Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nekem egy nagy problémám...

Nekem egy nagy problémám van.20 éves fiam drogozik, iszik, borzalmasan beszél velem szerintem ennek a hatására. Szeretem őt, szerintetek mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Többen azt mondták, hogy zavarjam el otthonról, mert mindenkit tönkretesz. De ő a fiam és ezt nehéz elfogadni. Attól félek, ha elzavarom még mélyebbre süllyed. Mit tanácsoltok? Nem hajlandó semmiféle orvosi segítséget kérni, be sem ismeri, hogy drogos. A múltkor mentőt hívtam hozzá, mert olyan állapotban volt, de semmit nem lehet csinálni ha ő nem akarja. Sőt idegesek voltak hogy kihívtam őket. Nem értem, nagyon el vagyok keseredve. Egyébként egyedül nevelem, az apja elhagyta. Várom jó tanácsaitokat

2013. okt. 15. 07:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2013. okt. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2013. okt. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A drogosok csak nagyon ritkán jutnak el odáig, hogy külső segítséget akarnak kérni, általában mindent tagadnak, és eszük ágában sincs orvoshoz menni, ugyanúgy, mint pl. az alkoholisták. Írj egy drogközpontnak, ők már biztos sok ilyet láttak, szerintem jobban tudnak segíteni, mint mi. Nem fognak feljelenteni, meg semmi, de elmondják a lehetőségeidet. Ez pl. egy budapesti: [link] de ha nem ott laksz, akkor is írhatsz nekik, vagy kereshetsz neten olyat, amelyik közel van hozzátok.
2013. okt. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
van egy elég drasztikus megoldás.jelentsd fel.ismerősömet is feljelentették a szülei,azóta kerüli a kábszert.180 fokos fordulatot vett az élete.de a kékpontos dolog is jólehet
2013. okt. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Semmit. A te műved, hogy drogos lett, viseld el. Azt kaptad, amiért megdolgoztál.
2013. okt. 15. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Neki kéne elsősorban belátnia,hogy beteg,és neki kéne akarnia a változást.Ehhez viszont köztetek kéne lennie egy olyan bensőséges viszonynak,ami motiválja,ami hat rá.Neked valahogy rá kéne tudnod döbbenteni,mit veszíthet.
2013. okt. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki eddig írt nekem.A feljelentéstől csak azért tartok,mert börtönbe is kerülhet ha jól tudom.

Dr Csernus videóját megnéztem,nagyon sokat megértettem belőle.

2013. okt. 15. 09:54
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

MIlyen drogot használ? Mert az sokmindent meghatároz, mennyire csúszott már le a lejtőn. Minél keményebb drogokkal él, annál nehezebb a dolgod. Először szerintem keress fel valamilyen szakembert, és mint szülő, beszélj vele. pszichológus, addiktológus, szociális munkás, drogproblémákkal küzdő szervezetek ( pl. kékpont ), ők fognak tudni segíteni a következő lépésben.

Sajnos a legtöbb drogos már csak akkor kér segítségek, mikor már nincs lejjebb, és 3 választása van: halál, börtön, elvonó. Addig amíg tulajdonképpen "elfogadhatónak" vélik a helyzetet, nem fognak változtatni, mert kötődnek a szerhez, a drogos társaságukhoz, a drogos élményekhez, és el se tudják képzelni a tiszta életet. Nehéz ügy. Ez belülről kell fakadjon.

Annak pedig aki azt írta, ez a te hibád:

sok függőnek példaértékű a családja, mégis függő lesz. Nem mindenki a hátrányos családi helyzet miatt jut el idáig, vannak különböző jellemzők, amik fokozzák a hajlamot az önpusztításra. ( pl. túlérzékenység, önbizalomhiány, depresszióra való erős hajlam, apátia...stb.)

2013. okt. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Őszintén sajnálom, hogy ide kerültetek. Egy általam nagyon szeretett személy hasonló cipőben jár mint a fiad és nekem az a több évtizedes tapasztalatom, hogy amíg a fiad nem akar ebből kigyógyulni, addig az ég világon semmit nem tehetsz. Az ilyen drogambulanciás meg drogos hozzátartozós csoportokkal esetleg megkönnyítheted a saját életed egy icipicit (nem többet!!!) és talán ott juthatsz olyan információhoz amit egyébként nem tudtál eddig, de kb. mindez halottnak a beöntés. Sajnos. Végigzongorázhatod a fiaddal az összes lehetőséget A-tól Z-ig, semmit nem fog érni, amíg ő nem akarja. Lehetsz kedves, lehetsz agresszív, lehetsz elutasító, ki is teheted, meg is tűrheted, fel is jelentheted, kényszerrel is elvitetheted (ha van erre kapcsolatod) tök mindegy mit csinálsz, semmit nem fogsz elérni vele.

A legrosszabb ha kiteszed az utcára, mert akkor azonnal lecsúszik a lejtőn. A másik rossz, ha feljelented, mert akkor csak becsukják, a börtönben kemény az élet, ott is tombol a drog, még jobban belecsúszik ráadásul nem olyan anyaghoz fog jutni mint kint és biztosabb, hogy inkább valami baj fog történni (az ismerősöm is meg akarta lépni ezt, az ismerőse volt a nyomozó aki maga beszélte le erről). Viszont meg ha otthonodba hagyod élni, akkor pokol lesz minden napod, erre készülj fel. Mindig imádkozni fogsz egy jobb napért, de minden nap csak egyre rosszabb lesz, amíg a fiad fel nem ébred.


Sajnálom, hogy nem tudok jókat mondani, de a tapasztalatok nem túl jók. Ráadásul Magyarországon a drogkezelés... nah regényt lehetne róla írni. Nem jók a zárt osztályok, nem jók a drogambulanciák, mindenhol csak gyógyszerrel tömik őket, leszadálják őket, aztán kész meggyógyult. Amikor meg emberünkből kimegy a gyógyszer, józanul újra kezdődik minden. Semmi konkrét utókezelés, semmi pszichés terápia, csak tömik a gyógyszerekkel. Nem beszélve arról, hogy az ilyen helyek leginkább a drogterjedés gócpontjai.


Mindenesetre nagyon sok erőt, kitartást kívánok nektek! Ha sikerül a fiadnak leállni, soha ne felejtsd hogy gyógyult drogos nem létezik, csak éppen tiszta drogos. Minden egyes nap figyelni kell rá tisztán is, figyelni a legapróbb jeleket is a visszaesésre, hogy idejében lépni tudj. Már ha ér valamit az a lépés...

2013. okt. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindent leírtak már előttem. Én csak egy dolgot mondok, röviden és tömören:


VIDD EL SZAKEMBERHEZ.

Ennek a helyzetnek a megoldásához sajnos te egyedül kevés vagy. De ehhez az is kell, hogy akarjon leszokni. Ha elzavarod, az senkinek sem jó, neked életed végéig lelkiismeret-furdalásod lesz, és ahogy írtad, még mélyebbre süllyed. Segítségre van szüksége, amit csak szakember tud megadni. Erre kellene ráébreszteni. Addig is keress fel olyan helyeket, ahol drogos fiatalok problémáival foglalkoznak, ők biztos több okos dolgot tudnak mondani.

2013. okt. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!