Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kulfoldon elok! Ereztetek ugy...

Kulfoldon elok! Ereztetek ugy ha vmi nem jol ment vagy nem elkepzeles szerint ment akkor a honvagy erosodott bennetek es haza akartatok volna koltozni Mo-ra?

Figyelt kérdés
Amikor meg jol ment akkor ez a honvagy egy kicsit alabb hagyott?
2010. szept. 20. 06:31
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Nalam mindig igy van :( tegnap nagyon rossz napom volt, legszivesebben összepakoltam volna es indultam volna is haza. Vannak hosszabb-rövidebb idöszakok, szerencsere ez most csak rövid volt, es nagyreszt eszervekkel probalom ilyenkor magam meggyözni, ez altalaban segit :)
2010. szept. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Én Magyarországon élek, de ha elegem van, elkezdek kiabálni, hogy hazamegyek anyámhoz...

A párom lakik az én lakásomban, és 45 éves vagyok.

2010. szept. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Nalam nem nagyon volt ilyen, hanem inkabb az, hogyha valami nem ment jol, akkor vagytam a szuleim tamogatasara, es mivel ok Magyarorszagon elnek, ezert vagytam vissza hozzajuk. Szoval ez nalam nem honvagy volt, hanem vagy a szulokre. De valo igaz, hogy Magyarorszag az orszagunk marad es az az egyetlen menedekunk, ha a valasztott hazankban nem jonnek ossze a dolgok, de en nem koltoznek vissza Magyarorszagra, mar nem tudnek ott elni...Nem anyagi okokbol, hanem kulturalisan, mentalitasban olyan tavolra kerult mar tolem, hogy sosem tudnam megszokni, elfogadni, hogy hogy mennek ott egyes dolgok. Nincs honvagyam, boldog vagyok, ahol vagyok, de keresem a magyar szot, a magyar emberek tarsasagat, mert ettol meg Magyarorszagot szeretem.
2010. szept. 20. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Nekem jó párszor van ilyen. Ha rossz kedvem van, vagy rosszul alakulnak a dolgok, mindig arra gondolok, hogy haza kéne menni. De aztán eszembe jut, hogy sz.rért-h.gyért kéne otthon dolgoznom és még annak a felét le is adóznám. Sőt most meg jönnek ezzel a gyerektelenségi adóval....ilyenkor mikor erre gondolok, mindig az jut eszembe, hogy de szerencsés vagyok, hogy nem vagyok otthon. A szüleim, barátaim tényleg hiányoznak, de nem mennék vissza, ilyen kilátástalan helyzetbe. Most Olaszországban élek, az a különbség, hogy itt hagyják az embereket nyugodtan (!) élni.
2010. szept. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem soha! A honvagyam is kb kijovetel utan ket hetig tartott, azota semmi...en vagyok a kivetel. 5 eve elek kulfoldon, es nem tervezema hazaterest. Ha rosszabbul ment mindig azt kerestem, hogyan tehetem jobba...nekem bejott
2010. szept. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Én kétlaki vagyok. Spanyolországban dolgoztam egy ideig és ott is van lakásom.

Most Magyarországon élek, és egyelőre itt is dolgozom.

Dolgozni bírnék Spanyolországban többször is, de végleg nem bírnék ott letelepedni. Iszonyúan lassúak, kevés a művelt ember, azok is a nagybirtokos felső tízezerhez tartoznak, ahová én nem fogok bekerülni a kis lakásomma.

Viszont nagy és decentralizált az ország, enyhék a szabályok pl. építkezésnél, de a férfiuralom és a látszat vallásosság miatt ott végleg nem bírnék élni.

Bizonyos dolgokban szabadok, nem leskelődik és jelentget fel unalmában a szomszéd, ez hiányzik, de ott sokszor a nők tudják hol a helyük (családi tűzhely) és onnan nem is akarnak kikerülni. Rengetegszer láttam, hogy a nő fizette a villanyszámlát a bankszámlájáról, de a számla a férfi nevére ment pl.. és sorolhatnám. Nekem ebből kicsit az jön le, hogy a férfi rosszul keres, de mutatni kell kifelé, hogy ő az úr a háznál. Na ezt nem bírom. Ha már én keresek, akkor legalább látszódjon mindenhol.

2010. szept. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Én is lassan 4 éve vagyok kint ,és bizony előfordul,ha nagyon el vagyok keseredve,hogy hazamennék..

Nem egészen úgy alakult ahogy képzeltem,és vannak napok amikor teljesen magam alatt vagyok..Ilyenkor szívem szerint összepakolnék és irány haza..Ilyenkor mindig megkérdezem magamtól,hogy miért is vagyok én kint? Hiszen Pesten ott áll üresen a lakásom(szép helyen) Volt egy állásom ahol aránylag jól fizettek,és egyre jobb helyzetben voltam..Szóval elvoltam otthon is..Igaz 4 év után itt is elvagyok,de mégsem úgy ahogy terveztem:(

2010. szept. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Kár hogy a többiek az országot elfelejtették beírni.

Én Spanyolországról írtam.

A többiek nem tudom, hogy miért nem írják le, hogy hol vannak, azért jó lenne tudni, csak nem titok egy anoním fórumon.

2010. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Én mindig így vagyok.:( Ha valami rosszul sikerül mennék haza. Nekem is honvágyam van néha. Nincsenek barátaim itt, szüleim se senki. Néha rossz hogy nem tudok kihez szólni csak a páromhoz meg a fiamhoz. De magyarországon tényleg kilátástalan a helyzet. De ki kell bírnom, hisz a fiamnak akarok jobb jövőt biztosítani! Itt legalább találtam munkát, otthon hiába kerestem. Ha meghallották hogy van egy gyerekem rögtön azt mondták köszönjük nem! Szóval van amikor nehéz, de ki lehet bírni! :)
2010. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Tényleg országot írhatnátok:) Ha másért nem is,de legalább véleményt formál:) Köszönöm!
2010. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!