Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szoktatok október 31-én...

Ti szoktatok október 31-én este mécsest gyújtani a temetőben? Mi a véleményetek arról, hogy ilyenkor tele van a temető máskor pedig alig vannak?

Figyelt kérdés
2013. okt. 23. 20:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor persze, hogy többen vannak, mert ez egy ilyen jellegű ünnep.

Amúgy meg ki ekkor, ki akkor megy ki a temetőbe a sírt gondozni. Meg vannak olyanok, akik messzi laknak és évente tényleg csak egyszer-kétszer tudnak elmenni egy-egy szerettük sírjához, nekik is általában ez az egyik ilyen alkalom.

2013. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi november 1-jén gyújtunk mécsest, és helyezünk koszorút a szeretteink sírjára.
2013. okt. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

November 1-én szoktam, és máskor is kijárok a temetőbe, úgy évi 4-5 alkalommal.

Nem lehet mindennap kimenni, a halottak napja a halottak napja, ez nem azt jelenti,hogy csak ezen a napon emlékszünk meg rájuk.

A kérdés lehetne az is,hogy mi a véleményem arról,hogy csak karácsonykor állítunk karácsonyfát.

(Ugye érted?)

2013. okt. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
De van olyan ember is aki még akkor sem megy ki a temetőbe... Pedig olyan szép a temető olyankor.
2013. okt. 23. 20:20
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretek odajárni és szerencsére még nem is nagyon kell. Az elhunyt rokonainkat, akikhez szüleim, nagyszüleim kijártak nem ismerem. Persze én is mindig kimegyek, és őszintén megkönnyezem a dolgot, de számomra a temető nem szép.. Évente egyszer megyek, mindenszentek napján.


Ha szüleimről, testvéreimről, nagyszüleimről lenne szó, akkor ez nem évi egy alkalom lenne. Adja az ég, hogy még sokáig ne kelljen temetőbe járnom.

2013. okt. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
Egyébként meg szerintem senki nem amiatt jár temetőbe, mert az milyen szép.. vagy aki igen, az szerintem idióta.
2013. okt. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"De van olyan ember is aki még akkor sem megy ki a temetőbe... Pedig olyan szép a temető olyankor."


Tényleg szép. De vannak, akik nem szeretnek kijárni. Olyan is van, aki pl. otthon gyújt egy gyertyát.

2013. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincs azzal semmi baj, ha valaki csak ilyenkor megy ki a temetőbe, amíg nem piszkál mást azzal, hogy miért csak ennyi és ekkora mécses, miért ekkora koszorú, miért nem koszorú.


Sógornőm ilyen. Én viszek az apósom névnapján, születésnapján, halála évfordulóján virágot (anyósom sajnos nehezen mozog), sőt, oda vannak temetve a nagyszülők, ezért anyák napjára a dédimamára is viszek virágot. És bevallom, ilyenkor csak egy mécsest gyújtok, mert úgyis jönnek szép számmal a rokonok, tele lesz a sír. És minden évben szóvá teszi, hogy csak ennyi?

2013. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
És igen, szép a temető ilyenkor, de emlékszem, gyerekkoromban micsoda világosság volt a gyertyák fényétől, most a sok mécses miatt egészen más a hangulata már.
2013. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Naponta kétszer megyek át egy temetőn, meló előtt és után. Arra vezet a legközelebbi és a legrövidebb út. Néha szoktam ott napközben ücsörögni is pihenni is. Gyöngyörű.


Ennyit a tabukról. :)

2013. okt. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!