Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A "származásom" miatt lenéznek...

A "származásom" miatt lenéznek az emberek és azt hiszik, hogy olyan vagyok mint a többi. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Gondolom fogok kapni megjegyzéseket de most szólok, hogy nem érdekel. Nem fogom magamra venni mert nem vagyok olyan.

Szóval anyám roma származású, apám nem. Én inkább apámra hasonlítok, szóval szinte egyáltalán nem látszik rajtam. Nem olyanok az arcvonásaim, a hajam barna, talán annyi, hogy a bőröm egy picit barnább. Anyukámnak van 2 diplomája, mindig is dolgozott és iskola mellett gyereket is nevelt (2 testvérem van), mindannyian normális nevelést kaptunk, viszont rajtuk már jobban meglátszik. Én már rég elköltöztem otthonról és ezen a környéken elég sok cigány van (akik nem nagyon élnek normális életet) és amikor megtudják akkor velem is másképp kezdenek bánni. Az egyik szomszédom megmondta őszintén, hogy sajnálja, de szerinte mind egyforma és megbízhatatlan. Megismertem egy lányt szerelmesek lettünk, bemutatott a szüleinek és nem sokkal később megtudták, hogy az egyik szülőm cigány és azóta nagyon nem szívesen látnak sőt, el is akarták tőlem tiltani a lányukat. Tudom, hogy sokan lopnak meg hazudnak, nem élnek tisztességesen stb. hát én is látom nap mint nap, hogy mi folyik itt. Szóval megértem... de én becsületes vagyok, tanultam (mentőtiszt vagyok) és próbálok normális életet kialakítani csak ilyen emberek mellett nem fog menni. Legtöbbször nem érdekel amit mondanak de előfordul, hogy nagyon a szívemre veszem. Nem jó állandó piszkálódásban élni. A barátaim szerint a legjobb az lenne ha elköltöznék de jelenleg nem vagyok olyan helyzetben meg nem is akarok elmenekülni. Vagy mégis költöznöm kellene? Tanácstalan vagyok. Van még valaki ilyen vagy hasonló helyzetben? 27/F


2013. nov. 1. 15:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
97%
ÉN is a barátokra hallgatnék. Azok az emberek a környezetedben nem fognak megváltozni, másképp viselkedni veled, mert eddig úgy tűnik csak rossz tapasztalatuk volt. Te viszont nem élheted úgy az életed, hogy örökösen ezekkel az előítéletekkel harcolsz, mert akkor arra megy el az energiád és nem marad a fontos dolgokra. Ha most nem is megy, költözz más környékre. Ez nem menekülés, egyszerűen egy szükséges lépés a saját nyugalmad érdekében.
2013. nov. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim válasza:
100%

Szia!

Az egyik osztalytarsam is pont ugy van mint te. Neki is az anyja roma szarmazasu az apja pedig nem. De o szerencsesebbnek mondhatja magat mint te (jelenleg mivel most meg suliba jarunk) es mindenki tudja, hogy nem lop meg ilyenek es, hogy egy rendes ember ( de viszont egy-egy tanaron latszik, hogy nincs oda erte ) De viszont mikor elkezd ismerkedni egy vadidegennel elsonek nem szivesen baratkoznak vele, de addig viccelodik es beszel ameddig meg nem kedvelteti magat az illeto szemelyel, es mig ra nem jon arra, hogy o mas. (neki latszik a boren)

O egy hivo fiu (es a vallasa segitsegevel szokott ismerkedni) jar konferenciakra meg minden, szoval Isten alltal ismer meg olyan embereket akik elfogadjak, hogy neki mas a borszine.

2013. nov. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
97%

Barátnőd elmondhatná anyukának, hogy a te anyukádnak két diipije van, dolgozik, és felnevelt 3 rendes gyereket. Ha ezután is kötekednek akkor süllyedjenek el, agyatlanokkal nem lehet vitatkozni.


A cigány környezetből meg, amit van lehetőséged lépj le szépen.


Az emberi hülyeség és rosszindulat határtalan.

Én nem vagyok roma csak egy csontkollekció voltam de ezzel is képesek voltak tönkre vágni a gyerek koromat.

Az ember olyan, hogy mindig a hibát keresi a másikban nem a jót. Ezt fel kell fogni, felül emelkedni rajta. A szellemi véglényeket ki kell kerülni. Legyen nekik probléma a származásod, rágódjanak ők rajta te csak éld az életed.


Tudom mondani könnyű de én is kaptam annyi megaláztatást az életben, hogy egy idő után már nem is foglalkoztam velük. Eldöntöttem kinek a véleménye számít. A tahóké nem!!!!

