Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon egy olyan ember, aki...

Vajon egy olyan ember, aki nemet váltott, tehát átoperált transzszexuális kivel tud párkapcsolatot kiépíteni?

Figyelt kérdés

Néha felvetődik bennem a kérdés, hogy mondjuk adott egy férfi, aki a férfiakat szereti, és belül nőnek érzi magát. Amíg biológiailag is férfi, nyilván homoszexuális férfiakkal van, hiszen azok ugye direkt örülnek neki, hogy férfi teste van. Viszont mikor nemet vált, ki fogadná el barát"nő"ként? Mivel immár női nemiszerve van, a meleg fiúk nyilván kilőve. Tegyük fel, hogy példabeli transzink becsületes, és elmondja a kiszemeltnek, hogy ő valójában hímként született. Egyetlen normális hetero férfi sem fogadná ezt el, ez azt hiszem evidens.

De akkor mégis kikkel tudnak ők párkapcsolatot kialakítani? Nőből átoperált férfiakkal, vagy mi? Abból meg mondjuk elég kevés van.


2011. jan. 10. 00:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
A Fókuszban volt egy magyar pár, ahol az egyik tag nőből lett férfi, a másik meg férfiból lett nő.
2011. jan. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon érdekes kérdés:) A nip/tuck-ban volt egy ilyen rész, ahol a pasi átoperáltatta magát nőnek, aztán vissza pasinak, aztán rakatott melleket!

De szerintem megvárják, hogy valaki beléjük szeressen, és csak akkor mondják el, hogy bocsi de nemet változtattam!

Másrészt, pedig nem hiszem, hogy a meleg pasikkal nagyon kapcsolatot létesítene, mert a melegek valahogy mások, de nem szexeltem sem meleg pasival, sem transzexuálissal, szóval nem tudom, hogy van-e különbség, az amcsi sorozatokból az jött le, hogy van! :)

2011. jan. 10. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nálunk a konditerembe jár egy nő... 150 centi, 80 kiló, hatalmas mellekkel, hosszú hajjal... legalábbis ilyen volt 2 éve. Aztán először punk lett a frizura, aztán kopasz, aztán lassan kinőtt a szakálla, majd végül egyik napról amásikra eltűntek a mellei... nyiilván leoperáltatta. Elég groteszk, mert baromi izmos lett, de közben ltászik, hogy nő volt... a fején, a hangján...
2011. jan. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Szerintem hiába várják meg, hogy beléjük szeressen, utána úgyis szakít vele az illető, ha megtudja, hogy mi volt. Én nem tudom elképzelni, hogy valakit annyira szeressek, hogy megbocsássam neki, hogy nőből lett férfi, és egy csomó ideig - elég önző módon - hazudott nekem. Soha többé nem is tudnék benne megbízni semmiben. Vagy ezzel csak én vagyok így? Inkább vállalnám a szerelmi bánatot akár évekig, minthogy vele maradjak, és nem azért, mert elítélem a transzszexuálisokat, hanem mert hazudott. Meg persze azért is, mert attól még, hogy nem ítélem el, nem szeretnék vele párkapcsolatot.
2011. jan. 10. 00:47
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de ha én transzi lennék, nem hiszem hogy elmondanám a pasimnak/nőmnek..
2011. jan. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%
Dehát egyszer úgyis kiderül..pl. mikor egy hivatalos ügyintézésnél kérik a születési nevedet...
2011. jan. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem van az a szerelem, ami képes mindent megbocsátani. Meg igazából ők ezt úgy értékelik, hogy férfi testbe vannak nőként bezárva, szóval a lélek nőI a kezdetektől, és csak a testük férfi. Tehát nőnek születtek, csak a genetika megszívatta őket a külsőségekkel.

Ez ilyen pszihológiai blabla.

Másrészt, gondolom olyan pasit választanak, akik nyitottak a másságra, ez az elején látható már, hogy valószínűleg képes-e ezt a pasi elfogadni vagy nem.

Harmadrészt, ha olyan pasival jön össze, akinek nem sok sikere volt a nőknél, az örül egy átműtött, jól kinéző "csajnak" is, akkor is, ha nem eredeti :)

2011. jan. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
66%
00.50 ne beszélj butaságokat. Ha valaki nemet vált, csak be kell jelenteni a belügyminisztériumnak, meg kell határozni az új nevet, és kapsz új személyit, nevet, mindent...
2011. jan. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem beszél butaságokat! Attól még, hogy átneveztette magát, a születési neve akkor sem az volt, továbbra is a Kiss Bélát kell beírnia, nem Kiss Margitot...Mint ahogy te is kapsz új személyit, ha megházasodsz (feltéve, hogy nő vagy :)), de továbbra is a születési nevedet írod be, ha azt kérdezik, nem azt, ami a személyiden áll!
2011. jan. 10. 01:29
 10/22 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik tényleg csak az Embert szeretik, és TS-ek esetében nem úgy élik meg a pre-op, post-op, végleges korszakokat, mintha változna a saját szexuális irányultságuk. Ez a szeretet elmélyülésének, nyitottságnak a dolga.


Egy olyan réteg lehet ez, ami nem az a klasszikus "biszexuális", hanem árnyaltabb "pánszexuális", azaz olyan személy, aki a biológiai nemet valamennyire másodlagosnak tekinti, és ettől függetlenül tudja a másik embert vonzónak találni. :)

Megint más kifejezés a "triszexuális", bár még sosem hallottam a barátaimtól, ami a transzneműek iránti vonzódást jelenti.

2011. jan. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!