Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Örökölhetem Édesapám vagyonát,...

Örökölhetem Édesapám vagyonát, ha meghal?

Figyelt kérdés
Édesapámmal nem tartom a kapcsolatot,nem is érdeklem meg semmi,viszont most nagyon beteg és csak én vagyok az egyetlen gyereke.. Édesanyjával lakik.. Örökölhetek tőle valamit?
2013. nov. 6. 13:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"Ha édesapád valakivel öröklési szerződést köt, akkor nem örökölhetsz belőle semmit. "


A köteles rész akkor is jár!

2013. nov. 6. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"köteles részt 100%, hogy öröklöd"


Utolsó kötelesrész sem jár eltartási szerződésesetén.

Saját vagyonával mindenki azt csinál amit akar,halála előtt.

2013. nov. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ebben igaza van, hogy eltartási szerződés esetén (vagy ha még életében elajándékozza / elkölti / feléli a vagyont) az örökhagyó akkor nincs semmi.
2013. nov. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

10-es: "Kitagadni gyermeket az örökségből nem lehet."


Tévedsz. De igen, lehet. Bárkit ki lehet tagadni az örökségből, és nincs olyan, hogy bárki is 100%-ra biztosan megkaphatja a köteles részt. (Jogvégzett vagyok.)


Kérdező: igen, alapesetben örökölheted.


Akor nem, ha életében elajándékozza másnak, azaz a halála pillanatában nincs egy fillére sem. Akkor nincs mit örökölni.


Ha eltartási szerződést köt valakivel, akkor sem, mert akkor az eltartásért cserébe ott a vagyona (olyan, mintha felélte volna, azaz nincs).


Ha végrendeletet írt, akkor a köteles rész akkor jár neked, ha nem vagy érdemtelen, azaz nem tagadott ki. Ezt csakis a törvényben szigorúan szabályozott - úgynevezett taxatíve felsorolt - kitagadási okok esetében teheti meg.

A kitagadási okok az "édemtelen az ökökségre az, aki..." címszó alatt találhatóak.


Tipp: látogasd meg. Nem a pénz miatt, hanem a hamarosan várható gyász miatt. Nagyon nehéz lesz a gyász, ha úgy hagyod meghalni - bármilyen is volt és bármit is tett -, hogy nem láttad a halála előtt.

2013. nov. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Örökölni nem biztos hogy örökölsz de eltemeti biztos neked kell majd,szóval inkább spórolj.
2013. nov. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Persze, ha érdemtelen az örökségre, akkor "ki lehet tagadni", másképp nem.
2013. nov. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!