Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiderült hogy a feleségem...

Kiderült hogy a feleségem szeretőt tart. Hogyan rakhatom ki a lakásból hivatalosan?

Figyelt kérdés
Annak milyen jogi következményei lehetnek ha egyszerüen szó szerint kivágom a ruháival együtt úgy ahogy van?
2013. máj. 16. 17:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%
Kérd meg, hogy költözőn el, ha nem megy akkor menj az agyára. Az teljesen törvényes.
2013. máj. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Itt nem maradhat!!Rá sem birok nézni.Hányinger kerülget ha meglátom.Muszáj lesz kiraknom valahogy,de nem tudom hogyan tehetném azt?
2013. máj. 16. 17:29
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha közös a lakás, akkor semmiképpen nem teheted csak úgy ki, legfeljebb megmondod neki, hogy költözzön el.
2013. máj. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
96%

A hivatalos módja a válás és vagyon elosztás, hacsak nem a te saját tulajdonod a lakás, de a válást ebben az esetben is meg kell várni.


Ha csak simán kidobod, akkor feljelenthet.

2013. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy elfog költözni.De viszont én nem vagyok hajlandó egy ilyen nővel egy fedél alatt élni.Nekem van félre tett pénzem de abból nem szeretnék még egy lakást venni.Nem mellesleg ezért a lakásért jó részben én dolgoztam meg,neki kevés része van benne.Ha ki fízetném a részét akkor kitehetném innen?
2013. máj. 16. 17:36
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak a tiéd a lakás, akkor nyugodtan kiteheted. Ezért nem jelenthet fel.

Ha neki is van benne tulajdonjoga, akkor még a vagyonmegosztás után is csak akkor, ha kifizeted a részét.

2013. máj. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha a lakás közös - ha a házasság alatt vettétek, akkor mindenképpen az, akkor felesben az övé is.


2. Amig nem vagytok leválasztva, és nem volt vagyonmegosztás (mármint ami kimondja, hogy neki nincs joga a lakásban maradni), addig nem teheted ki semmi módon.


3. A vagyonmegosztásnál is dönthet úgy a biróság, hogy a lakást megosztva használhatjátok - ilyen esetben kitenni nem tudod, legfeljebb meggyözöd, hogy menjen el, te meg kifizeted neki a lakás fele árát.


4. Vagy elköltözöl te, és töle követeleled a fele árat - de ez igen sokáig húzódhat, mire ebböl pénzt látsz.


5. Ha MOST nem akarsz vele egy lakásban lenni, akkor az egyetlen megoldás, hogy addig elköltözöl máshová, amig nincs döntés a lakás megosztásáról.

2013. máj. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben lehet az a leggyorsabb, és legelőnyösebb ha kifizeted a felét, megegyeztek, természetesen lepapíroztok mindent ügyvéd előtt, és mehet amerre lát. Talán ez a leggyorsabb megoldás, és így nem neked kell hordulkodnod!Zárat cserélsz és ennyi. A többi megoldás hosszadalmasabb és bonyolúltabb.
2013. máj. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
47%
Esetleg mondd neki, hogy költözzön a szeretőjéhez, ha már eddig süllyedt, mert te nem bírsz egy fedél alatt élni vele. A válás után meg majd meg lesz minden. Ha önszántából megy el, nem hivatkozhat arra, hogy te dobtad ki.
2013. máj. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
37%
Mi az,h NEKED van felretett penzed??? Kozlom veled,ha hazasok vagytok,akkor az a TI felretett penzetek. Hat nem csodalom,hogy felredug az asszony...
2013. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!