Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért becsmérel és...

Anyám miért becsmérel és illet negatív jelzőkkel? Miért minősít le? Már kezdek depressziós lenni.

Figyelt kérdés
Egy jó szava nem volt rám soha,ami nem is érdekelne mert nem vágyom óriási elismerésekre.De ugyan akkor negatív dolgokkal se illessen.Már kamasz 14 éves korom óta ezt hallgatom.Amikor szépen felépítem az önbizalmamat ami miatta lett olyan amilyen,azt percek alatt negatív,becsmérkő lemínősítő hozzá állásával percek alatt lerombol.Nem akarok neki megfelelni,egyszerűen élni akarom az életem úgy hogy nem bántanak.Mire jó ez?Normális vagyok,az emberek kedvelnek engem,szerintem a természetemmel sincs baj.
2013. máj. 1. 08:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Amikor egy család alakul, akkor van anya-apa-gyerek. Te most éppen felnövőfélben vagy, ezért már a gyermek jelző nem illik rád. Mondhatni, változóban van a családi kép.

Ez egy természetes folyamat.

Viszont vannak olyan szülők akik ezt a folyamatot nem bírják elviselni.

Egy fiatalabb, csinosabb, feszes testű nő kerül a családba, és egyes anyák rivalizálni kezdenek vele, saját önértékelési problémáik miatt.

Ezért az ilyen anyák becsmérelni kezdik gyermeküket, hogy a saját önérzetükön javítsanak.

Sajnos apáknál is vannak ilyen példák: olvastam egy történetet, ahol az apa undorítónak és büdösnek nevezte a lányát.

a valódi özenet ez volt : Undorító vagy, mert undorító érzéseket, gondolatokat váltasz ki bennem.

Ajánlott olvasmány: Susan Foward: Mérgező szülők

Internetről le tudod tölteni.

2013. máj. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Hidd el tudom hogy milyen érzés apám is ezt csinálja velem de hála a jó égnek nem sokára megyek el így nem piszkál majd.Nem néz magába az az igazság csak a másikat lássa meg.Azt hiszi ő az úr pedig még száz meg száz ember van mellette és őket semmibe nézi.
2013. máj. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jók a válaszok. Önértékelési zavar áll a háttérben. Nekem sok ilyen ember volt az életemben sajnos társ jelöltek is voltak nem is egy. ha társ jelölt teszi akkor ki kell dobni ez nem fog változzni s hosszu távon válik pokollá az életed. egyéb rokontól el kell távolodni.


ha a saját szülönk ilyen...

ez elég szomoru...


ha az ember elköltözik s átélik a magányt egy idő után ujraértékelik a helyzetet.


az önállósódásod és a tőlük való függetlenedésed oldja majd meg ezt a helyzetet.

2013. máj. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gonosz. Mondd meg neki, hogy ne bántson, mert ez neked nagyon rosszul esik. Fogadok, hogy ő észre sem veszi mit művel.
2013. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az utóbbi időben az én anyám is hasonlóan tett, ami nagyon rosszul esik. Többször kihangsúlyozta hogy nem fogok semmit elérni és hogy nézzek már magamra, be ronda vagyok. Ha mosolygok fotókon kiakad és leszíd hogy többet ne mosolyogjak mert borzalmasan rondán nézek ki. így az erőfeszítésekkel felépített önbizalmam, amiben több ember munkája is benne van, pillanatok alatt el tud szállni. Próbbálom nem számba venni, de rosszul esik. Azt is mondta hogy ugyse érek el semmit az életben, nincs jövőm. Annyi hogy ő depressziós, és talán bipoláris is, egyik percben ezt mond másikban meg azt. Többször is kijelentette hogy véget vet az életének, mint például most nemrég is, már tervet is kidolgozott...én kétségbe vagyok esve.
2014. jún. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Régi kérdés, de nálam most aktuális és remélem jók a válaszok. Tehát tényleg megoldódik majd ez az elköltözéssel.

Tipikus ütőkártyák: -Hálátlan vagy, -Nem értesz hozzá ez olyan, mintha én balerinának vagy szépség királynőnek mennék. (anyuka mondta, amúgy előző szakmánál is ugyanezt mondta és többet keresek, mint ők együtt apuval) -El voltál kényeztetve azért vagy életképtelen. -Nem tudsz felelősséget vállalni. (Korona időszakban szabadnap nélkül húztam le 9 hónapnyi időt ápolóként)...Nem, nem az emberekért nem tudsz, hanem háztartásért. (Itt nem világos, hogy számlákra vagy étkészletre gondol)-Te olyan kibttul hülyeségeket mondsz, hogy inkább megyek (kár ugyanígy nem tehetem meg, fejezhetem ki magam, mert szülői kártya van náluk)

Szégyellem, hogy nincs szükségem rájuk, illetve nem tudom őket szeretni. Nagyon gyenge az az ütőkártya, hogy csak jót akarnak. Ha felnőtt vagy, akkor mint egy állattal úgy bánik egy szülő. (Ha nem szeparálódsz)

2021. jún. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!