Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a kitétel?...

Mit jelent ez a kitétel? Édesapám gondnoka vagyok, és gondozom is. "a gondnok működése közben-ha a jogszabály másként nem rendelkezik-indokoltan felmerült kiadásainak megtérítését igényelheti, ha a gondnokolt megfelelő jövedelemmel rendelkezik"

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 18:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Pénzt kérhetsz édesapádtól az indokolatlanul felmerült kiadások miatt.
2013. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"indokoltan"


pl ha a te pénzedből veszel gyógyszer apudnak, apuddal kifizettetheted ha neki telik rá. ez pl indokoltan felmerült kiadás.

2013. nov. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bocs' de akkor sem értem! Az a helyzet hogy ma kaptam meg a gondnokságot elrendelő határozatot. Eddig úgy volt hogy édesapámtól kaptam 100 ezer Ft.ot hogy gondozzam ápoljam és rendelkezésére álljak! Mint egy melóhely! Most a gyámhivatal el akar azzal is számoltatni,pedig hat hónappal ezelőtt már nyilatkoztam nekik erről a pénzről! 26500 Ft.ot kapok az államtól.ez semmi!
2013. nov. 15. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

talán ápolásért irreális 100 ezret kapni ezért akarnak elszámoltatni, tehát mégsem teljesen olyan mint egy munkaviszony. mert ugye fizetést eleve vállalkozás formájában tudnának neked adni, semmi esetre sem magánszemélyként, még ha szülő is, az max "zsebpénznek" minősülhetne, tehát nem adóköteles, ha zsebpénz, de most fizetve voltak belőle járulékok meg miegyéb? bocsi, de nem tudom hogy megy ez.

eddig amit találtam kétféle van, egyiket az állam adja, másikat az önkormányzat. szóval olyat, hogy a beteg fizeti, eddig nem találtam.


[link]


és hogy az állam mennyit folyósít.

[link]

2013. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az "indokoltan felmerült költségeket" pedig egyértelműen tudni kell igazolni számlákkal stb, hogy mire kellett költened a betegre. mint 2-es kommentemben. vettél neki gyógyszert, fizettél egy nem tb támogatott kezelését, vagy ilyesmi.
2013. nov. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!