Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak ha apam es a...

Mit csinaljak ha apam es a testverem alkoholistakka valtak (-nak)?

Figyelt kérdés

Legalabb hetente 3-4-szer vesznek 2 liter sort vagy bort amit altalaban aznap megisznak. Emellett apam egy egyszeru munkas es csak a minimalber fizetest kapja. Ebbol el kell tartson embert, mert csak o dolgozik. Ritkan szoktam kerni tole penzt(kb 2-3 havonta) es akkor se zsebpenznek hanem az osztalypenztarba vagy munkafuzetre es nem nagy osszeget(kb 5-10 lejt, ami 300-550 Ft). Ekkor is kiabalni szokott, hogy ne kerjek tole penzt, mert nincs honnan adjon stb.

Eddig azert szidta anyukamat, mert nem volt munkahelye. Most elmenne dolgozni, de azt mondja apam, hogy a testveremnek keressen munkat. Ez nehezen oldhato meg, mert a batyam elegge nem normalis(handicapat) es ez foleg a viselkedesebol nyivanul meg. 26 eves letere kicsi 6-7 eves ciganygyermekektol fel. Injekcios kezelesben reszesul es emellett iszik alkoholt es kavet is.

Fogalmam sincs, hogy mi lesz belolem, semmi jovokepem nincs. Egyetemet nem tudjak fizetni a szuleim es annyira jo tanulso se vagyok, hogy osztondijban reszesuljek. Tavaly 9,67 volt a mediam.(10-es a legnagyobb osztalyozas)

15\L



2013. nov. 2. 19:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%

Bocsi kerdezo lej az hol van?

ILYENKOR halat adok hogy gimibe jarhatok,es van egy kicsi eselyem egyetemre is. Ilyenkor le allok a panaszkodassal.

2013. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
38%

vegyél az italukba, gutalaxot, hogy fossanak tőle és akármikor inni fognak belőle hasmenést kapnak és kész ez miatt azt hiszik hogy betegek a bortól, sörtől és lefognak szokni.


ha nincs pénzed gutalaxra, akkor 2-3 kanál folyékony olajat önts bele, fél napot fossni fognak tőle, de mikor nem látják csak akkor és sötét üvegbe legyen a sör meg a bor is, mert különben észreveszik az emulziót rajta(kiválnak az olajcseppek a vízfelszínén)


A másik dolog, próbálj a suliban érdeklődni ahova jársz, hogy van e lehetőség ösztöndíjra vagy van e tudományos foglalkozás okos jó tanulóknak, járj versenyekre, mert egyetemen plusz pontnak számít. (Igen még akkor is menj el, ha mondjuk 30. leszel netán, vagy dobogós, mert a jelenlét a fontos)


a báttyád azért fél, mert soha senm kellett kiállnia magáért amikor verekedésre került a sor, vedd rá hogy járjon karatéra, akkor leszokik a bagóról és a piáról.


Majd írj, hogy mi változik...az olajjal meg óvatosan komoly problémát nem okoz, de nehogy észrevegyék mert elvernek érte.


Sok sikert!

2013. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

#1 vagyok

Ne vedd magadra

Nekem amugy van par tesom,osztalyomban mindenkinek 1 vagy max2. Es akkor elkezdek panaszkodni.

De ha neha feltesztek ilyen kerdeseket,hogy meg az se biztos hogy mibol fogsz megelni,ilyenkor halat adok a JoIstennek hogy en nem vagyok a te helyedben.

ES megegyszer,bocsi,de relleg nem akarlak ezzel bantani. 15/L

JA es SOHA NE ADD fel!! Biztos sikerulni fog valahogy megoldani!!

2013. nov. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a handicapat?
2013. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Az Olaj az étkezési olaj legyen, amivel anyukád is kisüti a húst pl. vénusz olaj vagy floriol olaj.
2013. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

#4 a handicap kifejezés azt jelenti hogy nem százas, hogy hátrányos helyzetű...vagy kicsit buggyant érted?


handicap jelentése egyébként: hátrányt jelent.

2013. nov. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Venuszolaj? Floriol?

Ti milyen nyekven beszeltej??

Max van napraforgoolaj..stb

2013. nov. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%

15 éves, gondoltam ha márkát írok, meg a sokat reklámozott szarokat, egyből kapcsol hogy melyikről van szó.


Neked ha azt írom, hogy kendermag olaj, akkor egyből tudnál hasra ütés szerűen mondani egy éppkézláb márkát is.


Jó lenne ha a kort is figyelembe vennéd.

2013. nov. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat es hogy probaltatok segiteni.

A lejt Romaniaban(Erdelyben is) hasznaljak.

A hashajtos otlet kicsit tul durva es van amikor nem itthon isznak. Egyebkent apukam csak vasarnap szabadnapos es nem szeretnem szegyenbe tenni, hogy becsinal a gyarban meg en es anyam szivnank le a vegen, mivel mi kell mossunk rajuk.

A karateval kapcsolatban tudtommal nem oktassak a varosunban. Apam is mondta a tesomnak, hogy na xy holnaptol sulyozni fogsz, hogy megerosodj, de nem lett belole semmi.

Jol esett a biztatas es megprobalok valtoztatni a helyzetemen.

2013. nov. 2. 20:43
 10/11 anonim válasza:

Te sajnos nem tudsz ez ellen semmit sem tenni :( Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy. Találd ki, hogy mivel szeretnél foglalkozni a jövőben és ez ösztönözzön a tanulásban és a tetteidben is. Nem tudom, hogy Romániában milyen a felsőoktatás, de nálunk Magyarországon egy jó tanulmányi átlaggal lehetsz államilag támogatott. Ne mond azt, hogy annyira nem vagy jó tanuló, tegyél érte, hogy egy jó tanulmányi átlagod legyen. Nálunk annyi olyan diák van, akinek semmi keresnivalója fősulin vagy egyetemen, mégis ott van.


Nem tudom, hogy ha lenne esélyed az egyetemre, akkor mennyire messze mennél el otthonról, de pl Szlovákiában nem pontszámok vannak a felvételinél, hanem távolság alapján nézik, hogy ki lehet támogatott. Pl én már ingyenesen tanulhatnék szlovákiai egyetemen, csak a kollégiumot kellene kifizetnem, te meg már pláne ingyen tanulhatnál és magyarul.


Ne akarj beletörődni a helyzetedbe, mert akkor soha nem leszel boldog. Tudom mert nálunk is vannak itthon gondok, de vannak céljaim és e szerint próbálom alakítani az életem, mert szeretnék végre boldog és nyugodt lenni.

2013. nov. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!