Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy közel 30 éves férfinak...

Egy közel 30 éves férfinak mikor "kell" leszakadni a szüleiről?

Figyelt kérdés
A párom 29 éves, és minden vasárnap elmegy a szüleihez, meg a nagymamájához. Ezzel nincs is gond, de állandóan csak veszekednek, szóval nincs meg az a családi idill. Mégis elmegy, ha ez a mi időnk rovására is megy. A karácsonyt is velük akarja tölteni, és nem velem. Pont ma beszélgettem Anyukámmal, és ő azt mondta, h a férfiak nagyon nehezen válnak le az anyjukról. Na de ennyire?
2011. szept. 27. 15:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
39%

Sokan igen, ennyire. Hogy mikor kellett volna leválni?

Már meg kellett volna történnie.

Igazán csak akkor lehet, ha eldönti, hogy nem tartja a kapcsolatot az édesanyjával vagy meghal.


Azért apróbb lépésekben lehet kezdeni. Nem elmenni a hétvégére, nem édesanyával tölteni a karácsonyt, stb.

2011. szept. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
39%
Hát ez egyénfüggő.. A férjem kb. 1,5 2 hetenként megy a szüleihez, akkor is már rá kell szólnom. Beszélj vele erről és egyezzetek ki valami köztes megoldásban.
2011. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Minél hamarabb.
2011. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%
Már kellett volna.
2011. szept. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Miert ne tolthetne, tolthetnetek a karacsonyt a szulokkel? Egyik nap az ovevel, masik nap a tieddel? Tudod, anyja mindig ugyanaz marad, megha veszekednek is, de parja ez lehet mas is, valtozo.

Beszeljetek meg, hogy mennyi idore menjen vasarnapokent, ugyhogy Nektek is legyen idotok egyutt.

2011. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó jel.

A nehézségek ellenére is elmegy hozzájuk, mert fontosnak tartja családi köteléket.

Nem élnek együtt, ez megint csak jó jel. (de ha együtt élnének, de de nem szimbiózisban, akkor sem lenne semmi gubanc, manapság anyagi okok miatt sokan élnek így.)


A karácsonyi buli viszont érdekes, te nem akarsz odamenni, vagy kinyilvánítod az ellenszenvedet irántuk?

Vagy ő döntött így, hogy téged nem visz?

2011. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A karácsony egy bonyolult dolog nálunk. Neki 15 percre laknak a szülei, nekem 250 km-re. Én kb 3 havonta látom a szüleimet, ő akkor amikor akarja. Ezért én úgy érzem teljes joggal azt mondtam, hogy Karácsonyra hazamegyek, jöjjön ő is velem, és akkor együtt Karácsonyozunk nálunk. De ő azt mondta, hogy a szüleihez megy.
2011. szept. 27. 15:26
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi a karácsonyt úgy szoktuk hogy szenteste itthon együtt.

25-az én szüleim

26-anyósoméknál vagyunk.

Így mindenki jól jár. :)

2011. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%
Igaza van. Mint Te, O is a karacsonyt vagy egy reszet a szuleivel akarja tolteni. Nem lehet egy nap itt, mas nap ott? Neked is engedni kell. Ugy erzem, Te irigy vagy ra, hogy szulei kozel vannak, latogatja oket, mig Neked nincs ugy lehetoseged.
2011. szept. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok irigy. Csak egy 30 éves embernek szerintem egy 3 éves kapcsolatban a párját kéne előtérbe helyeznie a szüleivel szemben. Mi lesz ha lesznek gyerekeink? Akkor hazarohan majd mindenért anyuci szoknyája alá?
2011. szept. 27. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!