Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kutya vagy élettárs?

Kutya vagy élettárs?

Figyelt kérdés

Panelházban lakunk a párommal (3 éve költöztünk össze).

Rajongok az állatokért, ezért is volt mindig kutyám. A párom nem rajong értük, de úgy ahogy elfogadta a kis keverékemet.

De már öreg, és sajnos, előfordul, hogy itt-ott elhagyja a kis piszkát a lakásban. (Van neki kutyapelenka letéve,de az orvos szerint már nem várható el tőle, hogy mindig időben odaérjen). Ez kiverte a biztosítékot a páromnál.

Egy nap nekem szegezte a kérdést: vagy ő vagy a kutya... Én az utóbbit választottam, mert képtelen lennék arra hogy elaltassák, mert nem beteg, csak öreg.

A családom azt mondja, hogy választhattam egy "kutyát" a párom helyett....?

Biztos van itt kutyás köztetek, ti mit tettetek volna?



2013. nov. 2. 17:37
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
40%

Hat a kutyara lehetne adni pelenkat is.


Nagy szerelem nem lehetett a paroddal, ha a kutyat valasztottad....

2013. nov. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
84%
Mindkét felet meg lehet érteni. vannak emberek akik nem bírják az állatpiszkot a lakásban eltűrni, viszont amikor oda költözött is tudta, hogy van kutya. Tőled meg nem lehet elvárni, hogy idő előtt elaltasd miatta a kutyát. A kutyásoknak ők családtagnak számítanak. ( kutyaszerető párt kellene találni )
2013. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
66%

én is a kutyát választottam volna... már csak azért is mert a kutya nem tenne fel ilyen kérdést...


a családodnak meg mond meg, hogy a kutya több ideje van veled mint a párod, és ő is családtag már.. vagy választottad volna a barátod, aki arra kényszerít hogy válasz?

2013. nov. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 anonim ***** válasza:
74%
Tökéletesen egyet értek Veled! Nekem két kis "ördögöm" van, tudom miről beszélsz! Ettől sokkal jobb embert érdemelsz, akivel együtt szeretitek majd az állatokat. És aki az állatot szereti az rossz ember nem lehet, aki meg nem szereti??? Sose sajnálj egy ilyen önző embert, aki egy öreg állatot kidobna! Nincs szíve!
2013. nov. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 A kérdező kommentje:

Azon már én is elgondolkodtam, hogy vajon mennyire szerethet, ha ilyet kérdez...

A kutyapelust letépi, ill. addig nem nyugszik, amíg le nem szedi.. próbáltam.

Igen, családtag, és ő mindig ott volt nekem, és tényleg elfogad olyannak amilyen vagyok.

Köszi a hozzászólásokat, azért jó érzés, hogy ezzel a döntéssel nem lennék egyedül.

Szép estét Mindenkinek!!!

2013. nov. 2. 17:56
 6/57 anonim ***** válasza:
25%
Nyilván a páromat választanám, ez nem is kérdés...
2013. nov. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
71%

Nem élnék együtt egy érzéketlen farokkal, jól döntöttél.

A beteg anyukáját is elhajítaná, ha ne adj isten maga alá csinálna? Na ugye, hogy nem...

Jó tudni, hogy vannak még érző emberek, akik nem dobják csak úgy ki az utcára a kutyájukat, a TÁRSUKAT, aki valószínűleg mellettük öregedett meg.

Te vagy annak a kutyának a családja, ő biztos nem kérné, hogy a pasidat tedd ki az utcára, mert mondjuk büdös a bagótól :D

2013. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
78%

Nekünk is öregszik a kutyusunk, akit mindketten imádunk (szerencsére). Ha ne adj isten ilyen állapotba kerülne, akkor együtt villámgyorsan takarítanánk utána, de nem bántanánk ezért.

Ráadásul a "kedves" párod elfogadta a kutyust, milyen jogon mondja neked, hogy válassz?! Ez szívtelen, nagyon is.

2013. nov. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
79%

Én is azt választanám aki már 9 éve velem van. Tiszta szívvel és lélekkel szeret úgy ahogy vagyok. Ha ez a másiknak nem tetszik? Egyértelmű, hogy nem ő szeret tiszta szívvel és lélekkel, hiszen akkor a másikat is elfogadná az összes hibájával együtt.

Lehet ragozni. Lehet mondani, hogy a kutya nem olyan mint egy ember, nem kell úgy szeretni. Azt is hallottam már, hogy a kutya csak egy dolog-tárgy a magyar jog szerint, úgy is kell viselkedni vele, de köszönöm, ezekből a hozzáállásokból nem kérek. Családtag. Kutya marad. A pasi pedig nem szeretett téged. Ha valaki szeret, a hozzád tartozó dolgokat is elfogadja. A kutyád pedig ha normális gazdi vagy maradéktalanul hozzád tartozik...

2013. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 A kérdező kommentje:

A kutyust örökbefogadtam annak idején, megmentettem. Milyen ember lennék, ha most megszabadulnék tőle? Nem ment. És amíg ő él, nem is költözök össze senkivel, csak tényleg olyan emberrel, aki szintén szereti az állatokat, nem csak ímmel-ámmal elfogadja.

Amikor rámnéz a meleg barna szemeivel...abban minden benne van. Nagyon köszönöm nektek a támogatást!!!!

2013. nov. 2. 18:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!