Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lassan nem lesz anyám. Folyton...

Lassan nem lesz anyám. Folyton Németországba van, lassan már haza sem jön. Elkeseredtem!?

Figyelt kérdés

Meghalt apukám fél éve, addig anyu soha nem ment el sehova, még 1 napra sem. Kb: 2 hónapja kezdte azt el,hogy a munkahelyével,németországba megy ki dolgozni. Itt is tudna dolgozni, de azóta szerintem így akar kicsit túllépni. Épp most hívtam fel, mivel Kedden ment el, és szombat este jön haza, és már azzal indított,hogy: Jövőhéten kedden vissza kell ám jönnöm. Mikor mondtam neki, hogy de vannak dolgaink, meg van családja, csak annyit mondott rá,hogy 'Már nem tudom lemondanni, ennyi.!'... Elkeseredtem, mert folyton külföldön van, most már egyre sűrűbben, szó szerint haza sem ér, itthon van 2 napot, és megint kimegy.

3-an dolgoznak, 2 fiú tesóm, és anyu.. Közepesen élünk, nem vagyunk szegények, de lassan már nem lesz anyám, mert nincs itthon szinte sosem...

Volt valakivel hasonló? Nem igazán választ szeretnék, inkább történeteket, akikkel hasonló történt. Nem a megélhetés miatt, hanem a felejtés miatt...:/


2012. szept. 28. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy kicsit durvának találod, amit mondok, de: te apádat vesztetted el, ő meg a férjét. Keres valamit, amitől talán jobban érzi magát, és te a fejére olvasod ezt.

Amúgy meg honnan tudod, hogy itt is tudna dolgozni?

2012. szept. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ez egy cég, ezelőtt 5 évvel is megtehette volna, hogy kimegy, mert kérték, de Ő a családjára hívatkozva nem ment. MEGTEHETI, hogy nem megy. De mindenki tényleg annyira okos... Igen most nagyon jó, aput is elvesztettem, és szép lassan anyut is elfogom, mert ez a hozzáállása ahhoz fog vezetni, hogy 3-4 hónapokra fog itt hagyni...

Nem az a baj, nem vigyázz rám, hanem az, hogy hetekig nincs itthon egy SZÜLŐ...

2 testvéremmel vagyok itthon , akik azért még magukmódján 'gyerekek'..

Én pedig tini vagyok, igényelném, hogy elbeszélgessünk, legyen egy anya-lánya kapcsolatunk. De nem, Ő inkább lelép...

De látom első, te sem értettél meg... Talán te nem voltál ilyen helyzetbe. (szerencsés vagy akkor--> Nem is kívánom soha)

2012. szept. 28. 17:43
 3/12 A kérdező kommentje:

' Keres valamit, amitől talán jobban érzi magát'


Gratulálok, ha egy anyának az ad örömet, ha az jár a fejébe, hogy 'Jajj de jó kiutazok, és teszek rá, mivan otthon a családdal'.

2012. szept. 28. 17:45
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Eddig két felmött keresetéböl éltetek meg, most anyukád az egyedüli, aki pénzt kap. Nem gondolod, hogy men szórakozásból megy ilyen messze dolgozni? Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem egyáltalán nem látod át a helyzetet.

Ha anyukádnak és a kéttestvérednek is ott kell dolgoznia, akkor egész biztos szükség van minden egyes forintra, amit megkeresnek.

Hidd el, Németországban sokkal komolyabban kell dolgoznia az embereknek - munkaidöben nincs telefon, sms, stb -, mint MO-on, ha valaki egész héten hajt, akkor azt nem szórakozásból teszi, hanem mert muszáj.

Inkább próbálj megkomolyodni és belátni, hogy ez szükséges.

2012. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom. A

Az nem derül ki Te mennyi idős vagy?

Valószínűleg így próbál anyud felejteni, hisz ott talán kevesebb dolog emlékezteti apukádra.

Gimiben volt így egy osztálytársam:szintén meghalt az apukája, anyukája kiment külföldre, nem is jött haza csak 2-3 havonta, mejd egyre ritkábban. A srác a nagymamájánál lakott, és ahogy leérettségizett,kiment az anyukája után.

2012. szept. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Ez egy cég, ezelőtt 5 évvel is megtehette volna, hogy kimegy, mert kérték, de Ő a családjára hívatkozva nem ment. MEGTEHETI, hogy nem megy."


