Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökölhetem Édesapám vagyonát,...

Örökölhetem Édesapám vagyonát, ha meghal?

Figyelt kérdés
Édesapámmal nem tartom a kapcsolatot,nem is érdeklem meg semmi,viszont most nagyon beteg és csak én vagyok az egyetlen gyereke.. Édesanyjával lakik.. Örökölhetek tőle valamit?
2013. nov. 6. 13:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igen.
2013. nov. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem tartod vele a kapcsolatot,de örökölnél????

Legalább most keresd ha már ennyire beteg.Az is lehet,hogy mindent az anyjára vagy valaki másra hagy.Attól függ van e rendelkezése.

2013. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Amennyiben hivatalosan igazolható, hogy a gyereke vagy, akkor kizárólag te leszel az örököse.
2013. nov. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2-es: nem örökölnék,csak most gondoltam erre.

amugy meg én tartanám vele a kapcsolatot,de eléggé piás és így inkább nem keresem.

(amugy a betegsége is az alkohol miatt van),szóval ő tehet róla,hogy beteg.

2013. nov. 6. 13:30
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ha van valamije, akkor Te leszel az örökös, persze ha nem tartasz rá igényt, a közjegyzőnél le is mondhatsz róla.
2013. nov. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
63%
Valójában van az elhunyt vagyonának egy ún. köteles része. Ez az, amit MINDENKÉPPEN az örökösei (gyerekei) örökölnek. A jelenleg hatályos szabályozás értelmében a vagyon fele a köteles rész. Tehát ha marad utána 28 millió forintnyi vagyon, akkor 14 millió biztosan jár a gyerekének / gyerekeinek. Kivéve akkor, ha bíróság előtt kitagadta a gyerekét az örökségből, erre azonban csak minősített esetben van lehetősége, bírósági mérlegelés alapján. (Az nem az, hogy nem tartjátok a kapcsolatot, ennek lehet millió és egy oka) De ha mondjuk megpróbáltad megölni...
2013. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Ha az örökségre igényt tartasz, akkor majd a temetési költségekről se feledkezz meg.
2013. nov. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Ha lesz@ rod az apádat akkor is amikor beteg,

akkor biztosan lesz a közelben egy készséges ápolónő,

akire átíratja a vagyonát.

Ebben az esetben "köteles részt" sem kapsz!

2013. nov. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A köteles részt 100%, hogy öröklöd. Ha nincs a papának végrendelete, ami másként rendelkezik akkor pedig az egészet.
2013. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%

Ha édesapád valakivel öröklési szerződést köt, akkor nem örökölhetsz belőle semmit.

Ha te vagy az egyetlen gyermeke és sem végrendelete nincs, sem pedig öröklési szerződés, eltartási szerződés, akkor te örökölsz mindent.

A végrendelet az esetek nagy részében semmis lesz, mert tele van formai hibával.

Te vagy az egyetlen örökös, hiszen lemenő ági öröklés van.

A köteles rész annak az örökségnek a fele, ami a törvény szerint illetne, ha nem lenne végrendelet.

A közjegyzőnél ki fog derülni, vannak e adósságai, mennyi a tényleges vagyona és akkor eldöntöd, hogy elfogadod e vagy visszautasítod.

Kitagadni gyermeket az örökségből nem lehet. Érdemtelennek bizonyulhat a gyermek, ha az a szülő életére tört, meglopta, bántalmazta és ez bizonyítható, a kapcsolat nem tartása nem ok erre.

2013. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!