Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Követelhet a vér szerinti apa...

Követelhet a vér szerinti apa láthatást akkor is, ha hivatalosan nem ő az apja a gyereknek?

Figyelt kérdés
Amikor terhes lettem, a gyerekem biológiai apja elhagyott, mert neki nem kellett a gyerek. Én nem is tartottam vissza, a kicsi anyakönyvi kivonatába először semmi nem lett beírva az apa nevéhez, majd 2,5 éves volt, mikor az akkori párom (ma már férjem) elismerte az apaságot, annak tudatában, hogy valójában nem ő a gyerek apja. Most a vér szerinti apa előkerült és követeli, hogy legyen láthatás, mert joga van megismerni a fiát. A fiunk nem akar vele találkozni és mi sem akarjuk vele tartani a kapcsolatot. Fordulhat ezzel a kérésével a bírósághoz? Megítélhetnek neki láthatást?
2013. okt. 7. 16:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
maximum ha apasági pert indít, de mivel a párod a nevére vette a gyereket, túl sok esélye nincsen...
2013. okt. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Indíthatna épp apasag vélelmének megdöntésére irányuló pert, de a gyamhivatal nem fogja engedélyezni, mert nem áll a gyermek érdekében.
2013. okt. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek?
2013. okt. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
15%

*A fiunk nem akar vele találkozni


Azt nem értem, hogy egyáltalán a gyereknek miért kell ezt tudnia.


Egyébként semmint nem követelhet, mert az Ügyészség nem fogja megbolygatni a gyerek családon belüli tényállását.

Még akkor sem, ha a világ legnagyobb kenőpénzét nyomatja is nekik az "apuka".


Aki egyszer eldobta a gyerekét, onnantól kezdve lényegtelen, hogy mit akar.


Követelni meg maximum magától követelheti meg, hogy miért volt akkora "ember" hogy a saját vérét eldobja.

2013. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%

én egyszer olvastam egy olyat, hogy ilyenkor nem azt kellene nézni, hogy anno mekkora gyökér lény volt az érintett, aki nem volt kíváncsi a gyerekére, hanem azt kellene nézni, hogy a gyereknek jó lehet-e ez.


ha nem alkoholista szemétláda, akkor lehet rá esély, hogy valami jó alakuljon ki a dologból.

2013. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
60%

*hanem azt kellene nézni, hogy a gyereknek jó lehet-e ez.


Semmi jó nem származik egy olyan embertől aki már egyszer eldob egy élőlényt. Az legközelebb is megfogja tenni mikor a kedve és hangulata úgy diktálja. Viszont egy gyerek nem játékszer és nem ide-oda rángatjuk és dobáljuk.

2013. okt. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nem áll a gyermek érdekében, alapból elutasítják, nincs ilyen. Ennyi erővel bárki besétál az utcáról és az apaság vélelmének megdöntését kéri. Láthatási joga csak a szülőnek és a nagyszülőknek van, és mivel ő jogilag egyik sem, így joga sincs semmihez.
2013. okt. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Az meg közröhely tárgyát képezi, hogy egy nő nulla segitséggel magára hagyva neveli fel a gyereket, és a pasi mikor meglátja, hogy milyen nagyszerű ember vált a gyerekből, akkor már kihúzná magát, hogy "az én gyerekem, és jogom van" c. fejezet.holott az anya küzdött a gyerekkel, az anya állt a kórházban mikor beteg volt, az anya volt az ha kellett az utolsó falatról is lemondott, csak azért hogy a gyereknek legyen, miközbe a pasi bulizott, és egyik ágyból ki a másikba be, ilyen nyaralás-olyan utazás.Egyik unalomból ki a másikba be.


Hát persze...ahogy azt Móricka gondolja..akkorát beintenék neki, hogy a fal adja a másikat.

2013. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
26%
*Egyik unalomból ki a másikba be. Az ostoba nagyképű hedonista életét élje tovább..
2013. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudom, de ha ilyen előfordulhatna, valószínű, hogy gyerektartást is kellene fizetnie, lehet, hogy akár visszamenőleg is. Én az apa helyében kicsit visszább fognám magam, se óvatosan közelednék a fiamhoz. Mondjuk beülhetne a focimeccseire, napra kész lehetne a dolgaival, s először csak semleges helyen kéne vele találkoznia, összefutnia, pár szót váltania. Ha a gyerek látja, hogy kitartó az apja és tényleg érdeklődik iránta, akkor kialakulhat egy jobb kapcsolat kettőjük között. Az erőszakos törtetéssel csak még jobban elriasztja a gyereket. Elképzelhető, hogy az apa megváltozott, megbánta tettét. Ha bizonyít, a fia ad majd neki egy második esélyt, de azt is meg kell értenie az apának, ha nem.
2013. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!