Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti éreztétek már teljesen...

Ti éreztétek már teljesen egyedül magatokat a családotokban?

Figyelt kérdés
Mindenkinek problémái vannak, nekem is, de engem mindig elfelejt mindenki. Mindig engem állítanak az utolsó sorba és mindig én vagyok az, akinek el kell néznie mindent. Ha engem bánt valaki ok nélkül, akkor maradjak csendben, mert jaj szegény, problémái vannak, de ha én ki merek állni magamért, akkor viszont egy önző, szemét, gonosz disznó vagyok. Elegem van. Nem kérek tanácsot, tudom mi a megoldás: Elhúzni innen a fészkes fenébe és önállósulni. Csak ki szerettem volna írni magamból, mert nagyon pocsékul érzem magam. Amúgy családon a nagyszülőktől kezdve az unokatesókig mindenkit értek. Van még valaki ehhez hasonló helyzetben? Hogy viselitek ezt el? Milyen károkat okozott ez a személyiségetekben, vagy az életetekben? Ti hova menekültök?

2013. nov. 14. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet. Néha rosszul viselem de mostanában már jobban, mert rájöttem, ha problémám van, akkor nem ők azok, akik segíteni fognak rajtam. Kárt max. annyit okozott, hogy nem tudom velük megbeszélni a bajaimat és kb semmi mást se szóval romlott a viszonyunk. Viszont van egy pozitív része is, önálló vagyok, nem kell senki terhére lennem, magam oldom meg a bajaimat. A barátaimhoz menekülök, és a hobbimhoz.
2013. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
én csak olyankor, amikor az egész család együtt van (beleértve unokatesok, keresztszülők, stb) és mindenkinek "normális" élete van, karrier, házasság, gyerek, én meg totál kilógok, de még annál is jobban, elég zűrös az életem, szóval olyankor olyan, mintha én jobb ha meg sem szólalok, mert ugye munkámról nem tudok beszélni, mert nincs, párom elhagyott, szóval így nagy tervekről megint nem, szóval engem senki nem tud sehova tenni, mert pl a rendőrségi balhékat, meg stb, meg jóhogy nem mesélem.
2013. nov. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok, kérdésre pedig, hogy viselem, stb.: egész jól, mert hál égnek ritka alkalmak amikor együtt a család. károkat nem okozott a személyiségemben. mert feléjük nincs megfeleltségi kényszerem abszolut. mondhatnám senkire nem tudok felnézni hiába karrier, meg házasság stb, nem tudom őket többre tekinteni, mint magamat.
2013. nov. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sapka, kabát és tűnj el külföldre:) velem is ugyanez volt, meglátszott kívül belül hogy mennyire megnyomorított ez a közeg.... 18 évesen leléptem külföldre, azóta mintha egy másik ember lennék! Döglenek utánam a pasik és vidám vagyok egész nap, pedig előtte maximum kiröhögtek....

Az élet szép, csak találnod kell egy normális hozzáállású közeget :) meg kell tanulni harcolni magadért! Nem csak álmodozni, hanem megvalósítani az álmaidat! :)

2013. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna.. Kb. mindenért én vagyok a szemét, ha megcsinálom az adott dolgot az a baj, ha nem akkor az, mert mit képzelek magamról... Tudod, van sapka, nincs sapka effektus. Ha teheted tényleg költözz el, mert különben marad a csendben tűrés.
2013. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerős sajnos.Apu alkoholizmusát próbáltam anyuval megbeszélni,de én voltam a szemét,mert ilyet állítok.Úgyhogy én nem foglalkozok ezzel,próbáltam segíteni cigiről is leszoktatni őket,mert egyikük se túl fiatal,egészséges már.Látjátok,mondom nekem is sikerült nektek is menne.Válasz:áááá te nem cigiztél olyan sokat,neked könnyű volt.....Ez csak pár példa a teljesség igénye nélkül.Nővérem soha nem állt mellém.Suliba jártam csóró voltam,anyuék nagyon kevés ruhát vettek nekem.Tesóm 15 éve keresett kb.100e Ft-ot,de egy nyomorult farmert nem volt képes venni nekem.Nővérem keresztanyja,aki az én nagynéném mindig csak a tesómat köszöntötte szülinapján,őt hívta el magához nyaralni,engem sose.Most meg,hogy én felnőttem állandóan sír a szája,hogy nem foglalkozom vele.És nem tudja miért.Apai nagymamámra és nagypapámra tudok csak színtiszta szeretettel gondolni.Ők mindig szívesen fogadtak.Mama az egyetlen,aki a szerelmi bánatot is észrevette rajtam,pedig egy édesanyának kéne a legjobban a gyerekét ismerni.Elmenekülni nem tudok,egyszerűen nem keresem a társaságukat,csak amennyire feltétlen muszáj.
2013. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!