Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kiköltöznél ilyen esetben...

Kiköltöznél ilyen esetben Németországba?

Figyelt kérdés

Az élettársam ott heggesztő, van még 3 év munkája ott.

Úgy gondoltuk hogy ott veszünk ki albérletet mert itthon is albérletben lakunk, nekem munkám sincs már mert leszámoltam.

Viszont egyikőnk sem beszéli a nyelvet és pluszban van még egy 6éves kisfiúnk!

Ő 1 év múlva menne iskolába.

Mit tegyünk??


2013. okt. 18. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem lenne a gyerek vagy kisebb lenne, akkor mennék.

Mert neki az oktatás németül menne. Ha nem érti, akkor nem sokat ér.

Esetleg Burgenland vagy egyéb magyar lakta vidék jó lenne.

2013. okt. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
A gyerek hamar megtanulná a nyelvet az iskolában. Sőt, még külön is foglalkozna vele az osztályfőnök.
2013. okt. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első: szerintem a nyelv lenne a legkisebb gond,mert aki kiskorában kimegy egy országba,az hamar megtanulja,mert kb. ráragad.

Van ismerősöm is,akit példának tudnék mondani (Ukrajnából jött Magyarországra kiskorában,de mégis megtanulta a nyelvet.)

Meg a gyerek így kétnyelvű lesz olyan értelemben,hogy egyik nyelvet otthon (magyar),másik suliban használja (német).Ez még előnyös is szerintem,nemhogy akadály lenne.


Ezt még véletlenül sem kötekedésnek írtam,csak saját véleménynek.



A kérdezőnek:a nyelvet tényleg nem ártana tudni valamilyen szinten.De a kisfiatokkal persze csak magyarul kéne beszélni otthon,hisz nektek az az anyanyelvetek.

De én ajánlanám,hogy valamennyire tanuljatok meg németül.Ha valaki munkát akar kint vállalni,az a biztos ha megtanul.(Még akkor is,ha esetleg beszéltek más idegen nyelvet.)

Mellesleg: mit dolgoznál ott?Mert azt is érdemes tudni.Hogy vajon mennyire tudnál ott elhelyezkedni.Bár ha az élettársadnak van ott munkája,akkor nem lenne olyan rossz a helyzet.Előbb-utóbb gondolom te is találnál munkát.

2013. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

1-es vagyok.

Igen. Abban igazatok van, hogy a gyerek viszonlag hamar megtanulná a nyelvet. De a kérdezőnek viszont nem ártana egy alap nyelvtudás. Legalább a hivatalos ügyek miatt.

2013. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es,ebben egyetértek.

Hármas vagyok.

2013. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Hegesztő... nem heGGesztő.


2. Mennyit keres? Itt kint egy 3 szobás albérlet egy kis faluban kb. 700 rezsistül, városban csak a bérletije ennyi gyakran.


3. Az élettársad hogy hegeszt idekinn, ha nem beszéli a nyelvet? Közvetítővel van kint munkásszállón? Mert fordító nélkül még sajnos takarítani sem igen veszik fel azt, aki nem beszéli a nyelvet legalább alapfokon.


4. A kisfiatok 1 év alatt jól megtanulná a nyelvet, neki a környezet mindenképp jobb lenne, mint Magyarország. De a fő kérdés inkább az, hogy a párod keres-e annyit, hogy benneteket eltartson? Itt nem csak az albérlet, rezsi drágább, de némileg az élelmiszer is, valamint a közlekedés szinte elképzelhetetlen autó nélkül (a tömegközlekedés városok között nem jó, ráadásul 100 km-re 25 eur egy útra a vonatjegy, autóval pedig a feléből megvan oda-vissza); a szolgáltatások is drágák (fodrász 70-150 eur pl. a szórakozásról ne is beszéljünk).


Ha a menés mellet döntenél, akkor azonnal állj neki tanulni a nyelvet, de sürgősen, és kezdj megbarátkozni a tudattal, hogy maximum konyhai kisegítő/takarítónő/gyári szalagmunkásnak vesznek fel.

2013. okt. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Itt akkor sok vesztenivalód nincs....

Neki ott a munkája, neked itt sem, ott sem lesz.

Albérlet itt is, ott is...


Innentől kezdve nem kérdés, hogy mennék. Ha saját lakást, jó állást kéne feladni, akkor meggondolandó, de a te esetedben viszont tök mindegy, de legalább együtt lesztek.


A gyereknek pedig a legkönnyebb lesz. Kiköltöző barátok és saját tapasztalat alapján megjósolhatom, hogy mire te eljutsz oda, hogy őőőőőő vasz iszt.... öööö izé...., addigra a gyerek vígan csacsog az új barátaival a játszótéren.

Mondjuk én beszéltem annak az országnak a nyelvét ahová jöttünk a gyerekek pedig nem, de 5 hónap után eljutottunk oda, hogy a gyerek megtudta csinálni a nyelvtan háziját, míg én fejvakarva néztem a feladatot, hogy most mi van?

És ők nagyobbak, minél nagyobb a gyerek, annál nehezebb a felzárkózás, annál többet kell pótolni - míg egy gyereknek, aki együtt kezdi a sulit a helyiekkel és együtt veszi velük a számokat egytől, sokkal könnyebb.

Ráadásul a külföldi sulikban nem ritka az olyan gyerek, aki nem beszéli a nyelvet, az enyémeket egyből beosztották a felzárkóztatóra és a tanáruk is tudta, hogy mit kell tenni az ilyen gyerekekkel, hogyan kösse le őket, mi az ami elvárható.

2013. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!