Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha a munkanélküli...

Mi van akkor ha a munkanélküli segélyből nem annyi gyerektartást kap az ex, mint amennyi járna neki?

Figyelt kérdés

Első hónap törthónap volt, akkor azért nem kapta meg a teljes összeget.

2. hónapban kb a 2/3-t kapta, utolsó hónapban pedig egy ezressel kevesebbet.

Ilyenkor mi van?


2013. okt. 16. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Lehet naiv vagyok, de: vele beszéltél? Gondolom nem hülye, felfogja hogy munkanélküliből nem tudsz teljes összeget utalni.

Aztán ha majd dolgozol, pár hónapig többet adsz.

2013. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A munkaügyi kp rögtön neki utalja, és a maradékot utalja ki a páromnak.

Persze beszéltem vele onnan tudom hogy nem a teljes összeget kapta meg.

Mivel bírói letiltás történt, azt gondoltam hogy akkor is megkapja a teljes összeget nem csak bizonyos %-ot.

2013. okt. 16. 16:54
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

%-ban lett megállapítva vagy fix összegben? Van meghatározott minimum összeg?


A segélynek elméletileg csak a 30%-át vonhatják ilyen célra, csak akkor van baj, ha ez kisebb mint a megítélt minimum vagy a fix összeg, mert akkor egy vérszomjasabb ex egy jó ügyvéddel perelhet. Ha normális az ex, akkor beszéljétek meg, hogy most odaadjátok vagy ha most nem álltok úgy akkor ha lesz munka pótlólag kifizetitek.

2013. okt. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

a PTK-ben, (törvényben) van meghatározva, hogy a havi jövedelem (segély stb.) max. mennyi %-át vonhatják le!

Többet semmi esetre sem, mint a jogszabály előír.

2013. okt. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De ha fix össze van meghatározva és nem %?

Akkor is? :S

2013. okt. 16. 17:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyilván kifizetjük neki köv. hónapban az elmaradást... Csak most a párom van sz....r helyzetben az ex előtt.
2013. okt. 16. 17:29
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"De ha fix össze van meghatározva és nem %?

Akkor is? :S"

igen a bérkifizetőt, járulékkifizetőt is kötik a törvények, többet nem vonhatnak le, mint amit jog megenged.

2013. okt. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2013. okt. 16. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!