Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ha rájönnétek...

Mit csinálnátok ha rájönnétek hogy közeli rokonotok 5-10 éve nagyon átvert titeket ellopta az örökségetek?

Figyelt kérdés
2013. nov. 15. 22:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Hogy lopta el?
2013. nov. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az nyilván attól függ hogyan lopta el. Ha tudod igazolni, visszakövetelheted. Én biztosan nagyot csalódnék ha egy rokonom ilyet tenne.
2013. nov. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Tőlem loptak igy igaz nem sokat. Mai áron kb 100-200 ezret. Mikor a gyereke esküvőjére hivott, gondolkozzam, betegyek e egy boritkékba egy cetlin valami felirattal, "elfelejtve", vagy 1:1, vagy "az az esküvői ajándékom, hogy lemondok az ellopott örögségről" végül azt tartottam a legjobbnak hogy nem vittem az égvilágon semmit, csak mosolyogttam.
2013. nov. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
persze végigzabáltam mindent.
2013. nov. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Az én örökségem az apám lopta el, amíg én fogtam a haldokló apja kezét a kórházban. Ennek már 21 éve. Azóta nem beszéltem vele. Úgy hallom, haldoklik. Egyedül fog meghalni. Megérdemli. Nem kár érte. Nem jó ember. (Nem csak ez van a rovásán, nagyon sok más durvább dolog is.)
2013. nov. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 My Conserve ***** válasza:

Perelnék, bosszankodnék, és a legfontosabb, hogy mindent jól átbeszélnénk. Ki tette, miért tette, hogy tette, ki tudott róla, stb. Jobb ezeket a dolgokat tisztába tenni, kevesebb miatt is estek már szét családok. Vele persze valószínűleg mindenképp megromlik a viszony, de talán a család többi része még egyben maradhat.


Szülők és gyerekek esetén persze más az egész szitu.

2013. nov. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
Lehet tévedtem és többet loptak. Ami 1976-ban 20 000 Ft volt, az ma mennyi lehet? Egyáltalán hogy kell számolni, kamatos kamatal vagy az alapján hogy akkor kb. mit lehetett volna venni belőle?
2013. nov. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Rémszarvas: az azóta eltelt évek inflációs adatai alapján.
2013. nov. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
na de azt hol az ördögben nézhessem végig? egyszerűbb ha elmondja valaki miket lehetett akkor venni ebből.
2013. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem írj valami konkrétabbat. Lehet, hogy jogi úton van megoldás.

De az, hogy ellopta az örökséget, annyit jelentene, hogy megörökölted a hagyatékrészed, a tulajdonod volt, ő meg fogta, és elvitte. Ez a lopás. De gondolom nem arról van szó.

2013. nov. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!