Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A tesóm nem meri elmondani a...

A tesóm nem meri elmondani a szüleinknek, hogy transzszexuális. Mivel segíthetnék neki?

Figyelt kérdés

A tesóm transzszexuális. Azért nem meri elmondani, mert fél a következményektől, és hogy nem tudják feldolgozni, elfogadni. Segíthetek neki valamivel, hogy el merje mondani?

Előre köszönöm az értelmes válaszokat!



2013. nov. 4. 22:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Legyél vele, pontosabban mellette, mikor elmondja. Érezze a támogatást! Azt szerintem a szüleid is megértik, hogy erről nem tehet és ugyanúgy szeretik majd. Nehéz dolog a saját identitás megtalálása, jó a segítő, támogató család van mögötte.
2013. nov. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Ismered a szüleid véleményét az ilyen dolgokról? Nem szoktatok beszélni erről általánosságban? Talán ki tudnád puhatolni, hogy mi a véleményük, mielőtt elmondja.
2013. nov. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem homofóbok, vagy ilyesmi.
2013. nov. 4. 22:18
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Pedig akkor bátran el lehet mondani,és szerintem igazából el is kell.Tudom,hogy nehéz,nekem is az(én biszex vagyok),és még nem mondtam el,hogy mi a helyzet.Később fogom,mert az én szüleim viszont erősen homofóbok.
2013. nov. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%
bocsi hogy megkérdezem de mi az a transzszexuális? hallodtam már párszor de nem tudom mit jelent
2013. nov. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
49%
#5: Amikor valaki nem olyan neműnek érzi magát, mint amilyen fizikailag. Állítólag már én is az vagyok, pedig én mindössze androgün vagyok, nem érzem magam se nőnek, se férfinak, habár biológiailag egyértelmű a dolog. Volt is nemi identitás válságom 17 évesen, nagy megkönnyebbülés volt rájönni, hogy én egyszerűen nem passzolok egyik dobozba se a 2 nagy közül.
2013. nov. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
63%
Hány évesek vagytok? Faluban vagy városban éltek? Én a helyedben nem siettetném, hogy elmondja, mert bármilyen toleránsak is a szülők, egy ilyen bejelentés után borítékolható a kiborulás. A transzszexualitás jár nála valamilyen külsőséggel? Szokott pl. női ruhákat hordani? Ha igen, először csak azt vallja be, hogy a saját neméhez vonzódik, a többivel ráér akkor előhozakodni, ha már ezt megemésztették.
2013. nov. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ő 14 Én 16.

Városban élünk.

Női ruhákat nem hord (mivel FtM)

Amúgy ő biszexuális.

De miért borulnának ki, ha elfogadják az ilyesmit?

2013. nov. 4. 23:17
 9/18 anonim válasza:
100%

Szerintem egyszer üljetek le velük, vagy csak külön-külön a szülőkkel ha szerinted negatívan befolyásolnák egymás reakcióját és úgy mondjátok el. Az szerintem megbízhatóbbnak tüntet fel, ha el tudjátok nekik mondani mik a tesód jövőbeni tervei a nemváltással, illetve hogy Magyarországon mik a lehetőségek. Az mutatja, hogy átgondolta a dolgokat, lehetséges jövőbeni lépéseket, kimeneteleket és tisztában van a realitásokkal. Meg valszeg tele lesznek a szülők kérdéssel, szóval az segíthet ha esetleg nyomtattok cikkeket az internetről a témában (pl. [link] hogy a szülők lássák, hogy ezek létező dolgok, mivel FtM-ekről még bulvármédiában se nagyon esik szó. (Bár ez talán még jó is tekintve azok színvonalát..)


És legyél mellette, mikor elmondja, mert sok szülő megkérdőjelezi a gyerekét, vagy elutasítóan reagál, szóval jól jöhet a támogatásod a testvérednek. Valószínűleg kiborulnak majd valamennyire - még ha el is fogadják az ilyesmit elméletben, más látni, hogy a saját gyerekük életének ez egy nagyon is valós része. Aggódhatnak, hogy vajon lehet e majd boldog transzneműként, a társadalomból "kilógva". (Ilyenkor fel lehet világosítani őket, h persze, simán.) Vagy azon is szoktak gyakran izgulni, hogy mit szólnak majd rokonok, ismerősök, esélyes, hogy megkérik majd tesód, hogy tartsa titokban mindenki előtt. Szóval próbáljatok felkészülni a lehetséges reakciókra. A lényeg hogy tényleg támogasd a tesód, mert ez egy elég nehéz időszak lesz az egész család számára. A szülőknek valamilyen szinten meg kell birkózniuk az eddigi gyerekük (illetve aminek a gyerekük hitték) "elvesztésével", még a legelfogadóbb szülőknek akiket ismerek is voltak gyászhoz hasonló érzelmei és reakciói ebben az időszakban. Egy időbe telik, míg érzelmileg is rájönnek, hogy a gyerekük igazából ugyanaz, csak ezentúl egy őszintébb, igazibb énjét mutatja feléjük.


Személyes példa: Az én szüleim rögtön biztosítottak a szeretetükről és támogatásukról mikor coming outoltam feléjük, aztán jó pár hónapon keresztül próbáltak meggyőzni, hogy szerintük miért _nem_ vagyok transz, és miért életem legnagyobb baklövését követem el a nemi átmenettel... Szóval ilyen is van.


- MoonEyes

2013. nov. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
14 évesen úgy mégis milyen sexuális élményen van túl hogy ezt tudná magáról...
2013. nov. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!