Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem depressziós vagyok,...

Azt hiszem depressziós vagyok, de nem tudom mit tegyek!?

Figyelt kérdés
Egy éve szültem és utánna nagyon rosszul éreztem magam. Új volt a helyzet és a mellett, hogy ezzel az új helyzettel kellett megbarátkoznom folyamatossan a nyakamra jártak a rokonok, akiknek meg akartam felelni ebben az új szerepben, úgyanakkor a saját elveimet is követni akartam. Ebből az lett, hogy teljesen összeomlottam. Már jó ideje ki sem megyek a házból, nem beszélek szinte senkivel. A szüleim is ellenem fordultak, nem értik meg, hogy gondjaim vannak és segítségre lenne szükségem. Ha kapcsolatba is lépnek velem csak a gyerek miatt, akihez én nagyon ragaszkodom, nem merem az apján kívül másra bízni. Ez sem tetszik nekik, mármint a szüleimnek. Voltam pszichológusnál kb fél éve aki azt mondta gyermekágyi depresszióm van és majd elmúlik. De mikor? Mert már nem tudom mit tegyek, hogy jobban érezzem magam! Esetleg van valaki ilyen helyzetben? Vagy valaki aki tud tanácsot adni? Előre is köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 7. 16:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is felejtsd el, hogy a rokonoknak meg kell felelni. A te életed, úgy éled, ahogyan te akarod. A te gyereked, úgy neveled, ahogyan az apjával megegyeztetek. És ehhez rajtatok és a gyereken kívül senkinek semmi köze.

A szüleidnek mond el, hogy nyugodtan játszatnak a gyerekkel, láthatják őt, amikor te vagy a férjed (esetleg mindketten) ott vagytok. Amúgy nem. Ha megértik megértik, ha balhéznak, akkor mondd, hogy vagy így vagy sehogy és kész.

Szerintem igazán jót tenne neked néhány csajos este, vagy teadélután, vagy akármi a barátnőiddel. Ilyenkor nyugodtan rábízhatod a gyereket az apukájára egy-két órára, és elmehetsz valahova a barátnőiddel. Mindenkinek szüksége van egy kis kikapcsolódásra. :)

Remélem, tudtam segíteni, sok boldogságot a kicsihez! :)

2013. nov. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ami sokat segithet citromfű tea, magnézium, halolaj kapszula, rendes étkezés, sok sok mozgás.

A mozgás boldogság hormonokat szabadit fel jobban lennél töle. Ne félj másra bízni a kicsit heti egyszer igenis bizd a nagyiékra, te menj el az usziba vásárolni bármit.

2013. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 8. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!