Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek rossz családi háttere...

Akinek rossz családi háttere van, hogy tudja feldolgozni a dolgot és előre jutni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok lassan és nem tartok sehol az életemmel. Mostanában rengeteget gondolkoztam a dolgon, és igazság szerint hatalmas szerepe van benne annak, hogy a családom nem állt mögöttem. Például amikor elkezdtem egy egyetemet, azt hajtogatták, hogy mekkora hülyeség. Egy év után ott is hagytam. Amikor dolgozni kezdtem, anyám folyamatosan hívogatott, hogy miért pazarolom az energiám arra, hogy dolgozom. Pedig nagyon jó munkám volt! De végül addig mondta, hogy otthagytam. Soha nem szemtől szembe működik a dolog, csak ha belekezdek valamibe, akkor anya jön és addig mondja, hogy hülyeség, amíg feladom. Ha segítséget kérek, tanácsot, vagy csak elmondanám, hogy ezt vagy azt tervezem, mi a véleményük róla, soha nem kapok érdemi választ.

Évek óta nincs már semmi ambícióm. Együtt éltem egy sráccal, úgy elvoltam egyik napról a másikra. Értelmetlennek láttam mindent. Rengeteg dolog érdekelt, de nem mertem semmibe belekezdeni. Mert tudtam, hogy muszáj lenne, hogy legalább valaki támogasson, mert egyedül gyenge vagyok, de senki nem támogat.


Ez persze most furán hangzik, meg hogy a családomra akarom kenni a felelősséget, de én képtelen vagyok arra, hogy tök egyedül, a hajamnál fogva kihúzzam magam a mocsárból.


Egy éve kerültem össze a párommal. Tőle az elejétől kezdve sok segítséget kaptam, támogatott, ezért több dologba is belefogtam. De aztán megint megjelent a családom és elkezdett lehúzni... a párom eleinte nem hitte el. Már nagyon égett a minden, amikor rádöbbent, hogy amiket mondok a családomról, az bőven a szépített verzió. Az ő javaslatára megszakítottam velük a kapcsolatot... de már későn. Most azt mondta, hogy szerinte nem lesz elég erős a kapcsolatunk, hogy kibírja azt az időt, amíg fizikailag és lelkileg (merthogy egyébként sikerült belebetegednem a dologba) rendbe jövök. Pedig egyébként olyan jó kapcsolatunk is lehetne.


Nem tűnik túl nagy dolognak, egy kerülendő család meg egy várható szakítás - de úgy érzem, ezt egész egyszerűen nem lehet ép ésszel kibírni! Megint itt lesz a nagy semmi, és egyszerűen fogalmam sincs, hogy merre van az előre.

Volt valaki hasonló helyzetben? Mi segített? Egyáltalán merre lehet indulni? Hetek óta emberek között se voltam..


2013. máj. 30. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Bocsi de szerintem nem a családdal hanem veled van baj. Túl hamar feladód a dolgokat, az első probléma után. Neked kell elhatározni magad és csinálni, nem feladni.
2013. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen megértelek, majdnem ugyanebben a helyzetben vagyok. A közvetlen családom egyáltalán nem támogat lelkileg, semmit nem tudok megbeszélni velük és ez mindig is így volt. A párom is elárult, barátom meg nincs túl sok. Egyedül a céljaimat ne tudták megtörni, mert soha nem hallgattam senkire, akármit is mondtak. Én is gyengének érezném magam egyedül, de ez természetes, ha egyedül vagy. Jó szerencsével lehet kikerülni a bajból, nekem ez a tapasztalatom.
2013. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Fel kéne nőni és felelősséget vállalni a saját döntéseidért, nem pedig sodortatni magad anyuci kénye-kedvére.
2013. máj. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

én ezt a problémát más emberek segítségével hidaltam át: találtam nagyon jó barátokat, van egy szerető társam.

valamint a dolgaimat már hosszú ideje nem úgy csinálom ahogy az nekik tetszene, hanem úgy ahogy az számomra jó.

saját magadért csinálj mindent a legjobb gondolataid alapján és akkor nem lehet gond.

valamint: nem hagytam, hogy befolyásoljanak, nem hallgattam rájuk és most nagyon jó helyzetben vagyok.

anyám mindig is csak lehúzott, a mostani kapcsolatomat is ellenezte úgy, hogy nem is ismeri úgy igazán a páromat.

sosem támogatott semmiben, mindenre az volt a válasza, ha véletlenül valami gonddal felé fordultam, hogy: "Old meg!"

minden eredményemre csak hümmög (ez még csak a jobbik eset), vagy a rosszat látja benne és vészjóslóan elkezd károgni, vagy nem is érdekli.

ezek miatt eljutottam vele egy olyan szintre, hogy nem is beszélünk, ez nekem a legjobb, mert ha ő felbukkan valahol, abból csak a gond, a rosszindulatúság és az irigység árad.

2013. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy bennem is van hiba bőven. Mindig igyekeztem úgy döntéseket hozni, hogy az mindenkinek a legjobb legyen, illetve hogy minél kevésbé legyek terhükre. Csak mindig én jövök ki rosszul belőle.