Innentől kezdve nem foglalkozom velük.


Egyet tudok neked tanácsolni: először csak ismerkedj, ne említsd meg a mamád származását.

Ha már alaposan megismertek és tudják, milyen vagy és egyszer sor kerülne egy találkozóra a mamád meg a többiek vagy egy lány közt akkor mutasd be őket egymásnak.

Anyukád gondolom szépen beszél, viselkedik nem mondhatnak rá semmit.


Aztán ha utána rákérdeznek, hogy miért nem mondtad hát mondhatod azt is, hogy neked ez természetes minek kellett volna ezzel kezdeni? Hogy ez alapján ítéljenek meg az előítéleteikre hallgatva?

Ismerjetek meg úgy, ahogy vagyok ne az anyám után ítéljetek!

Ha téged alaposabban megismernek akkor már a mamádat is jobban elfogadják meg az egész helyzetet.

2013. nov. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Csak azért nem akarok úgymond elmenekülni mert akkor azt fogják hinni, hogy ilyen könnyen feladom és akkor meg másokkal is ezt fogják csinálni, viszont harcolni sem akarok. Akkor minek tettem fel a kérdést? Szeretném pár embernek megmutatni, hogy bármi is van, nem mindenki egyforma. Ettől függetlenül gondolkoztam a költözésen is. Szeretném ha elfogadnák, hogy mindenhol vannak normális és hülye emberek is. Én nem haragszom rájuk amiért ilyenek velem mert bevallom, hogy engem is zavar amit látok mert pont miattuk gondolják azt rólam is. Nem itélek elsőre csak van véleményem amit akkor mondok ki ha már megbizonyosodtam róla. Néha már kezdem szégyellni maggam, pedig ezt nem lenne szabad. Én sose mondom magamtól, hogy félig cigány vagyok (csak ha kérdezik), általában akkor lepődnek meg és kérdeznek rá amikor már látták anyukámat. Aki amúgy rendes, okos és tiszta nő. Én nem vagyok hívő.

Köszönöm! :)

2013. nov. 1. 16:23
 5/38 anonim ***** válasza:
22%
Mentőtiszt vagy?! Baxxus miért nem lépsz le egy toleránsabb nyugati országba. Ha jófelé mész itteni éves fizetésedet ott egy hónap alatt megkeresheted. Ott a cigokból is kevesebb van és ott a társadalom is toleránsabb. Mi szeretünk lenézni másokat (cigányok, szlovákok, románok, stb) mert azt hisszük mi különbek és jobbak vagyunk.
2013. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
59%

Ne költözzél te sehova, de ne vedd figyelembe, hogy ki mit mond.Mindig azt nézd,hogy ki mondja. A magyarok között is van annyi primitiv ember, a jómódu romákhoz nem is lehet hasonlitani õket.En megfigyeltem már, hogy a tanulatlan emberek azok,akik legjobban itélkeznek.

Ismerem ezt a helyzetet, mert nekem arab a férjem és fehér bõrü a gyerekeimmel együtt,de képesek azt mondani, hogy jajj milyen barna bõrüek(hófehér bõrüek)és sima hajuk van, de azt mondják, hogy milyen göndör hajuk van. Elképesztö az emberek homályos látása, eleinte magyarázkodtam, hogy tedd fel a szemüvegedet, de rájöttem, hogy most én foglalkozok a hülye megjegyzésekkel.

2013. nov. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

Régebben gondolkoztam rajta, hogy külföldre megyek de túl sok minden köt ide. Talán ha majd családot akarok alapítani akkor elmegyek.

Nem csak direkt csinálják? Elég nehéz ilyen dolgokat összekeverni :)

2013. nov. 1. 16:55
 8/38 anonim ***** válasza:
74%
Szerinted miert kamuzna?? Mert te ugy gondolod hogy egy cigany alapbol csak hazudhat,meg lophat csalhat? Latod itt mutatkozik meg hogy milyen buta vagy :) kedves kerdezo ne foglalkozz ezekel a dolgokal mert magyarorszagon mindig is volt es lesz is raszizmus sajnos
2013. nov. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
53%
Pontosan ezert jottunk el 12 eve magyarorszagrol... es jo erzes ugy nevelni a gyermekeimet,hogy senki nem kiabalja rajuk hogy cigany...
2013. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, egyrészt sajnállak azért, hogy egyes emberek a bőrszíned alapján ítélnek meg, ez elkeserítő. Másrészt viszont ne add fel, és ne hagyd, hogy a rasszizmus menekülésre kényszerítsen.
2013. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!