Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon naiv így ez az elképzel...

Nagyon naiv így ez az elképzelés a jövőbeni családi életemre nézve?

Figyelt kérdés

Párommal mindketten januárban diplomázunk (azt nem írom le, milyen szakon, mert nem szeretném, hogy bárki ránk ismerjen ez alapján). Én már találtam februártól munkát abban a kisvárosban, ahol a szüleim laknak, annál a cégnél, ahol gyakorlaton is voltam. Páromnak nehezebb dolga van, neki még nincs munkája (ahol gyakorlaton volt, ott nem tudnak új embert felvenni) és nem annyira keresett szakon végzett, mint én.

Úgy tervezem, hogy februártól én dolgozom, és remélem ő is mielőbb kap munkát. Gyűjtögetünk együtt, megtakarításainkat arra költenénk, hogy a nagyszüleimtől örökölt lakást felújítsuk és berendezzük modern bútorokkal.

Októberig mindketten a szüleinkkel laknánk még, aztán az évfordulónkon szeretnénk egy két tanús esküvőt, utána pedig a felújított lakásba költöznénk.

Szeretnénk egy kutyát, 2-3 év múlva pedig, ha már elegendő félretett pénzünk van, akkor 2 gyereket vállalnánk.

Nagyon álomszerű ez így? Meg tudjuk azért valósítani?


2013. nov. 13. 19:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Miért ne tudnátok?

Én egyelőre egy buktatót látok: ha párod nem talál belátható időn belül munkát, akkor mi lesz? Nagyon sok nézeteltérést tud okozni, ha a nőnek kell eltartani a férfit is.

2013. nov. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Számomra eléggé. Én biztos nem költöznék össze senkivel együttélés nélkül. És nem 1-2 hónapra gondolok. Lehet, hogy meg tudjátok valósítani, én soha nem tervezek ennyire előre, mert utálom, ha valami nem úgy jön össze, ahogy akartam. Inkább reális vagyok, teszem a dolgom. Soha nem képzeltem el előre, hogy nekem 22 évesen lakásom lesz, 4 éves kapcsolatom, stb. Mégis lett.
2013. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2! Nem koltoznel ossze senkivel egyutteles nelkul? Azt hogy? Kerdezo! Szerintem nincs semmi baj ezzel, hogy igy eltervezed az eleteteket, csak ne legy csalodott ha valami megse jon ossze.
2013. nov. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Természetesen elírtam, nem hülye vagyok. Már előrébb járt a gondolatom írás közben. Azt szerettem volna írni, hogy nem házasodnék össze senkivel együttélés nélkül.
2013. nov. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A házasság is szerintem nagyon elhamarkodott. De persze tudom hogy itt gyakori kérdéseken mindenki a magyar átalgbér kétszeresét keresi, de én szerintem az alatt a pár hónap alatt nem fog annyi pénz összejönni, hogy felújítás, meg bútor, meg esküvő.. Érdekes módon én amikor mostanában végeztem az egyetemmel, a két diplomámmal, Budapesten, nem kaptak bruttóban annyi fizetést, amennyitől itt a GYK-en mindenki nettóban többet keres..


Szóval röviden, össze akarsz költözni valakivel akivel még nem laktál együtt, nincs munkája, és ebbe nem csak rengeteg pénzt szándékozol beleölni, hanem még egy esküvőt is. És ráadásul, hogy ne legyen olyan uncsi, még egy kutyát is. Szerintem merész. Ja és 2 év alatt félretenni annyi pénzt, hogy két gyerek? Hááát.. Az én barátnőm nagyon jól keres, bőven az átlag felett, de közel sincs annyi pénzünk, hogy akár egy gyerek is fussa belőle.

2013. nov. 14. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!