Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasság vagy élettársi...

Házasság vagy élettársi kapcsolat?

Figyelt kérdés
Jócskán középkorú ismerősömmel vitatkoztunk a témában, de nem igazán tudtuk meggyőzni egymást. Ti mit gondoltok, melyik jobb, melyik nem jó, miért?

2013. nov. 17. 08:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
45%
Az élettársi kapcsolat szerintem jobb, mert egyszerűbb. Ha vége, akkor csak külön költözünk és kész, nincs annyi hercehurca. Nem beszélve az esküvő kiadásairól (persze lehet kis esküvő is). Nem kell a hivatalos okmányokat átíratni, szóval már ezzel sincs külön gond, mert azon kívül, hogy együtt élünk, nem változik semmi.
2013. nov. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jó vagy jobb.Mindenki úgy éljen ahogy neki megfelelő.Én élettársi kapcsolatban élek,de pont úgy élünk mint a házasok csak nincs gyűrűnk.
2013. nov. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
61%

Minek kellene meggyőzni egymást?

Mellesleg az érzelmi töltet miatt egyértelműen házasság, vagy semmi, ha az egyik fél ódzkodik tőle, de élettársi kapcsolatban soha nem élnék a párommal, az olyan "kaptam valamit meg nem is" jellegű, számomra.

2013. nov. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, igazad van, nem kell meggyőzni egymást, csak valahogy én sokszor úgy látom, hogy azok törnek elsősorban lándzsát az élettársi kapcsolat mellett, akiket soha a kutya sem akart feleségül venni. Elfogadható érveket még nem igazán hallottam.
2013. nov. 17. 09:02
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

Nos, sajnálatos, ha csak emiatt egyezik bele valaki, de gondolom sokszor mindkét félnek megfelel az élettársi kapcsolat, azzal meg nincs semmi gond. Mint írtam, nekem nem lenne elég, de szerencsére a páromnak sem.

Barátnőmékről viszont simán el tudom képzelni, hogy max. a regisztrált élettársi kapcsolatig jutnak el a párjával, pedig nagyon szeretik egymást, csak a házasság nekik nem fontos valamiért (nem tudom, miért, mindkettejük szülei együtt vannak még, nincs előttük rossz példa - előttem pl. csak az volt).

2013. nov. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én élettársi kapcsolatban élek,3 éve,tökéletes,semmiben nem különbözik a házasságtól,abban is éltem ezelőtt 12 évig.A volt férjemmel is esküvő előtt 3 évig csak élettársi kapcsolatban voltunk,a kislányunk is úgy született.Esküvő után semmi változás nem történt a kapcsolatunkban.Nem lett szorosabb,mint sokan hiszik.

A mostani élettársammal is tervezünk esküvőt,a gyűrűink már megvannak,de esküvő csak akkor lesz,ha azt olyanra tudjuk megcsinálni,amilyennek szerintünk egy esküvőnek lennie kell.Ahhoz viszont pénz kell,úgyhogy sztem még kell egy pár év mire megtudjuk valósítani.Ha nem sikerűlne,sem esnénk kétségbe sztem,hisz a kapcsolatunk milyenségén nem változtat egy esküvő sem semmit.Meggyőződésem,hogy az esküvők,inkább a külvilágnak szólnak,mert elvárják egy hosszú kapcsolatban lévő pártól,hogy "szentesítsék" a kapcsolatukat.Tipikus címkézés.

2013. nov. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Mit kell ezen vitatkozni? Az a jobb, ami egy adott párnak a legjobban megfelel. Ez két emberre tartozik.

Nekünk pl. a házasság, mert hivatalosan is egymás hozzátartozói szerettünk volna lenni, jogilag, vagyonilag, társadalmilag teljes közösséget akartunk vállalni (tudom, nem akkora a különbség a házassági és élettársi kapcsolat közt ilyen téren, de mégis) és nem utolsósorban egy szép gesztusnak éreztük így megpecsételni a kapcsolatunkat.

Ezek vagyunk mi. Más meg mást érez megfelelőnek. Most attól, hogy mi összeházasodtunk, hogy jönnék ahhoz, hogy azt mondjam valakinek, aki élettársi kapcsolatban él boldogan, szeretetben a párjával hosszú évek óta, hogy az nem jó? Jó, mert nekik jó. Ennyi.

2013. nov. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell meggyőzni a másikat, na meg mindenkinek más a jobb.


Viszont SZÁMOMRA a hazásság fontos. Én pont azt fogalmazom meg ellenérvnek amit az első leírt. Könnyű otthagyni a másikat, nincs hercehurca stb. Ez olyan mintha nem tervezne a másikkal akár egy teljes életre. Nyitva hagyja a kiskaput.

2013. nov. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én házasságpárti vagyok.

Nagyon fiatal korom óta tudom, hogy házasságban, falun akarok élni, több gyerekkel. Ez be is jött. Teljesen elégedett vagyok az életemmel, van egy csodás férjem és három kislányom.

Nem ítélem el az élettársi kapcsolatot sem, de nekem jobban megfelel ez az életforma. Érvek mellette vagy ellene? Nem igazán léteznek, nekem az egyetlen érvem, hogy nekem így jó. Pálcát törni a másik fölött emiatt szerintem a butaság csúcsa. Minden emberi sors egyedi, nincs egy sablon, ami szerint alakítani kell az életünket...

2013. nov. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Én házasság párti vagyok és a Vőlegényem is. Mi valahogy nem tudnánk elképzelni, hogy "csak" élettársi kapcsolatban éljünk és, hogy ebbe szülessen a gyerek.

Számunkra fontos a házasság és mi csak házasságba akarunk babát.

De tény és való, hogy az élettársi kapcsolatnak is megvannak az előnyei, ha tönkremegy a kapcsolat könnyebb kilépni belőle, mintha válni kellene.

De én úgy vagyok vele mindenki élje úgy az életét, ahogy neki jó!

2013. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!