Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerektartás megállapításáná...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerektartás megállapításánál az adójóváírás számít?

Figyelt kérdés
Ha kérem akkor ugye annyival több a fizetésem tehát többet vonnak gy.tartást.Viszont ha nem kérem akkor mi történik?
2010. márc. 4. 15:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
A gyerektartást a mindenkori havi jövedelem alapján számítják ki. Ha nem kéred, akkor is 20%, ha kéred, akkor is. Viszont ha nem kéred, akkor azt egy összegben kapod meg tavasszal, annyival több lesz abban a hónapban a jövedelmed és akkor annak a 20%-a. Úgyhogy teljesen fölösleges ezzel variálnod! A gyerektartás elől nincs kibúvó!!!!!! Ezt jegyezd meg!
2010. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
De ha önadózó vagyok azt az apehtől kapom vissza tavasszal nem?
2010. márc. 4. 15:59
 3/16 anonim ***** válasza:
81%

Ha önadózó vagy és év végén egy összegben igényled vissza, akkor az nem számít bele a gyerektartásba.

Ha hónapokra lebontod, akkor a nettód több lesz, ezáltal a százalékosan meghatározott gyerektartásnál figyelembe veszik, mivel a havi nettó munkabér számít.


Százalékosan vagy fix összegben van megállapítva?

Ha fix, akkor effektíve lényegtelen, hogy mennyiből kell, az a havi x összeget kifizetned.

2010. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
38%
Biztosan! Én ezt a kérdést a lelkiismeretedre bízom! Te biztosan az a fajta "apuka" vagy, aki a válás után tojik a gyerekére is! Pár ezer forintból ekkora cécót csinálni... Sajnálod a gyerekedtől? Vagy elveri az anyja? Miért nem nyitsz akkor a gyereknek külön számlát és rakod oda minden hónapban a neki járó összeget? Ne haragudj, de én az ellentáborhoz tartozom. Nekem 10 éve harcolnom kell azért a nyomorult havi 15 ezer forintért, amit megítélt a bíróság!
2010. márc. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Elsőnek:

Ki mondta, hogy ki akar bújni?

Soha nem árt, ha az ember a jogaival/kötelességeivel tisztában van.

Szerintem jó, hogy kérdez, mert legalább talán, nem tesz jogellenes dolgot.

2010. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

Mekkora tévedés!

Gyerektartást a legritkább esetben engedi a bíróság külön számlára utalni, mivel azt a gyerek csak 18 után veheti fel, a gyerektartás lényege, pedig a havi kiadásokhoz való hozzájárulás.


Miért kell mindig saját példából/keserűségből kiindulni és nem a kérdésre válaszolni?

Nem ismerjük a szituációt, de ítélkezni tudunk arról, hogy a kérdező milyen apuka? Márha apuka kérdezte és nem pl az exfeleség...

2010. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Bocsi, de engem ez a téma érzékenyen érint épp azért, amit az előbb írtam. Egyébként nekem kibújásnak tűnik...De ez az én véleményem.
2010. márc. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

Lehet más a véleményed! Semmi baj nincs vele!

Sajnállak és együttérzek veled, mert nem lehet könnyű olyan exel, aki tojik a gyerekre.


De ez a kérdés elég kevés ahhoz, hogy megítélhessük objektíven...

2010. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Örülök, hogy ide ennyi boldog és elégedett ember írkál, akik nyílván nem voltak hasonló helyzetben. Egyébként válaszoltam a kérdésre is azért.
2010. márc. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha 20%-ot ítélt a bíróság, akkor minden jövedelmed 20%-áról ítélt, beleértve azt is, ha ajándékba kapsz amerikai nagybácsitól 50 dollárt.Jövedelem.
2010. márc. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!