Mindenki azt mondja, hogy legyek kicsit önzőbb és álljak ki az érdekeimért. De nekem az rossz érzés. És amikor megpróbálom esetleg, akkor meg egyébként rögtön megkapom, hogy de kinyílt a csipám. Még azoktól is, akik egyébként azzal piszkálnak, hogy legyek határozottabb. Én nem tudom, mit csináljak.

2013. máj. 30. 20:18
 6/10 anonim ***** válasza:
Pedig az a felnőttkor. Amikor az ember függetleníteni tudja magát mások valós és vélt elvárásaitól, és önálló döntéseket képes hozni. Önmagadnak akarj megfelelni, ne a többieknek!
2013. máj. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem is azt kellett volna, hogy ne törődjek másokkal, menjek a céljaim után. De valahogy ösztönösen mindig háttérbe kerülnek, ha mások érdekeivel egyezik a dolog.

Ha a párom kicsit kitartóbb lett volna, talán az ő segítségével fel tudok állni. De nem akar ebben segíteni. Végül is megértem, miért tenné. Neki is egyszerűbb egy olyan nővel élni, aki kiáll a maga igazáért.

Meg egyébként azért ő is rendesen elnyom, észre se veszi, úgy éri el, hogy azt csináljam, amit ő akar..

2013. máj. 30. 20:21
 8/10 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amikor meg próbálok önálló döntéseket hozni, abból mindig csak a gond van. Mindig rossz döntéseket hozok. Nem tudom, hogy csinálom. Igyekszem mindent mérlegelni, de a végén mégis elszúrom. Jobb esetben csak magammal szúrok ki, rosszabb esetben másokkal is. Amit viszont nagyon nem szeretek!
2013. máj. 30. 20:23
 9/10 anonim ***** válasza:

valóban rossz dolog, de légy önző másokkal szemben, legalábbis azokkal akik csak a véredet szívják.

az már régen rossz egy kapcsolatban, ha nem vagytok egyenlő felek. ne érdekeljen azok véleménye, kik azt mondják, hogy kinyílt a csipád, mert ezzel is csak gyengíteni akarnak.

a rossz döntéseket is vállalni kell, de valljuk be, hogy azért egy jó adag önsajnálat gyülemlett fel benned az elmúlt évek során. márpedig csak akkor fogod jól érezni magadat a bőrödben, ha magad miatt cselekedsz mindent, akkor fognak melléd állni olyan emberek, akik segítenének, nem pedig csak lehúznának.

elég szomorú, hogy maga a párod mondja azt, hogy a kapcsolatotok nincs olyan erős, hogy a családoddal való kapcsolatmegszakítást nem éli túl.

2013. máj. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tudom, milyen ez, engem sem támogattak sokáig az elképzeléseimben. Az egyetem alatt végig azt hallgattam, hogy nem lesz belőlem semmi, miért nem orvosira mentem mint a testvéreim... Közben elkezdtem egy OKJ képzést is, azt is folyamatosan szidták, mondván, hogy semmire nem jó, majd úgyis csak 1 qva lesz belőlem, ilyenek. Sokszor az idegösszeomlás határán voltam 1-1 ilyen beszélgetés után. Mindig azt hallgattam, hogy mások mennyivel jobban csinálják és én milyen hülye vagyok. Volt időszak, amikor senki nem volt mellettem, anyagilag is 80%-ban magamnak oldottam meg mindent, gyakorlatilag végig dolgoztam az egyetem mellett, volt, hogy polcokat takarítottam a Rossmannban (ahol a boltvezető folyamatosan szivatott), de idővel összejött 1 hosszútávú diákmeló, ami karrier szempontjából remek kiindulópontnak bizonyult. Közben lett valakim (ma már férjem), aki mindenben mellettem állt és sokat biztatott, a szüleimnek ez sem tetszett, így választás elé kényszerítettek, hogy vagy otthon maradok (és nem megyek vissza az egyetemre, hanem majd ők megnevelnek, mert mennyire félrement az életem) vagy látni sem akarnak. Én akkor sírva mondtam, hogy szeretem és tisztelem őket, de nem tudom elfogadni, hogy ez a véleményük rólam, majd akkor beszéljünk, ha máshogy állnak hozzá(m). 1 évig nem beszéltünk. Az idő engem igazolt, a viszony rendeződött, de sosem lesz a régi, bennem valami eltört. Azt tudom tanácsolni, hogy próbálj meg hinni magadban, a céljaidban! Nincs recept a sikerhez, kitartás kell. Esetleg olvasgass kicsit a tranzakció-analízisről (Eric Berne Emberi játszmák ill. Sorskönyv c. könyveit tudnám ajánlani) és a Mérgező szülők c. könyv is segíthet megérteni önmagad, a szüleid és változtatni. A kulcs te magad vagy, ezt sose feledd és nem lesz könnyű! Ha gondolod írj privit és megpróbálok segíteni neked.
2013. máj. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!