EZT addig megtehette, amig KETTEN kerestek apukáddal, MOST nem teheti meg, mert akkor kitesznek a lakásotokból, nem lesz pénz arra, hogy egyetek, neked, hogy iskolába járj, stb.


Az élet olyan, hogy ami érvényes volt ezelött egy évvel, az ma már nem az. HA egy család KÉT keresöre van betervezve, akkor EGY kerestböl - és valószinüleg édesanyád keresett mindig is kevesebbet - NEM LEHET megélni.


Az, hogy te úgy látod, hogy MOST nem vagytok szegények, még nem jelenti, hogy ez igy is van. A lakbér, rezsikötség, stb egyre emelkedik, és ezt fele annyi pénzböl nem lehet megoldani.

2012. szept. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azon kívül öt éve még könnyebben lehetett le meg ellent mondani a munkahelyeden, most meg mindenki azt nézi, hogy kapaszkodjon minél jobban abba ami van, mert utána találni sokkal nehezebb már.
2012. szept. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Kedves válaszolók! Tanuljunk már meg szöveget értelmezni! Nem csak az anya dolgozik, hanem a kérdező két testvére is.
2012. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ő sem szórakozásból teszi ezt. Oké hogy a két testvéred is dolgozik, rendben van, de szerintem anyukád nem viccből ment ki és nem viccből megy vissza gyakrabban. Szerintem tuti hogy jött egy olyan váratlan adósság amiről te nem tudsz mert nem akarnak ezzel terhelni és anyukád azért ment ki hogy több pénzt keressen és rendezni tudja az anyagi gondjait. Ha meg két testvéred ott van akkor nem vagy egyedül, ellátni el tudnak, akkor nincs baj. Jó megértem hogy hiányzik az anyukád de ha hetente hazajár mert ahogy elnézem ez van akkor nincs baj, mások Németországból csak havonta járnak haza 3-4 napra csak. Elmondom neked hogy én amikor ott dolgoztam 33 hetente mentem haza a terhes barátnőmhöz és csak 4 napot lehettem otthon, sőt volt olyan 2 hónap amikor csak egy nagyon rövid 1 napos hétvégére tudtam csak hazamenni. Amikor meg született a kislányom akkor is csak 3-4 napra engedtek haza rendkívüli okok miatt, születés előtti napon értem haza délelőtt, és amikor már jöttek volna haza a kicsivel nekem aznap indulnom kellett vissza!!!! Sajnos muszájból tettem ezt mert sok kiadásunk lett a szüleimnél lakunk mrámint különlakás részbe mert annak a lakhatóvá tétele sem volt olcsó mulatság és kellett a pénz plusz a szüleim tudnak segíteni a barátnőmnek akinek csak az apukája él már és az is már haldoklik szegény, plusz én is besegítek a szüleimnek ezzel mert oké hogy nincsenek hiteleink meg semmi de nagy a ház sokba kerül a fenntartása és éppen hogy csak megéltünk eddig 3 fizetésből, és egy alkalmi fizuból. Én sem poénból mentem ki 2 éve hanem mert kellett az a rohadt pénz. Most már itthon vagyok találtam egy jó munkát igaz csak a felét keresem meg annak amit kint kerestem de végül is rendben van mert hazatudom adni azt a pénzt amit eddig is hazaadtam mert ami ott kint volt nekem az elment albérletbe igaz 2 en voltunk de elment plusz kajára, ami plusz volt meg utaltam át a barátnőm számlájára.

Nézd tudom hogy még tini vagy nem tudom hány éves vagy mert a válaszokon csak átszaladtam, de meg kell értened hogy valamit valamiért. Ha anyukád ilyen gyakran jár haza az azért nem egy rossz dolog én szerintem, és hidd el idővel minden jobb lesz, meg lehet azon van hogy majd ha itthon végzel a sulival akkor mehessél ki vele egy tuti biztos helyre és ott legyetek mert ami ebben az országban van az csak szégyen és nagyon kevesen tudnak megélni normálisan. Gondolkozz el ezen, telefonon tudtok beszélni, ha anyukád internet közelbe vagy azon ingyen akár órákat is lehet.

2012. szept. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

18:45-ös: "Kedves válaszolók! Tanuljunk már meg szöveget értelmezni! Nem csak az anya dolgozik, hanem a kérdező két testvére is."


GOndolod, hogy azért járnak HÁRMAN Németországba dolgozni, mert ez nekik szórakozás? Szerintem inkább azért, mert MUSZÁJ.

2012. szept. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!