Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az a problémám, hogy 20 éves...

Az a problémám, hogy 20 éves létemre még nagyon gyerek vagyok. Borzasztóan függök a szüleimtől és félek az emberektől. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Az egyik okot abban látom, hogy eleve felnőttek között nevelkedtem. Sokat költöztünk, így nem nagyon alakultak tartós barátságaim, viszont a szüleim munkája révén állandóan felnőttek vettek körül. Egy komoly kisgyerek voltam, már kiskoromban is sokat olvastam, így ők lettek a "barátaim". Felnőttekkel nem félek beszélgetni. Viszont fiatalokkal igen.

Ugyanis a másik része a dolognak, hogy nagyon rossz társaságokat fogtam ki, és általános iskola végén kiutáltak. Olyan erős nyomot hagyott ez bennem, hogy innentől kezdve féltem a korombeliektől és egyáltalán nem kerestem velük kapcsolatot. Illetve, később kerestem, de sose voltam őszinte. Mindent megutáltam, ami a kamaszkorral kapcsolatos, "mintagyerek" lettem és kihagytam minden bulit meg mindent, és távol tartottam magam minden "bulis" embertől és minden "alfahímtől". Nem tanultam meg társaságban mozogni, nem tanultam meg, mikor mit lehet mondani és mit nem. Frusztrált lettem. Az évek során sok emberrel vesztem össze. Most az a benyomásom, hogy idegbeteg, megkeseredett roncs vagyok, akivel senki nem akar barátkozni. Ami azt illeti, tényleg nagyon tartom a távolságot az emberektől. Otthon meg tombolok, kétségbeesésbe zuhanok, mindig lefekszem az ágyba és átkozom magam, és karcolgatom a kezemet.


Az egyetlen, amit akarok, egy olyan baráti társaság, amiben BÍZHATOK és elfogad ANNAK, AKI VAGYOK. Nem akarok öngyilkos lenni, mert tudom, hogy létezik az a jó, amire vágyok, csak annyira "megsértődtem" az életre és az emberekre és annyira undok, kioktató és helytelenítő koraérett stílust vettem fel, hogy mindenki elkerült, sokszor be is szólt. Nem akarok többé ez lenni. Tudom, hogy ez egyszerűen nem én vagyok. Valamikor, régen, vagány, életrevaló kis srác voltam. Tudom, hogy nem halhatok meg addig, amíg nem mutattam meg, mi van bennem, mert olyan tudásszomj van bennem, amivel még nagyon sokra vihetem, ebben biztos vagyok. És nem tehetem tönkre a szüleim életét sem, akik szeretnek.



De ötletem sincs, hogyan lábalhatnék ki ebből. Ha egy lány közeledik hozzám (átvitt értelemben!), elfog a remegés. Nem tudom elképzelni, hogy egy lány támasza legyek, amikor én magam ennyire gyenge vagyok. Ha valaki egy közösségben nyilvánosan "beszól", pánikroham jön rám, leblokkolok és kb. életveszélyben érzem magam. Minden korombelit potenciális ellenségnek látok, és mindenben hátsó szándékot sejtek. Nemrég esett meg velem, hogy egy igen oldott hangulatú estén egy haverom hátulról átölelt (sokat ivott), és az első gondolatom az volt, hogy fojtogatni fog vagy valahogy hülyét csinál belőlem, és majdnem elkezdtem önvédelemből támadni. Ugyanekkor volt az is, hogy kedvességből mondtak valamit, és percekig azt hittem, hogy gúnyolódnak rajtam. Egyszerűen nem tudom nem azt gondolni, amikor egy korombelivel találkozom, hogy nem egy ostoba kis különcnek lát. Nem bírok feloldódni, állandóan egy védekező/támadó alapállapotban vagyok, amit a környezetem úgy értelmez, hogy "túl nyers", bunkó vagyok, vagy hogy valami bajom van és mindenáron balhét akarok. De esküszöm, nem akarok rosszat.



Ez az állapot, amiben vagyok, nagyon rossz, és kikészít. Nem tudok nyugodtan élni, mert úgy érzem magam, mint akit arra kényszerítettek, hogy egy kerítés mögül nézze azt a bulit, amiben mindenki részt vesz és neki is ott a helye, de az öngyilkossághoz se vagyok elég bátor és ostoba. Nem fogom megölni magam, de ez fel fog őrölni teljesen, ha így maradok.



