasztott.

De az elvesztegetett éveket semmi ajándékkal nem tudja visszahozni. Erre most jött rá.

Ajándékok? Fogadd el nyugodtan. Bármilyen nagy összeg.

10-15 elvesztegetett évért fizessen csak bármennyit.

Mondom ezt, szülőként, két felnőtt gyerekkel.

2013. márc. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%

Talán őt is meg kellene hallgatnod, hogy miért lépett le kiskorodban? Nem biztos, hogy az az igazság, amit anyukád állít! Az elvált nők mind angyalok, a férjük mind gazember! Pedig nagyon sokszor a nő a hibás.

De ha nem akarsz vele beszélgetni, normális kapcsolatot tartani, akkor ne kelljen a pénze sem. A barátnődnek van igaza.

2013. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem helytelen, ha eddig nem fizetett semmit, ez a minimum, nem kell tőle hasra esni:)
2013. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!