Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elköltöznétek idegen országba/...

Elköltöznétek idegen országba/kultúrába míg a gyerekek kicsik?

Figyelt kérdés
Elköltöznétek egyáltalán ha itthon is megvan úgymond mindenetek? Éltünk már kint Angliában és USA-ban is pár évet de mikor úgy döntöttünk, hogy jöhetnek a gyerekek hazaköltöztünk. Részünkről tehát nem akadály külföldön élni, szerettük bár egyiket sem éreztük az igazinak (Mo-t sem egyébként, nagyon nem...). Most Szingapúrban lenne a férjemnek lehetőség. 3 éves, ennyi elég is lenne tuti nem szeretnénk ott megöregedni, túl más az egész, de szívesen kipróbálnánk. A gyerekek miatt nem tudunk dönteni. 2 és 3 évesek. Bevállalnátok?? Más országokról,tehát nem ázsiai kultúra, mi a véleeményetek? Ausztrália nagy álmunk volt régen, tennétek azért hogy kijussatok később ott telepedjetek le végleg? Vagy maradnátok itt, hogy a gyerekek magyar környezetben, családi összetartozásban nőjenek fel?

2013. nov. 26. 12:59
1 2
 1/16 Fazakas Sandor válasza:
100%

Nagyon Örülök, hogy ilyen bizakodó vagy az online közösség felé, s főleg annak Örülök, hogy érdekel a gyerekek társadalmi beintegrálódásáról szóló vélemény. Kevesen vannak szerintem akik az online rendszerben kérdezik ezt.

Szerintem az csak jót tehet, ha a gyerekek akár Szingapúrban tanulhatnak, az nekik jót hoz, nektek esetleg lehet rossz. Nekik a gyökerek fogalma még nem alakult ki, neked kell és a férjednek a saját rokonokkal és barátokkal szemben elszámolnod esetleg. De megteheted, hogy nem tartozol senkinek véleménnyel, hiszen a munka és a jobb megélhetés elszólít, s kész. Mi csak pislogunk, hogy Te megteheted, hogy akár több kontinens közt válogatsz. Isten segítsen, akárhogy is döntenél. Nekem nagyon szimpatikus az ázsiai kultúra.

2013. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó és biztos lehetőség van, akkor mindenképp. A gyerekek tanulnának idegen nyelvet hozzá szoknának a mobilitáshoz, más kultúrát is megismernének. Viszont mivel egyelőre 3 évről van szó, így pont elsős lenen a nagyobb, mire hazaérnétek(ha nem válik be). Mindenképp most lenne az ideális. Viszont a magyart se hanyagoljátok el a gyerekekkel, ha ki költöztök. Mert jól jöhet még, ha visszaköltözésre kerül a sor.
2013. nov. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A család felé valóban nekünk kell elszámolni, ők biztos nem örülnének. Azt is nehezen fogadták el, mikor ketten költöztünk el, most hogy itt vannak az unokák még nehezebb lehet majd ha arra kerül sor. Ezt vállaljuk.
2013. nov. 26. 13:20
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még csak most fog a baba születni. Itthon meg van mindenem, és a férjemnek is. Jó az anyagi helyzetünk, szóval nincs semmi ami miatt mi külföldre vágynánk. Itt élnek a családjaink és a barátaink is. Bejártuk egész Európát, fél Ázsiát, de akármilyen szép helyen is jártunk, mindig visszahúzott a szívünk 2 hét után.
2013. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen mi is azt számoltuk, hogy ideális lenne a koruk szempontjából. Túl sok a jel, hogy menjünk... :) Természezesen a magyar megmaradna, ez nem kérdés
2013. nov. 26. 13:22
 6/16 A kérdező kommentje:
Nekünk soha nem volt ilyen "problémánk". Az USA-t gyerekkel élhetetlennek tartottuk, ezért és a család miatt jöttünk haza. Barátok az itthoniak megmaradtak mindig, az igaziak itthon vannak, ez igaz, egyébként barátkozóak vagyunk.
2013. nov. 26. 13:26
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem kicsit más a hozzáállásom ezekhez a dolgokhoz, mert én nagyon nem szeretnék külföldön élni, tehát ha itthon megvan mindenünk, nincsenek anyagi gondok, én valószínűleg nem költöznék. Nekem fontosabb lenne, hogy a család többi tagjával napi, vagy heti szinten tudják tartani a kapcsolatot és ne csak telefonon.

De ha nektek nem okoz gondot külföldön élni, ha szívesen mennétek és szerintetek megérné, akkor vállaljátok be. Szerintem a gyerekeknek ez ideális kor, könnyebben alkalmazkodnak.

2013. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Bocsánat, hogy így belekérdezek, de megírnád kérlek, hogy az USA-t miért tartottátok élhetetlennek a gyerkőcökkel? :)
2013. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon hosszú lenne leírni. Nem olyan mint a filmekben, maradjunk ennyiben :) nem tetszett sem a gyereknevelési szellem, sem az oktatás. De ez csak az én véleményem, nem akarok senkit befolyásolni
2013. nov. 26. 13:36
 10/16 anonim ***** válasza:
50%
Engem is érdekelne, ha le tudnád írni bővebben.
2013. nov. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!