Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Páromnak "dühkitörései vannak"...

Páromnak "dühkitörései vannak". Ez ilyen keretek között normális, vagy lehetséges hogy valami idegrendszeri problémája lett?

Figyelt kérdés

Először is leírnám ő egy tipikus minta férfi.

Nagyon sokat törődik velem, kimutatja hogy szeret, és úgy érzem tőle szeretnék gyerekeket, mert nagyon jó apának való ember.


De újabban azt vettem észre nem alszik rendesen, sokszor megébred.

És egy pár hete ez már odáig fajult, hogy apróságokért, vagy totál ok nélkül elkezd velem üvöltözni, és csúnya szavakkal lehord engem. Majd eltelik 5-10 perc és újból ugyan az a jó ember.


Azt tudom retteg attól hogy kirúgják a munkahelyéről, de ezt akkor is túlzásnak érzem.


Elhagyni nem szeretném, mert tudom hogy ő nem ilyen, csak szeretnék neki segíteni, mert biztos nem jó ez neki se.


2013. nov. 5. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nyilván feszült, és mindenkinek le kell vezetni valahol a felgyülemlett dolgokat. Segíts neki megtalálni, hogyan vezesse le, és akkor nem ellened fogja irányítani azt. Van, akinek elég kibeszélnie magából, van, aki boxzsákot vesz.
2013. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
szomorú, hogy számodra egy ilyen agresszív ember a "minta férfi"... hány pasid volt előtte?
2013. nov. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Első: Igen ő sajnos magába tartja a gondjait. Elmondja, de felületesen, nem igazán beszéli ki.


Második: Igen ő, és azért mert valakinek vannak gondjai nem kell elhajítani mint valami rongyot, hogy szegénynek még több baja legyen. Tudom, hogy nem velem van baja, és ezt átvészeljük. Csak szeretnék segíteni neki.


Harmadik: Köszi :)

2013. nov. 5. 21:37
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Komoly stressz esetén egyesek simán tudnak így viselkedni, ilyen típusúak. De ha valóban jó ember, akkor tart egy határt (bírálhatja a másikat, de bizonyos szavakat semmiképpen nem használunk a párunkra) és bocsánatot kér utólag vagy legalább látszik rajta, hogy sajnálja...
2013. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze utána belátja és sajnálja. Sőt volt hogy utána mondtam neki hogy én ilyenkor úgy érzem hogy ő jobban örülne ha megdögölnék. És megkért hogy ilyet soha többet ne is mondjak, mert nem bírná ki. Meg tényleg látszik hogy szeret, ugyan olyan rendes velem ezeket a pár perceit leszámítva.
2013. nov. 5. 22:13
 6/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem azt kellene tenni, hogy nyugodtabb pillanatában megkérni, hogy üljetek le komolyan elbeszélgetni.Elmondanád neki, hogy észrevetted, hogy mostanában könnyebben elveszti a türelmét és szeretnéd ha tudná, hogy ezzel megbánt téged.Csak ennyit kell mondani, ezután megkérdezni, hogyan tudnál neki segíteni, illetve ha neked nem szeretné mélyebben kifejteni a problémáját, akkor szakember segítségét kérni.

Erre a beszélgetésre mindenképpen mihamarabb alkalmat kell keresni, ellenkező esetben tovább romolhat a helyzet.Az ember első pár alkalommal még megbánja a düh kitőréseit, bocsánatot kér és igyekszik vigyázni, máskor ne forduljon elő.De ha a dühöt kiváltó stressz helyzet nem oldódik meg, akkor az embernek természetévé válhat a dühöngés, úgymond szokásává válik és egyre többször elő fog törni.Azután pedig már nagyon nehéz változtatni rajta!Hozzászokik az otromba szavakhoz és már észre sem veszi, hogy kimondta.Aztán jön a válás...

2013. nov. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szia, ha nem vagyok túl tolakodó szeretném megkérdezni, hogy jártok-e valamilyen vallásos gyülekezetbe?Azért kérdezem, mert nekem a sógorom volt ilyen, hogy egyik pillanatról a másikra előjött belőle az "állat".Sokszor nem is emlékezett rá, hogy mi is történt, miket mondott, vagy mi mit mondtunk neki. Olyan volt mint akinek 2 személyisége lett volna.Aztán anyósom pont egy éve, hogy meghalt azóta járunk ref. gyülekezetbe, lelki békére leltünk mindnyájan, és azóta a sógor is teljesen megváltozott.
2013. nov. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

hááát mesélek valamit...

Apám volt a legaranyosabb ember a világon és ha anyukám káromkodott azt mondta úrinő ilyet nem tesz,meg minden szépet és jót mondott róla közben körberajongta.

Néha persze volt pár perces dühkitörése de átlagban minta férj volt.

Aztán kirúgták, a pár ordibálásból mindennapi veszekedés lett, a pár sörikéből alkoholizmus és folyton trágár szavakat használt:S

A szomorú az hogy ha nem a munkanélküliség akkor más miatt lett volna ilyen, mert az ily4en emberek nem tudják másképp feldolgozni a negatív dolgokat, persze igérgetnek hogy ha ez meg az lesz már elmúlik, vagy elmegy dokihoz és javulni fog,de aztán jön valami döccenő és bumm visszaesnek.

Újra mondom apám elején egy tündéri szeretnivaló ember volt aztán a végén szánt szándékkal lelökte anyámat a lépcsőről, erről ennyit:S

2013. nov. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is sántít ez az egész...lehet, hogy eddig azért volt olyan kedves, szerethető, mert nem volt semmi problémája. De mi lesz, ha lesznek? Nemcsak jó dolgokból áll az élet, vannak problémák is, kerülhettek mélypontra és ilyenkor fontos, hogy támogassátok egymást. De ha ő így viselkedik, ha problémái vannak, akkor egy nagyobb gond ki tudja, mit hoz ki belőle...például a gyerekvállalás sem egy zökkenőmentes dolog. Nem véletlenül megy tönkre olyankor a házasságok nagy része. Bajban mutatkozik meg, ki szeret igazán.
2013. nov. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.


Megbeszéltük, hogy semmi csúnya szót nem mondunk egymásnak, ha egy hülye is kicsúszik a szánkon bocsánatot kérünk egymástól.


Nem járunk, és ő se jár semmi hit térítő társaságba.


Volt már ennél sokkal nagyobb problémánk, ami tudom hogy megviselte, de nem volt tőle ilyen.


Elmagyaráztam neki hogy így nem vagyok mellette boldog, és szerintem ő nem ezt szeretné, úgy néz ki megértette. Ha lesz még ilyen elbeszélgetek vele, hogy mit szólna ha elmennénk szakemberhez.

2013. nov. 6. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!