Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit tennétek ilyen esetben?

Ti mit tennétek ilyen esetben?

Figyelt kérdés

12 éves fiú vagyok.Szerbiában élünk. WPW-szindrómás vagyok ami egy szívi rendelenesség. Pár hónapja nagyon elkezdtem rágni a körmöm és különböző rossz szokásokat vettem fel. Valmint többször is előfordult ,hogy összeomlottam az iskolában. Elkezdtem sírni de nem tudtam meg mondani ,hogy miért. Elmentünk anyámmal orvoshoz és azt mondta a doki ,hogy valami stresszbetegség vagy mi.Ilyesmi de nem tudom pontosan ,hogy hogy hívják. Na tehát a lényegre térve:-A családom folyton piszkál. Állneveket találnak ki nekem mint pl.Gremlin ,Béndzsa stb.

Arról vagyok nevezetes ,hogy ha valamire rákényszerítenek akkor azt rend szerint elcseszem. Ez úgy szokott lenni ha pédául lelökök egy poharat és leordítják a fejemet ,hogy összeszedni(magamtól is összeszedném) ,akkor úgy le fagyok ,blokkolok ,hogy belelépek a szilánkokba és kész is a baj. És főleg azzal piszkálnak ,hogy mindig gépezek. Ez nem igaz. Ha gépezek is napi 1-2 órát akkor sem játszom hanem a wkipédiát olvasgatom.Egyébként az orvos szerint nagy szerepet játszott a betegség kialakulásában a rengeteg iskolai óra. Van ,hogy egy nap 10 óránk van a suliban.Egyébként kitűnő tanuló vagyok.



2013. szept. 28. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Hát a szerb nyelvet tanuld meg ha már ott élsz. :)

Egyébként sajnos én nem értek hozzá.

2013. szept. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az érzékenységed a szívbetegséggel is összefügghet.


micsoda családi környezet az, hogy egy szívbeteg testvért, de akár ha egészséges is lenne, így terrorizálnak.


Tele vagy gátlásokkal, leblokkolsz hétköznapi problémák megoldása közben is. Pszichológust javasolnék, aki megtanít arra, hogy hogyan kezeld ezeket a helyzeteket, melyek másnak semmit se jelentenek, hiszen jelentéktelenek is.

Én mosogatás közben is számtalanszor eltörtem poharat, tányért, vagy a kisfiam a rossz helyre tett bögrét sodorta le. Persze annyit mond az ember, hogy "máskor figyelj jobban kisfiam", de nem ordít, nem terrorizálja miatta.


Szóval irány a kerületi gyermek pszichológus. Te is jelentkezhetsz nála. :)

2013. szept. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1-es!


Micsoda kötekedés ez, a szerb nyelvvel? Mi közöd hozzá?

Egy szót sem ejtett a kérdező kisfiú arról, hogy az anyanyelvén kívül beszéli-e az államnyelvet is.


Magyar gyerek, Délvidéken, a történelmi Magyarország egy elcsatolt részén él. Az ősei nem oda költöztek, hanem azt a földrajzi részt csatolták el Magyarországtól.


Koncentrálj a fiú által feltett kérdésre!

2013. szept. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! A WPW, meg ez, két külön dolog. De az, hogy kitűnő vagy, már többet mond el rólad. Nagyon rendes fiú lehetsz és mindent jól akarsz csinálni. Gyanítom első gyerek is vagy, és a szüleidnek nincs még sok tapasztalata a kamasz fiúk tulajdonságairól. A levert pohár tipikus kamasz dolog: megnő az ember karja, de a fejében még a két centivel rövidebb kar mozgatása van begyakorolva. Minden borul az asztalon.

Ne légy szomorú, és ha kell, szívesen írok a szüleidnek is, mint kamasz, és felnőtt fiúk anyukája.

A rengeteg sulis óra után, bizony jó lenne valami mozgásos dologgal kikapcsolnod.

Mi anyukák elolvadunk, ha a fiunk megkérdezi, kell-e a boltból valami, vagy ha nekiáll porszívózni.

Próbáld ki!

2013. szept. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!