Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerektartás megállapításáná...

A gyerektartás megállapításánál figyelembe veszik, hogy az apának jelentős adósságai vannak?

Figyelt kérdés
Havi 300 ezer a jelenlegi tiszta bevétele, és így is csak 15 ezer Ft-ot küld a gyerekre. Nem hajlandó bíróságon kívül megegyezni az új barátnő miatt. Arra hivatkozik, hogy nem tud többet fizetni, mert kölcsönt fizet, és elvárja, hogy ne is emeltessek hivatalosan.

2013. okt. 7. 18:18
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
13%
Szia.elősször is az a kérdés,hogy mennyi egy átlag gyermek havi ráfordítási költsége. Ezt ozd el -vel,hiszen nem csak apja,hanem édesanyja is van a gyermeknek. És annyit fizessen az a reális.Véleményem szerint
2013. okt. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
88%
Nem számít, mert a gyerektartás megelőzi az egyéb adósságait.
2013. okt. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
73%
Tök mindegy,hogy neki mennyi adóssága van,amit figyelembe vesznek,hogy van -e kiskorú eltartottja a saját háztartásában,a gyerektartás a fizetés max 50 százaléka lehet,ez oszlik el a gyerekek.
2013. okt. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:

Nem tudom, van -e gyereked. Az én lányom 12 éves. Épp nemrég gondolkodtam el, mennyit is költök rá úgy nagyjából, hogy elmesélhessem apukának. Havonta csak a tízórai, amit csomagolok neki az iskolába 5-6 ezer Ft. Ebben nincs benne a napi gyümölcs, a joghurt és az édesség. Az ebédet nem tudom kiszámolni, mert főzök. Az ebédet nem tudom pontosan, mert főzök, de talán a legjobb jóindulattal is ez havonta 8000 körül lehet a 30 napra. A reggeli és a vacsora legyen csak másik 5000. Ha csak minden másnap kap egy joghurtot, az 2000 Ft. Már ez magában egy 20-as, szűkösen számolva édesség, nasi, gyümölcs nélkül. Hol van még a pénz, amit az iskolába kell küldenem, a füzetek, a toll, a könyvek, a kirándulás, az új tini magazin, a ruha, a cipő, a kabát, a zokni, a ..... sampon, betét, arcápoló a pattanásokra, dezodor, a hajdíszek, a telefon számlája...zsebpénz, a külön óra és minden egyéb, amire egy tinédzsernek szüksége van, még akkor is ha nincs elkényeztetve. A rezsi ráeső részét meg hagyjuk, azt nem is számolom.

Arról nem is beszélek, hogy a 12 ezer Ft-os dzseki az ciki, "anyu,ne mááár, ki fognak röhögni". Ha mindent számításba veszek, hogy mennyit költök rá, a 20 ezer is szinte kevés.

2013. okt. 7. 18:43
 5/41 anonim ***** válasza:
33%
nem számít az adósság, viszont ha elindítod az emelést, az eljárási díjat, és a perköltséget te fizeted, és sokkal többet nem hiszem, hogy ki fogsz tudni belőle szedni, max 25 ezret
2013. okt. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
71%
Az adósságokat nem veszik figyelembe, a gyerek az első.
2013. okt. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
80%
na, akkor viszont azt javaslom, ezeket a kiadásokat vezesd naplószerűen 1 hónapon át, és azzal fordulj a bírósághoz indoklásként, gyűjtsd a blokkokat is, úgy hitelesebb!
2013. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, csak erre voltam kíváncsi, hogy figyelembe veszik -e.

10 éve én vagyok az, aki mindig megértő. Most a kocsi lízing, most banki kölcsön, most megbüntették gyorshajtásért. Betelt a pohár. Rájöttem, hogy a saját gyerekemtől veszem el. Azon akadtam ki, hogy rátévedtem az exem FB oldalára, és idén már Balatonon is voltak nyaralni, a tengernél is, télen síelni... én meg szűkölködök, hogy a gyereknek meglegyen az alap, ami más gyereknek is megvan.

2013. okt. 7. 18:51
 9/41 anonim ***** válasza:
60%

1. Az apa nettó jövedelmét veszik alapul a gyerektartás megállapításához.


2. Az, hogy az apának milyen kiadásai, törlesztése, stb. van, az nem számít, a gyerektartás az elsödleges.


3. Nem világos, hogy az új barátnö hogy jön ide.


4. A gyerektartás mértéke gyerekenként a nettó jövedelemt 15 és 25 %-a között szokásos, kivéve, ha ez indokolatlanul magas összeg lenne.


5. Eddig nem volt semmiféle bírósági határozat? Azt akkor minél elöbb szerezd meg, mert anélkül semmi jogod gyerektartást követelni.


6. Az meg tévedés, hogy az anyának ugyanannyit kell hozzátenni, ugyanis az apa nagyrészt pénzben, az anya meg természetben vállalja a gyerek ellátását.


7. A havi 15-ezer nagyon kevés, de 40-50-ezer Ft-nál több nem reális egy gyerekre.

2013. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
0%
Figyelembe veszik az apa anyagi helyzetét. A tartásdij kötelezettség minden körülmény között fenáll, de a mértéke a lehetőségek függvénye. Havi 60 000 Ft-ban maximalizálható, tehát egy bizonyos fizetés fölött már messze nem max. x százalék. A havi 15 000 Ft reális, havi 300 000 Ft jövelemnél viszont ennél jóval többre is számithatsz. kb. a 60 000 Ft-ra. de ha az adósság gondjait bizonyitja, ezt alaposan le lehet csökkenteni, akár havi 15 000 Ft alá is...
2013. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!