Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen elképzelés ez?

Milyen elképzelés ez?

Figyelt kérdés

21/f vagyok, és az utóbbi időben elkezdtem gondolkozni azon, hogy milyen életet, milyen feleséget szeretnék magam mellé. Eddig inkább kiéltem magam, és nem akartam megállapodni, de mostanra ez kezd megváltozni... Kezdem felfogni, hogy egy tökéletes lány melletted nem elveszi a szabadságod, hanem még nagyobb biztonságot, és szabadságot ad...


Számomra fontos, hogy a lány, akit feleségül veszek, a tökéletes lány legyen nekem. (Nem azt jelenti, hogy plázapics@, hanem, hogy ne akarjak mással lenni csak vele, és minden nap élvezzem, hogy mellette lehetek)


Minden nap be akarom bizonyítani, hogy fontos nekem, szavakkal, tettekkel, meglepetésekkel, stb.


Nem otthonülős lányt keresek magam mellé, hanem olyan valakit, aki ugyanúgy hajlandó utazni, túrázni, sportolni, koncertekre, színházba járni, mint én.

De emellett fontos, hogy legyen okos, művelt is, és merje megmondani a véleményét, ne legyen papucs, és legyen nyitott, akár szexuális téren is. (ne rökönyödjön meg, ha nem csak otthon, vagy nem csak ágyban szeretkezünk, és a szexre ne mint kötelesség tekintsen, hanem élményként élje meg)


Egy kapcsolatban én akarok a férfi lenni, én akarom keresni a pénzt, de ezzel nem akarom magamhoz láncolni. Hagynám, hogy neki olyan munkája legyen, amit hobbiként él meg.

Ha neki ez a festés, akkor fessen, ha a tanítás, akkor tanítson, tehát nem szeretnék karrierista lányt magam mellé, olyan valakire vágyom, akit az álmai vezérelnek, nem a karrier, vagy a pénz. Akinek a célja nem az, hogy gazdag legyen, hanem az, hogy boldog lehessen.


Viszont fontos, hogy otthon is ő legyen a nő, én a férfi. Pl.: én maximum a mosogatógépbe vagyok képes bepakolni, esetleg a mosógépbe, viszont szeretem, ha tisztaság van otthon.

Én cserébe bármilyen ház körüli dolgot meg tudok csinálni, legyen az a villany, vízszerelés, az autó megjavítása, stb. Sőt akár főzök is, mert szeretek és tudok is főzni...


És emellett idővel legyen igazi anya, de ne az a fajta, aki elhanyagolja magát, és belepunnyad a házasságba, nem ad magára, igénytelenné válik, tutujgatja a gyereket, és óvja mindentől, stb...


Természetesen nem csalnám meg, és ezt elvárnám tőle is.


Szerintetek ezek túl nagy elvárások egy nővel szemben, vagy lehet még ilyen lányt találni. Félreértés ne essék, nem feleséget, vagy barátnőt keresek, csak érdekelne, hogy lejjebb adjak-e az elvárásaimból, vagy ne...


Mert amit itt szoktam látni gy.k.-n az kikészít, és csodálkozom, hogy sok nővel hogyan képes együtt lenni a férje, barátja... Vagy lehet én vagyok túl konzervatív, bár ezt nem hinném.


Bocsánat, hogy hosszú lett...

Köszönöm azoknak, akik nem trollkodnak, hanem normálisan válaszolnak.


2012. máj. 21. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez most egy társkereső hirdetés? Amit leírtál ez tök alap, nincs ebben semmi különleges, sőt, sok nőnél ezzel meg se ütöd a mércét.
2012. máj. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem keresek társat.


Csak amit itt pl gyk-n látok az az, hogy van néhány amazon, akik terrorizálják a férjüket.

A házasságok 90%-a unalmas, stb...

Ebből arra gondoltam, hogy a nők erre vágynak...

2012. máj. 21. 14:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is korrektek az elvárásaid. Neked egy konzervatív nő való, amiből sajna nincs sok mostanában, de azért van (pl. én, de én már foglalt vagyok:)). Színházban, művészeti iskolák környékén, szakkörökön keresgélj. És ne zárkózz el senkitől, légy nyitott. Pl. ismerek egy lányt, kb. olyan,mint amiket leírtál, mégis, külsőre divatos, elsőre plázacicának nézné az ember, pedig egyáltalán nem az. Szóval adj időt mindenkinek.


21L

2012. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én szinte pont így képzelem el az életem, azzal a különbséggel, hogy a mosógépbe pakoláshoz a porszívózást is hozzácsapnám, hiszen mindkét fél dolgozik ezért a házimunkába is be lehet szállni plusz tíz perccel.


Szerintem rengeteg lánynak nagyon szimpatikus ez a fajta felfogás, egy kicsit sem kell lefaragnod belőle. Ha kiírod esetleg egy társkeresőre ezt a szöveget, az első héten jó pár levelet fogsz kapni:)


20/L

2012. máj. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Már jönnek is a jelentkezők.:)
2012. máj. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Nem keresek társat. Sőt eddig eléggé nem konzervatívan éltem, de a jövőmet szeretném a fent leírtak szerint leélni, és az érdekelt volna, hogy tényleg lehet-e normálisan is hosszútávú kapcsolatban élni, vagy minden kapcsolat halálra van ítélve. Most van egy lány, aki látszólag beleillik ebbe a képbe, csak kicsit hihetetlen, hogy létezik ő, és hogy miatta így kezdtem el gondolkozni :) De örülök, hogy vannak ilyen felfogású lányok is, és lehet elhiszem, hogy vagyok annyira szerencsés, hogy pont egy ilyesmi emberkével hozott össze a sors.


Amúgy a porszívózás még belefér, valahol az még egy férfias dolog :D Nekem a punnyadósan egyik kezembe sör, másikban távirányító, csináld meg asszony hozzáállás nem menne...


Megy a zöld mindenkinek, még az elsőnek is :D

2012. máj. 21. 15:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Végig olvastam és szerintem egy irreális elvárásod van. A házimunka. Szerintem ez az a dolog amit meg kell osztani. Pont a házicselédség miatt érzi sok nő bezárva magát. Szerintem ezen osztoznotok kellene. Nem egy házvezető asszonyt, hanem társat keresel nem? Akkor valahogy így is kell csináld :) társként kezelni.


A másik ami nem tetszett, hogy szinte katonásan így beosztod az egészet. A TE elképzelésed, a TE elvárásaid. És ha neki is vannak elvárásai?

2012. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!