Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Amikor gyakorikérdéseken...

Amikor gyakorikérdéseken valaki a szüleiről tesz fel kérdést, miért mindig az a válasz, hogy mi közöd hozzá?

Figyelt kérdés
Pl rengetegszer látom, hogy egy gyerek feltesz egy kérdést, hogy a szülei miért vállalnak gyereket mikor így is szegények, utálják egymást, ő vele sem bírnak stb. erre mindig csomóan be írják, hogy neked miközöd hozzá, hogy mitcsinálnak a szüleid.
2013. nov. 13. 16:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%

Sajnos magyarországon divat ez a gondolkodás, hogy a szülő azt csinál, amit akar, és ha egy 3. gyereket akar benyomni az épp érettségiző gyereke szobájába, azt jól teszi, mert neki joga van annyit szülni, amennyit akar...


Szomorú, de sokan tényleg így gondolkodnak.

2013. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Rengeteg tinédzser azt hiszi, hogy körülötte forog a világ, és jogosan alkotnak véleményt a szüleik magánéletéről, pl. miért azzal vannak, akivel, mikor és miért vállalnak gyereket. De ha az ő baromi komoly kapcsolataikról alkotnak véleményt a szülők, akkor szemetek, mert minek szólnak bele, hiszen ők már nagyok. Én azt gondolom, hogy a mai fiatalok a naprendszer középpontjának érzik magukat, és nincs rálátásuk arra, hogy igenis vannak dolgok, amikbe nincs beleszólásuk. Egyik ilyen a szüleik magánélete. Egyoldalúan elvárnak és nem tisztelnek semmit. Többek között ezért is lehet, hogy egyes tinik kiborítják az őket olvasó felnőtteket.
2013. nov. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

ma 16:51

Tökéletesen igazat adok neked..

Én is azt tapasztalom, hogy a legtöbb tinédzser feljogosítja önmagát, hogy beleavatkozzon, beleszóljon a szülei életébe (lásd: Kémkedés hogy apa csalja anyát, vagy elárulom apámnak hogy anyunak pasija van stb)

De ha egy szülő ellenkezik mert nem tetszik a lánya /fia választottja akkor "minek szól bele az életembe?" vagy " nehogy már beleszóljanak az életedbe, 17 éves vagy!!!"


Na itt a gond. Az a fiatal aki nem avatkozik bele a szülei magánéletébe, cserébe ugyanezt a bizalmat kapja.


Tudom mert 4 felnőtt gyerekem van

2013. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%

Miért pontoztátok le a második válaszadót??

Mert megírta az igazságot???????

2013. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Nem azért, de egy gyereknek akkor sincs beleszólása a szülei kapcsolatába, hiába az ő gyerekek, NEM az ő párkapcsolata. Ugyanúgy pl. a te szülidnek sincs joga beleszólni olyasmibe, hogy kivel szakítasz vagy kivel nem és most nem olyan szélsőségekre kell még gondolni, hogy valaki hazaviszi lakni a párját meg ilyenek.

Hiába nem értetlen már egy tizenéves, azt ugyanúgy nem hajlandóak felérni ésszel, hogy az anyja és az apja is csak ember, kettő a milliárdból, ugyanolyan problémákkal, mint bárki más és ha nem működik köztük, akkor nem működik. Pont.

2013. nov. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
12%
mert nálam forditva volt
2013. nov. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező én egyetértek Veled. Nekem nincs tesóm, de biztos én se örültem volna, ha a nyakamba sózzák, mint itt néhány helyen olvasom, hogy a 12-14 éves gyerek vigyáz a kis tesójára, mert anyuka szórakozik, hetente több estén is. Ne-nem dolgozik, szórakozik, barátnőkkel, vagy kolléganőivel, akárkivel.


Én azt se értettem a saját szüleimnél, hogy oké, nincs pénzük (ezért is vagyok egyke), és ezt vagy azt nem tudják megadni. Rendben van, ha nem hát nem. De azt sose értettem meg, hogy 13 évesen 1 hónapba 2x, miért ne mehetnék el őstermelő ismerősömhöz dolgozni, (kis fák gazolása, kapálás, ilyesmi, 100 éve 8 évesen a pusztán dolgoztak a gyerekek), hogy megvehessek valamit vagy elmehessek valahova? (Osztálykirándulás, nem a barátnővel Paradicsompusztaszalókra, hanem sulival, értelmes helyekre).

2013. nov. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

Igazat adok utolsó, a sok kis taknyos valóban túl sokat képzel magáról minden téren, számukra csak jog van, kötelesség nuku...

De!! Vannak olyanok is, akik valóban segítségre szorulnak és normális kérdést tesznek fel, de hiába: a sok rosszmájú szemétláda beoltja... Szóval mindkét oldal hagy némi kivetnivalót!

2013. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Ott a probléma az ilyen gondolkodással hogy a gyerek nem választhatta meg hogy ki legyen a szülője és azt sem hogy akar-e ilyen életet élni viszont a szülő vállalt gyereket innentől kezdve az a minimum hogy eltartsa és hogy nem szól bele egy olyan életbe amihez semmi köze.
2013. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
10%
Bocs, második!
2013. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!