Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok túlzottan anyagias...

Én vagyok túlzottan anyagias vagy ez másnak is sok lenne? A férjem exének gyermekei túl sokat vendégeskednek nálunk.

Figyelt kérdés
2 közös gyermekük van. Fél éve költöztek haza külföldről (3 utcányira laknak tőlünk), azóta közös felügyelettel nevelik a fiúkat, szinte minden másnap nálunk vannak vagy beugranak vacsorázni. Ezzel minden rendben is volna, de ahányszor a fiúk átjönnek, a testvéreik is jönnek velük és ez már anyagilag is meglátszik a családi kasszán. A férjem szerint ez így teljesen természetes és szinte meg is sértődött, hogy én ezért neheztelek. Nálunk az anyagiakat én kezelem, az én feladatom a pénz beosztása, ezért én már látom, hogy nagyon nagy bajok leszenk ebből, de a férjem még sértődősdit játszik. Mit csináljak?
2013. okt. 14. 17:16
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
* ez már NAGYON meglátszik a családi kasszán.
2013. okt. 14. 17:19
 2/23 anonim ***** válasza:
60%
olyan kaját főznék amit nem szeretnek.egy darabig biztos nem jönnének.
2013. okt. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
79%
Mutasd meg neki a számlákat vagy azt amivel meg tudod neki mutatni, mennyire megterhelő ez a családotoknak.
2013. okt. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Főzz olcsó ételeket: főzelék, krumplis, tésztás dolgok. Nem kell mindig csirkemellel meg szűzpecsenyével várni őket.
2013. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
75%
Azt nyilván nem mondhatod nekik, hogy ne jöjjenek. Ha tényleg nagyon rosszul álltok anyagilag, esetleg próbálj olcsóbb, kiadósabb kajákat főzni, vagy venni vacsorára.
2013. okt. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
60%

Néhányszor rakj az asztalra olyan régies parasztos kajákat. Általában nem ízlik a fiataloknak, de ha ízlik, akkor legalább olcsó. (Cukros zsíros kenyér és tarsai:D...mi imádtuk) Van egy-két számomra megunhatatlan gyerekkoromból ismert olcsóbb kaja: pl ha száraz a kenyér: bundáskenyér (be kell előtte áztatni tejbe), garantálom, ha zsirral sütöd, nem sokat esznek belőle:D Vagy tojásos krumpli: karikákra szelt krumpli, megsütöd, leöntöd a zsírt, és ráöntesz- arányosan- felvert tojásokat, mint a rántotta. Vagy egy másik tojás-krumpli kaja: főtt krumpli -lehetőleg hajában főve-, főtt tojás, aztán földarabolod, és forró zsirral tálaláskor leöntöd, ételízesítővel fűszerezve:D Esetleg paprikáskrumpli egy pár karika kolbásszal, virslivel, vagy lecsó rizzsel vagy tarhonyaval...esetleg tarhonyas krumpli...ezek elég olcsó kaják....a párod majd előbb utóbb ráun, hogy mindig ott lógnak a kölykök.

Derítsd ki, hogy mit nem szeretnek, s főzz azt sűrűn:D

2013. okt. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
54%
érzelmileg természetes a férjed hozzáállása, az anyagi részről pedig tájékoztasd részletesen (egy-egy ilyen látogatás mibe fáj nektek, és ha azt felszorzod az adott hónapra) ... apukának lelkiismeret furdalása van, és nem gondolkodik racionálisan
2013. okt. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
59%
A 6-os jókat írt. Meg kell próbálni olcsóbban megoldani a vacsorákat. Pl. zsíros kenyér almával, vajas kenyér, májkrémes kenyér, grízes tészta, köménymagleves, paradicsomleves, tócsni, hajában főtt krumpli, tejberizs, tejbegríz, krumplis tészta, resztelt máj, májrizottó, zöldséges rizottó, paprikás krumpli, rizskoch. Krumpliból és rizsből elég sokféle kaját lehet csinálni. Süthetsz palacsintát, vagy fánkot, valami kelt tésztát, azok sem igazán drágák, még csak nem is sok tojás kell hozzájuk. Vagy főzhetsz kakaós gombócot.
2013. okt. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%

Nagyon meglepődtem a válaszadókon. Hogy lehet olyan tanácsokat osztogatni, hogy főzzél rossz kajákat a gyerekeknek, hogy ne jöjjenek? Illetve cukros, túl zsíros, egészségtelen kajákat javasolni egy fejlődő szervezetnek. Normálisak vagytok?

Teljesen normális, hogy sűrűn mennek a gyerekek hozzájuk, így sokat lehetnek együtt az édesapjukkal. Ez a lényeg, hogy minél többet együtt legyen a család. A legfontosabb az életben. Ha ebbe beleütköznek az anyagi dolgok, azt muszáj megoldani. Olcsón és egészségesen is lehet főzni. Rengeteg recept van a neten is.

2013. okt. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%
8-as vagyok. Oké. Feladom. Kérdező, nehogy fánkot, vagy palacsintát adj a gyerekeknek, mert az egészségtelen, tofus lecsót adj nekik és búzacsírát! :D
2013. okt. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!