Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apa kevesebb gyerektartást...

Apa kevesebb gyerektartást fizet a megítéltnél. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Lassan két éve pereskedünk. Másodfokon is megnyertem a 25 ezer forintnyi gyerektartást, ennek ellenére csak 7 ezer forintot fizet. Készülök a végrehajtóhoz, de tudom, hogy letiltható jövedelme ill. lefoglalható vagyon nincs (papíron). Tényleg így ki lehet játszani a hatóságokat? Így a gyámügy sem előlegez meg semmit? Van értelme még küzdenem, vagy törődjek bele, hogy legalább ennyit ad.

2013. okt. 18. 16:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%

Te figyi, miért nincs tartásod? Hahyd a fenébe ezt az embert...nem látod hogy nem érdekli hogy a gyerekével mi van? Tudsz enni adni a gyereknek? Megér neked ez a buli ekkora cirkuszt 18 rugóért? Nem jobb lenne neked, ha csendben szépen felnevelnéd a gyermekedet?


Akkor?

2013. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A végrehajtóhoz te nem tudsz menni, a bíróságra kell menni először, ő kéri a végrehajtást és a bíróság továbbítja a végrehajtónak az ügyed. Az állam addig nem előlegez meg semmit, amíg nincs a végrehajtótól papírod, hogy tényleg nem tud fizetni az apa. A fizetést letilthatja a végrehajtó 33%-ig, visszamenőleg is be lehet hajtani az elmaradt tartásdíjat.
2013. okt. 18. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
56%
1-es. 2 ember vállalta azt a gyereket, nehogy már az anyuka legyen gáz. Ez a gyerek pénze, anyuka ne mondjon csak úgy le róla.
2013. okt. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Az egyes valami gyerek nem kell vele foglalkozni. Fura hogy pereskedsz s alapvető dolgokat nem tudsz. Én nem pereskedem ezért csak innen onnan tudom, kérhetsz állami megelőlegezést ha sikertelen a végrehajtás. ehhez persze vgrehajtásnak lennie kell. onnan kezdve az állam nyugje hogy be tudja e hajtani vagy sem, nem a tied. de max fél évre visszamenőleg követelheted, kezd most ha ez nem történt meg
2013. okt. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Egyes válaszoló! No comment...


Többieknek köszönöm, ezeket tudom, igazából a kérdést azért tettem fel, mert azt hallottam, ha az apa időnként fizet akkor a gyámhivatal már nem ad egy vasat sem. De majd kiderül, ennyi pereskedés után már végig zongorázom az ügyet, közel egy millióval tartozik már.

2013. okt. 19. 06:57
 6/20 anonim ***** válasza:

A gyamhivatal valoban nem fog fizetni. Egyrészt a max, amit fizetnek 14e valamennyi - a mindenkori öregségi nyugdíjminimum 50 százaléka- másrészt ha az apa fizet valamennyit, rendszeresen, akkor szinten nem jár....

Végrehajtást érdemes indítani - ehhez nem biróság kell, hanem önálló bírósági végrehajtó. Te is felkeres hetes, nem kell hozza pert indítani. A gond az, hogy ha nincs jovedelem, vagyona, nem jutsz vele semmire.....

2013. okt. 19. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Pont ettől féltem, kedves utolsó..
2013. okt. 19. 09:25
 8/20 anonim ***** válasza:

dehogynem.


mondom a sikertelen végrehajtás után állami megelőlegezés jár.


csak azt nem tudom, ez akkor is igy van e ha rendszeresen de kevesebbet fizet. szerintem igen, de nem számit mi az én magánvéleményem, ezt a törvény betüje szabja meg.


de ezt nem a gyámhivatal adja hanem az állam. az két kölönböző ügy

2013. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A sikertelen vegrehajtas eseten valoban jarna, utolso. Itt viszont az apa fizet -7000 forintot havonta, ami az allamilag megelolegezheto maximalis gyermektartasnak pont a fele, igy a kerdezonek sajnos semmit nem fognak fizetni.
2013. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
ja hogy az államilag megelőlegezett gyerektartás az 14 000 Ft? ezt nem tudtam.
2013. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!