Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha szeretném kideríteni, hogy...

Ha szeretném kideríteni, hogy az elhunyt édesapám hagyott-e végrendeletet a temetésével kapcsolatban, akkor azt melyik közjegyzőnél tudom kideríteni?

Figyelt kérdés
Akármelyikhez elmehetek, mert tudni fogja /megnézi a rendszerben, hogy van-e végrendelet/, vagy csak egy bizonyos a jó?
2013. máj. 10. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
HAgyateki targyalast megkell varnod, ez megvolt mar, mikor hunyt el edesapad?
2013. máj. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi van, ha nem közjegyzőhöz adta be, ha beadta, hanem egy ügyvédhez? Bárki lehet. Egyébként nem ismerem a rendszert, de akinél a végrendelet van, az értesíti a hozzátartozókat.
2013. máj. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Elméletileg a végrendelet kétpéldányos. Egynek a végrendelkezőnél kéne lennie. Átnéztétek édesapád iratait?


Elméletileg (azért így írom, mert nem vagyok jogász) egy lista tartalmazza az elhunytakat. Ezt a listát látják az irodák. Ha valahol van végrendelete, kiértesítik az illetékes közjegyzőt. Elméletileg. De a legjobban akkor teszed, ha elmész a közjegyzőhöz, és nála érdeklődsz.


Egyébként ha készült végrendelet, szerintem az örököst értesítette volna erről, amikor a végrendeletet készítette.

2013. máj. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

A hagyatéki sokszor olyan későn van, addigra el kell temetni a halottat. Az hogy közjegyzőnél vagy ügyvédnél hagyott elég hülye ötlet, honnan tudná az a valaki, hogy épp meghalt a végrendelkező és szólni kell?


Szerintem a családjának biztos beszélt róla, ha valami extra kívánsága lett volna.

2013. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

A hagyatéki tárgyalást kényelmetlen lenne megvárni (kb. 6 hó) a TEMETÉSSEL!

Gondolom, hogy a kérdező arra kíváncsi, hogy az apja rendelkezett-e arról, hogy temessék vagy hamvasszák és milyen szertartással.


Kérdező!

Nem valószínű, hogy az édesapád erről végrendeletben rendelkezett volna, ugyanis a végrendelethez csak a hagyatéki ügyben eljáró közjegyző férhet hozzá (ő kérheti le a rendszerből, hogy van-e egyáltalán) és a közjegyzőhöz általában csak jóval a temetés után szokott kerülni az ügy.


[link]

2013. máj. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Azt csak az az ügyvéd tudja akivel felvették a kapcsolatot, ilyen nincs hogy bármelyik megnézi a rendszerben!Hogy gondolod hogy minden ügyvéd hozzáfér az adatokhoz? Csak az akihez az ügy került.Temetésre nincs végrendelet.Azt csak szóban lehetett volna közölni az örökösökkel nem ügyvéddel
2013. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként végrendelettel nem csak közjegyzőhöz, ügyvédhez lehetett menni, azt saját kezűleg kézzel írva 2 tanúval letanúzva is meg lehet tenni, tehát semmilyen rendszerbe nem kerül.
2013. máj. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es: Nem egészen. Csak akkor kell két tanú, ha nem kézzel írta, hanem géppel. Ilyenkor a két tanú azt hitelesíti az aláírásával, hogy a végrendeletet teljes terjedelmében a végrendelkező írta.


Ha a kézírásával (saját kézzel) írja a végrendeletet az örökhagyó, és minden lapot folytatólagosan beszámoz, valamint aláír, akkor csak a végén kell egy teljes aláírás és dátum. Tanú nem kell. Ilyenkor is csak egy példány van. Nem kell a közjegyzőnél sem letenni. A hagytaéki tárgyalásra azonban a közjegyzőnek tudnia kell, hogy van-e végrendelet. Ha van, de valaki megsemmisíti, vagy letagadja, az büntetendő, úgyhogy nem érdmes ezzel trükközni.

2013. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Simán csak azt akarjuk kideríteni, hogy apukám hova akarta, hogy temessék. A nevelőanyám mellé, akivel 14 éve együtt élünk, vagy a vér szerinti édesanyám mellé, aki 1999-ben hunyt el...
2013. máj. 12. 14:35
 10/11 A kérdező kommentje:
Hagyatékiról meg ilyenekről egy szót sem írtam. Nem értem azt, aki ezzel a témával jött...
2013. máj. 12. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!