Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek a családjában komolyabb...

Akinek a családjában komolyabb betegség van, az elmondta a munkatársainak, esetleg iskola társainak akár szűkebb körben is?

Figyelt kérdés

Nekem anyukám 10 éve rákos, hol javul hol romlik az állapota, de én sosem szoktam róla beszélni, a családon kívül csak egy barátom tudja, illetve az egyik munkahelyemen a főnököm beszélt az apukája betegségéről, vele négyszemközt beszéltem erről.


Sajnos mikor romlik az anyukám állapota akkor mindig rosszabbul teljesítek és ha ez túl feltűnő akkor nehezebben tolerálják az emberek, ilyenkor szívesen elmondanám nekik,hogy mi a helyzet, de valahogy olyan érzésem van,hogy ez a kutyát sem érdekli.

Persze én mindig próbálok a toppon lenni, de azért nem tudom teljesen kizárni ezt a tudatot.

Akik hasonló cipőben járnak mennyit beszélnek a környezetüknek az ilyen jellegű problémáról?

Illetve akit nem érintenek ilyesfajta gondok az hogy reagálna rá ha megtudná,hogy valaki egy ilyen ok miatt viselkedik másként?


(Én egyébként nem akarok e mögé bújni,hogy "beteg az anyukám bocsi", sok más ok mellett ezért sem beszélek róla)



2013. okt. 9. 19:49
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem, egyáltalán nem tartozik munkatársakra.
2013. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én elmondtam a suliban, de nem változott semmi, nem voltak toleránsabbak, ha nem sikerült úgy teljesíteni, mint máskor.

Már nem járhatok, leromlott az állapotom, de gondolom ha járnék, minden ugyanúgy lenne. Ez annyiból jó, hogy legalább nem sajnálják az embert folyton, csak néha szükség van egy kis toleranciára, pl. ha valami nehezebben megy.


Kitartást a Családodnak, Neked is!


22/f

2013. okt. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én most lettem gimis. Apum 3.-as korom beteg (gyakorlatilag én már nem tudom milyen volt amikor nem volt beteg): Itt a gimiben úgy vagyok vele, hogyha megkérdezik apa foglalkozását akkor megmondom hogy rokkant-nyugdíjas. ebből mindig következik hogy miért, akkor elmondom azoknak akikkel sztem jóban vagyok. de a tanárnak pl. meg azokkal akikkel csak köszönő kapcsolatban vagyok, azoknak nem kötöm az orrukra..
2013. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenkinek van időnként olyan ok, amiért rosszul teljesít. Mindig vannak a családban betegségek. Én anyum is rákos, és még azon kívül sok baj van, de nem keverem össze a feladataimmal, a munkámmal. Nem is beszélek róla. A betegségek, a halál is az élet velejárója.
2013. okt. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hmm én se mondogatom úton útfélen, bár hálistennek gyógyultnak nyilvánították anyát (petefészek rák, kivették). Ha valahogy felhozódik, akkor van említve, de ha még beteg lenne, lehet én se mondanám. Szerencsére túl van rajta. 1-2 barátom tudja csak.
2013. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hiába mondanád el...-sajnos senki nem lenne megértő,mindenki a maga problémáival van elfoglalva,más világot élünk mint gyermekkorunkban,elsivárosodtak az emberi kapcsolatok.(Mi átéltük a párommal több soron is a helyzetet.) Kitartást,hitet és főleg egészséget kívánok neked!
2013. okt. 9. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha szóba kerül nem fogok hazundni meg kikerülni, elmondom. Nem szégyellem, nem értem miért kellene titkolni. Magamtól nem szoktam reklámozni.

Ha meg másról van szó, akkor csak annyit szeretnék, hogy ne rajtam "verje" le a bántatát.

2013. okt. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően magamba tartó típus vagyok. A gondjaimról nem szoktam beszélni a környezetemben, se a kicsikről, se a nagyokról. Családunkban is volt már nagyon közeli hozzátartozóm súlyos beteg, azt sem tudta a környezetem. Nem azért, mert nem akartam, hogy sajnáljanak, hanem valami olyasmi miatt, amit te is írtál, hogy talán nem fogja őket annyira édekelni mint engem, esetleg nem úgy reagálnak rá amit el tudnék viselni. Szóval hogy az ilyesmit sokkal nagyobb volumenű dolognak tartom annál, minthogy elmondjam a munkatársamnak vagy akárkinek, akivel beszélünk róla egy percet aztán megy mindenki dolgára és az élet megy tovább mintha mit sem mondtam volna és lehet, hogy a következő percben az illető már viccet mesél valakinek. Nem várom el senkitől hogy velem szomorkodjon vagy adott esetben gyászoljon, de mivel rosszul esne az ellenkezője ezért szoktam én magamban tartani az ilyet. Van kivel beszélni az ilyesmiről, amikor időt szánunk rá, hangulatot teremtünk hozzá, úgymond megadjuk a módját, ha lehet ilyet mondani. pl. nagyszülő, szülő, testvér, unokatestvér, az ember párja, legjobb barátja.

A teljesítmény romlásakor csak annyit mondanék, hogy családi nehézségek miatt van ez meg az, ha már konkrétan rákérdeznének. Hogy én hogy reagálnék egy ilyen esetben ha nekem mondaná valaki? Biztos vagyok benne, hogy nem tudnám kellőképpen lereagálni. Kevés lennék hozzá.

2013. okt. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!