Bocs, ha túl sok lett. Köszönöm annak, aki végigolvassa!


2013. márc. 24. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzeted, velem is ugyanez volt sokáig. Én is felnőttek között nőttem fel egyedüli gyerekként, viszont én mindig is vágytam a korombeliek közé, ezért átestem a ló másik oldalára és mindenáron be akartam illeszkedni. Bulizni jártam és azzal oldottam magamban ezeket a bepánikolásokat, hogy mindig leittam magam. Azután abbahagytam a bulizást, megszakítottam a kapcsolatot a régi, rossz társasággal és valahogy minden helyre jött, viszont barátokat még én sem találtam, bár egész más oka van ennek, nem az, hogy félnék a korombeliektől. Keress egy szakembert, vagy valakit, akivel sokat tudsz beszélgetni és meghallgat, nekem az utóbbi segített.
2013. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én írtam neked privátban egy kérdést.Szerintem nehezen kezelhető ez a dolog,de nézz Herby-t (herbytv.com).Nekem ő nagyon sokat segített a stílusával,megtanított arra,hogy nem kell,hogy mindenkinek a véleménye érdekeljen,hiszen senkinek sem kell megfelelni.


17/L

2013. márc. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy ilyen érdekes dolog manapság, hogy a bulit nevezzük életnek. Ha bulizol, akkor élsz, ha nem bulizol, akkor nem élsz. De biztos, hogy így kell ennek lennie? Nem lehet, hogy vannak például kirándulós fiatalok, vagy sportolók, vagy tudományos kutatók, vagy művészpalánták, stb. Talán keresned kellene egy ilyen speciális kört, ami a te érdeklődési köröd is egyben. Ott olyan lányokat is találnál, akik nem bulizósok, hanem más dolgokért lelkesednek. Helyreállhatna az önbizalmad egy ilyen elszállt társaságban, és megtalálnád önmagad. Csak keress, több városban vannak különféle alkotó körök, kutass utánuk.
2013. márc. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Velem is sokáig ez volt a helyzet, aztán szerencsére a gimiben jó társaságba kerültem és kinőttem.


Először is indulásnak tök jó, hogy tisztán látod, hogy mi a helyzet az emberi kapcsolataiddal! Hatalmas dolog ezeket beismerni, átlátni, elismerni, hogy sok esetben bizony te vagy a hibás!


Próbálj meg tudatosan nyitni az emberek felé. Tudatosan észben tartani, hogy ők nem feltétlenül rosszat akarnak neked. Nem kell rögtön és nem is lehet olyan rövid időn belül életreszoló barátságokat kötni, de haverkodni lehet. Csak a gyakorlatban tudod "gyakorolni" a viselkedést. Nem kell bulizni menni és teljesen megváltoztatni a személyiségedet sem ha jól érzed magad így, mindig önmagadat mutasd! Az már más kérdés, hogy az önmagadból az egyes embereknek mennyit mutatsz meg.


Értelmes fiúnak tűnsz akivel lehet beszélgetni. Biztos vagyok benne ha értelmes társaságba kerülsz megtalálod a helyed és a szórakozásod! Egyetemre jársz/ gimibe, úgy könnyebb lenne tanácsot adni!


Mellékesen a Hot Dog-on én anno sok havert szereztem magamnak. Jó volt velül levelezni, "gyakorolni" az társasági életet. Arra is vess majd egy pillantást. De tényleg nem írtad hány éves vagy!:)


21/L

2013. márc. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Csak a kérdésére válaszolok, mert tényleg túl sok lett: ilyen esetben el kellene menned egy ifjúsági pszichiáterhez.


Egy ember, aki nem mer felnőni és a családján lóg, valamint fél a világtól azért ilyen, mert vagy


1. veleszületetten félénk

2. agyonpátyolgatták otthon

3. agyonpátyolgatták és közben a világtól tiltották minden mozdulatát,

4. kisgyerekként bántalmazták.


Ha akarsz változtatni, akkor ne magad diagnosztizáld (jelzem: félre), hanem keress meg egy szakemgert és vállalj fel a terápiát.


Ps: túl szépen és tisztán fogalmazol ahhoz, hogy ez igaz legyen. Ha valóban ilyen okos ember vagy, mint látszik, akkor húsz évesen már magadnak is látnod kellene, hogy merre van a kiút. Én is láttam. :)

2013. márc. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!