Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feljelentést akarok tenni....

Feljelentést akarok tenni. Szerintetek lehet?

Figyelt kérdés

Most jutottam el arra a szintre, hogy feljelentsem az apámat. Anyámmal már elváltak,de együtt élnek az anyagiak miatt, így a válással nem oldódtak meg a dolgok. A bűnlajstroma min. 10 évre néz vissza, az alábbiakat tudnám felhozni ellene:szóbeli(verbális) erőszak - ide sorolható pl. a fenyegetések: testi épségre vonatkozóan, gyilkosságra utalva a családon belül többszemélynél, öngyilkossággal való fenyegetés, valamint a becsületsértés. Lelki erőszak: eltiltások, lelki zsarolás, elszigetelés a családtól, barátoktól, munkahelyi kapcsolatoktól, ellenőrzések és eltiltások.

Testi erőszak: lökdösés, hajhúzás, rúgás, pofozás. Sajnos, mivel ezt a lépést csak most készülök megtenni a saját, a testvérem és édesanyám nevében, így látlelet semmiről nincs. Szexuális erőszak - ezt nem is részletezném :( Gazdasági erőszak: fizetés elvétele, fillérekig való elszámoltatás stb. Nagyjából,amiket itt leírnak tételesen, azok 98%-ban ráhúzhatok apámra, a családra: [link]

Ezek alapján szeretnék feljelentést tenni. Az elkövetett bűnök mindhármunkat érintenek, engem, a húgomat és legfőképpen Édesanyámat. Sajnos,már nagyon régen meg kellett volna tennem,most sikerült elég erőt gyűjtenem hozzá. Amiatt félek csak, hogy ha feljelentem, és nem találják bűnösnek,még rosszabb lesz a helyzet,mint volt.A távoltartás is 3 nap, aztán talán több,de mi van, ha ez nem elég ahhoz, hogy korlátozzák a szabadságában, hogy elítéljék? Szerintetek milyen büntetésre számíthat? MINDEN ÉRTÉKES VÁLASZT? TAPASZTALATOT KÖSZÖNÖK!!!!!!!



2013. jún. 26. 10:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyagiak ide vagy oda, külön kell menni.. ti a testvéreddel hány évesek vagytok?
2013. jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha látlelet nincs, akkor az necces, a szexuális erőszakot pszichológus alá tudja támasztani beszélgetések után. Gazdasági erőszak: ezt is nehezen lehet bizonyítani.

Előbb beszélj egy ügyvéddel, és utána tegyél lépést.

Történt most valami egyébként, hogy most akarsz feljelentést tenni?

2013. jún. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Én most 24, a húgom 20, de amikor ezek elkezdődtek mind a ketten bőven kiskorúak voltunk... nem akarok nagyon mélyen belemenni, de amikor egy egész hétvégén át térdepelsz a sarokban, úgy, hogy hétfőn suliba kell menned, az nálam kimeríti a gyerekkínzás fogalmát. És ez csak a kezdet volt...

Jelenleg is él a dolog. Én már majdnem egy éve nem vagyok otthon, de pl. a múltkor mikor látogatóba mentem, a vőlegényem előtt verte meg a húgomat. És rajta kívül is számos tanú van, aki igazolni tudná a vádjaimat, köztük a húgom és Anyukám is - a feljelentsést ugye én teszem meg, ők is sértettek,de így is igazolni tudják, amiket állítok. A szüleim 4 hónapja elváltak,de a terrornak nem lett vége...És nem hagyhatom, hogy ANyukám és a húgom belepusztuljon ebbe...

2013. jún. 26. 10:31
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
A ház közös? Mindenképpen el kellene adni ha igen, ha nem akkor albérletbe menjenek inkább.
2013. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

A szexuális erőszak engem és anyukám is érint, én kész vagyok pszichológussal beszélni erről, csak véghezvigyem az igazamat.

A gazdasági erőszakot nem lesz nehéz bizonyítani,mivel évek óta Anyu tartja el a családot, erre minden hivatalos irat adott. ÉS arra is, hogy apám nem keres munkát, nem jelenik meg a munkaügyiben stb., stb....

2013. jún. 26. 10:33
 6/20 A kérdező kommentje:

Igen a lakás közös sajnos... A legnagyobb baj az, hogy Anyu nem mer lépni. Most is úgy akarok elmenni a rendőrségre, hogy ő nem tud róla.Ezért kérdeztem, h mire lehet számítani..nem akarom, h rosszul süljön el..feljelentést teszek,aztán eközben apám szabadon verheti őt meg ilyenek...Tudom, hogy ha előre szólnék Anyunak,le akarna beszélni, könyörögne, hogy ne... de én erősebb vagyok, már nem félek úgy, mint ő...de a legfontosabb nekem a biztonsága!

Szóval nem annyira azon múlik, hogy közös-e a lakás, mert legvégső esetben el lehet adni.. De igazság szerint én nagyon szeretném, ha Apu börtönbe kerülhetne. Az elmúlt 10 évem szenvedés volt miatta, még így is, hogy már külön élek, meg tudja keseríteni a napjaimat... Mert még egy távoltartásit is meg fog szegni...

2013. jún. 26. 10:36
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha az ideiglenes megelőző távoltartásról végzést hoz a rendőrség és apuka megszegi, akkor telefonálsz a rendőrségre ismét és előbb-utóbb őrizetbe fogják venni. (inkább előbb)
2013. jún. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom a gyerekkorodat, kérdező.:(

Mindenképpen jelentsétek fel, de bizonyítani nektek kell majd, erre készülj. Elegendő bizonyíték hiányában megszüntethetik az eljárást. Szerintem nem hülyeség a NANE-hoz fordulni, akiknek van tapasztalatuk és szakembergárdásjuk ilyen esetekre (pszichológusok, ügyvéd, stb) és tanácsot tudnak adni a bizonyításra vonatkozólag is.

Sok sikert!

2013. jún. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és csak akkor van esély, ha közösen tesztek feljelentést. Ülj le anyukáddal, beszéld át az egészet.
2013. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A jogi lehetőségekről nincsenek saját tapasztalataim. Hallottam ugyan ezt-azt (tudod amíg vér nem folyik...), de nem tudom, mi igaz belőle.


Viszont hasonló élethelyzetet én is megjártam. Az én apám is bántalmazott, fizikailag és szexuálisan. Számomra áldás volt, hogy 17 évesen beleszerettem egy horvát fiúba, akinek a nagybátyja benne volt a horvátok uralta baranyai alvilágban...nekem elég volt vele beszélnem, hogy megoldódjon véglegesen a problémám. Olyan durván elverték apámat (a lába el is tört, meg még sok bordája is).


De ezt a megoldást csak akkor javaslom, ha apád épelméjű, mert akkor ez ki fogja józanítani. Ha viszont elmeháborodott, akkor még ez sem segítene rajta...

2013. jún. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!