Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám feldolgozni...

Hogyan tudnám feldolgozni édesanyám halálát és a költözést? (13/L)

Figyelt kérdés

Mennyi idő kell ahoz, hogy megint "rendes" életem legyen?

A 4 bátyámmal és apummal élek és el fogunk költözni, mert apát itt minden anyára emlékezteti, de én nem szeretnék elmenni.

Mit tegyek?



2013. nov. 4. 21:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem!:(

Hamar fel kell nőnöd,az biztos!Nagyon sajnálom,ami veled történt.Szerintem kicsit pihenj,nyugodj meg!Ez rettentő nehéz dolog lesz neked,főleg azért,mert egy anyára a tinikorban a lányoknak hatalmas szüksége van.De szerencsére össze tudsz fogni a többi családtagoddal,akik osztoznak a fájdalmadban.Velük együtt kialakíthattok egy másik életet,ami már nem ugyanaz lesz,hanem egy másik élet.Így is lehettek egy jó család,sőt,egy ilyen dolog megszokta erősíteni a családokat.Akiket pedig elgyengít,azoknak pedig szakember tud segíteni a gyászmunkában.

Anyud emléke örökké a szívedben fog élni,és ő mindig veled lesz így is.Nyugodj meg!Gondolj rá,emlékezz a jó dolgokra,arra,hogy miket mondott neked,és miket tett érted.Eleget fogsz sírni mostanában és még pár évig az édesanyád miatt,ezt tudom.De jobb,ha feldolgozod az érzéseidet,jobb,ha végig mész a gyászon,mintha elfojtanád az érzéseidet.

Ha bármiben segíthetek,írj privátot!Nem tudom pótolni az anyukádat,és nem is akarom,de beszélgethetünk bármiről,ha valami gondod akadna az élet más területein,és esetleg nincs kivel megbeszélned.

2013. nov. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Részvétem, nagyon sajnállak, hogy ilyen korán vesztetted el. Én 35 éves vagyok, és idén ment el Édesanyám. Nagyon nehéz még így is, felnőtt fejjel, nincs olyan nap, hogy ne jutna eszembe és ne könnyeznék ha Rá gondolok... Azt hiszem sok időnek kell eltelnie, hogy "rendes életed" legyen megint. Meg kell "szoknod" az új életedet, az új felállást, hogy nincs anyukád. Ráadásul még ott van a költözés is. Talán jobb lesz, nem tudom. Új ingerek, új környezet...
2013. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem. Idővel csak idővel. A gyász egy folyamat ha már készen állsz tovább lépni érezni fogod. De ami nagyon fontos az emlékeid nem a házban vagy a régi képekben vannak. A szívedben őrzöd őket.
2013. nov. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!