Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testi bántalmazás? Mit tehetnék?

Testi bántalmazás? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ha tudomást szerzek ilyesmiről, azaz épp telefonon beszélek az illetővel és ez épp bekövetkezik, rendőrséget hívhatok? Ha igen, mit mondhatok neki? (az illető folytogatni "szokta" az adott személyt és már többször próbált kiugrani a 6-ról, csak a bántalmazott lebeszélte és visszahúzta) Emellett 15 éves vagyok, komolyan vennének? A rendőrök már többször jártak az adott háznál, de nem vagyok biztos magamban.



2013. okt. 27. 10:35
 1/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

15 vagy...

A felnőttek azért szoktak gondolkozni, hogy beavatkozzanak-é, vagy sem, mert azt akarják előbb eldönteni, hogy a beavatkozás után jobb vagy rosszabb lesz a helyzet.

Szerintem ez az eset a beavatkozós, a rendőrök komolyan vennének, ha nem, szólsz valakinek (anya, apa).

Utolsó megjegyzés: azt mondod, többször. AZ a helyzet, hogy nem tudsz senkin segíteni, aki maga nem akarja. Nem tudom, kiről beszélsz, de nekem nincs egy ismerősöm sem, akit többször fojtogattak volna - gondolom, valami alkoholistával él együtt. Amíg el nem költözik, ez folytatódni fog - te meg nézheted.

2013. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Komolyan vennének


A férjeme 10 évesen komolyan vették, az apja bántotta az anyját.


Viszont az előzőnek igaza van.

Aki nem akarja, hogy segítsenek, annak nem lehet.

A párom anyja is visszament a férjéhez, még 6 évre, közben pszichiátria, és 8 napon túli sérülések tömkelegével, kórházi kezeléssel, de ő visszament.

Amíg a fia nem mondta azt neki, hogy elég volt (5 éves!!! korában költöztek el először, mégis visszament a brutális emberhez)

2013. okt. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én aztán nem mondanám ilyen biztosra, hogy komolyan vennének. Én mikor rendőrségre telefonáltam hasonló ügyben, annyit kaptam a pofátlan, flegma hangú rendőrtől, hogy "meghalt valaki? nem? akkor majd hívjon mikor igen".
2013. okt. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. vagyok..

az igaz, hogy vérnek kellett folynia.....

ezt így kijelentik kb...addig nem mennek ki

2013. okt. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Ne hülyéskedjetek, komoly, ha egy rendőrnek azt mondod, hogy fojtogatnak valakit és a nyitott ablaknál jelenet van, akkor azt mondja, hogy még vár? OMG.


Az igaz, mikor én is így telefonáltam egyszer, már akció után, azt mondták, hogy én nem tehetek feljelentést, csak ha 8 napon túli, azon belül csak a "sértett" tehet feljelentést. Ez a 90-es évek elején volt, de azóta volt az a nagy botrány, ahol egy fiatal lányt megölt a félőrült szeretője és a rendőrséget nagyon elővették, mivel többször be lett jelentve a gyilkosság előtt, hogy baj lesz. Akkor úgy hallottam, hogy megváltoztatták a jogszabályt. NEM???

2013. okt. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

előző


sajnos nem:(

2013. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Hát akkor hiába mondtam, amit mondtam.

:( A francba az erőszakos családtagokkal és egyebekkel.

2013. okt. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!