Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha elmaradt a...

Mit csináljak, ha elmaradt a gyerektartás?

Figyelt kérdés

Volt férjem kihagyott egy hónap gyerektartás fizetését, a következőt már kifizette. A megkereséseimre nem reagált. Mindössze 12000,- fizet, 1 közös gyerekünk van.

Mit lehet tenni?

Köszi a válaszokat.


2009. nov. 11. 09:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Ha amunkáltató utalja őket hívd fel,ha Ő küldi de nem reagál neked akkor bíróság.Aztán majd megtudja,hogy nem packázhat veled,mert ha tagadná bizonyítania kell,hogy odaadta.Egyébként emeltesd meg a gyt-st,mert ez röhelyes összeg.Minimum aduplájára,de szerintem 30000-et simán kapnál.
2009. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
nem az anya állapítja meg a gyerektartást, hanem a bíróság, az apa pénzkeresete alapján.
2009. nov. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Gratulálok, rendőrség meg minden, "meg majd megtudja"... Nők egymás között...


Beszélsz az exeddel mindenképpen, úgyis kapcsolatba kell lépnetek a következő havi miatt. Majd ő elmondja, biztos gondja volt most, ha eddig fizette.

2009. nov. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
7%
Hasonló cipőben vagyok mint a kérdező exe! Az elsőnek mondanám,30ezer a volt férjtől meg a családi pótlék,meg az anya is hozzátesz 30 ezret tehát egy gyerekre ca. 70ezer forint kell???Röhej,de ezt csak egy nő találhatja ki!!!
2009. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

én is hasonló helyzetben vagyok,csak nekem az exem 90 ezerrel van elmaradva,de nem tudom behajtani rajta.egyébként én bírósági úton probáltam.reagáltak,kötelezték a munkahelyet hogy vonják le tőle,de a havi 30on kivül semmi.....sajnos nem sok értelme van a pereskedésnek.

ha ő maga ne fizeti ki hiába beszélitek meg akkor pedig nincs más csak a bíróság aztán vagy megkapod a pénzed vagy nem!

2009. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már ugyanebben a helyzetben, és a végrehajtókhoz mentem.

Azóta megbeszéltük, hogy vonják le a fizetéséből azaz a fizetése 20%át kapjuk

2009. nov. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

A végrehajtók csak akkor intézkedhetnek,ha a Bírósági határozat a kezükben van,alkül nem tilthatnak le semmit.Ha a férjnek alacsony a jövedelme,egy gyerekre csak a keresete 20 százlékát ítéli meg a bíróság.

A válás előtt (vagy a gyerekválallás előtt) kellene jobban meggondolni a dolgokat.

2009. nov. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
10:22 -es vagyok,ha nem fizet a volt férj igenis meg kell lépni a bíróságot,mert csak hat hónapot lehet visszamenőlegesen perelni.Az ilyen megérdemli!!Ha nem fizet még a lakására is jelzálogot lehet tetetni!
2009. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

a 10:22esnek egyébként meg,igen is elég sok pénz kell a gyerekre főleg ha oviba járatni vagy iskoláztatni is kell már.amig meg pici addig meg a pelenka és egyéb ára sem olcsó dolog.

azt,hogy mennyit kell fizetni a gyerek után azt tényleg a bíróság határozza meg kereset alapján.egy ismerösöméknél közös megegyezés alapján fizet az apuka 3 gyerekre 30 ezret.akár mennyi is a gyerektartás az anyának és a gyereknek/gyerekeknek elég nagy kiesés tud lenni...

javaslom a bíróságot,talán be tudod hajtani rajtuk keresztül.

2009. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet hogy nem volt munkája, egy hónapig?

Amúgy a gyerektartást a férj bejelentett keresete alapjhán határozzák meg százalékban.

Csak úgy megemeltetni nem nagyon lehet..


Az meg szerintem nem csak a férj hibája hogy nem vagytok még beszélőviszonyban sem közbe meg ott a gyerek..


Egy gyerekre pedig simán elmehet havi 70 is akár, meg lehet nézni a cipő, pelenka, gyógyszer, tápszer stb árakat.

2009. nov. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!