Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elég fura kérdés, fizetnél...

Elég fura kérdés, fizetnél inkább anyósodnak (ha a gyerekek szeretik) mint idegen bébiszitternek?

Figyelt kérdés

Anyósom nem egy egyszerű eset magától semmiben sem segít elég ritkán is találkozunk most egy ideje, jön, beszél panaszkodik mi meghallgatjuk és ennyi. A gyerekeim viszont kedvelik, mert amúgy meg egy laza nő. Mivel 3 kicsi gyerekünk van, segítségünk viszont senki ezért arra gondoltam hogy- bármennyire is nem kedvelem őt én személy szerint meg bármennyire is nem tudok napirendre térni felette hogy csak úgy magától nem szeretne segíteni, sem a gyerekekkel lenni- megkérnénk hogy pénzért jöjjön el ügyelni a gyerekekre néha.

Akinek nincs segítsége de van egy két gyereke az kérem élje bele magát a helyzetembe hogy 0-24 órás készültség , hogy sose hallom a saját gondolatomat se szinte, hogy a férjemmel is jó lenne néha néha kettesben lenni.

Bébiszittert nem ismerek megbízhatót vagy szóval akit valaki ajánlana , ismeretlenre meg nem bíznám rá őket nem beszélve arról hogy 3 gyerek mellé nem is olcsó.

Tehát arra gondoltam hogy megkérnénk anyóst hogy pénzért jöjjön el vigyázni rájuk (ebben ő biztos benne lenne). Őt legalább ismerik és kedvelik. Szerintetek?


2013. febr. 1. 09:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy ez nagyon necces. De nem az elv miatt, hanem a gyakorlat miatt.

Míg egy bébiszittert kitehetsz, ha nem végzi jól a munkáját, anyósnak hogy fogod megmondani, hogy "akkor mégse".

Én inkább keresnék bébiszitter.

Nekem egy ismerős 16 éves kislány szokott ellenni kettővel, ingyen, lelkesedésből. (A harmadik még pici, őt viszem magammal)

Biztos találsz valakit nem horror áron.

2013. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Keresem egy ideje, fiatal lányra nem bíznék 3 gyereket...az nem segítség ha az egyiket vinnem kell magammal, azt most is meg tudom tenni ha a nagyobbak oviban vannak.

A bébiszitter felén 1300 ft óránként...na most 1 óra alatt beérek a városba meg haza és még nem csináltam semmit.:(

2013. febr. 1. 09:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Hát ugyanez van nálunk is, csak egyelőre két kicsi gyerekem van és jövőre tervezzük a harmadikat. Segítségem nekem sincs. Anyósom hasonló kaliber mint a tied, soha de soha nem segíts semmiben, max eljön heti 1 alkalommal, játszik egy kicsit a gyerekekkel de ennyi. Én nagyon rosszban vagyok vele, na nem emiatt, mert nem segít (én egyébként nem is szeretem ha valaki túl sokat itt lenne vagy segítene, megtanultam beosztani az időmet és lejjebb adtam a maximalizmusomból), teljesen más miatt vannak komoly konfliktusok közöttünk,de azt most hagyjuk. Szóval én egyszerűen nem bírom őt elviselni és ő sem engem, csak kerülgetjük egymást, Ő a gyerekeim nagyanyja a férjem anyja ezért nincs jogom őt eltiltani az unokáktól (bár szívem szerintem azt tenném, de úgy vagyok vele, hogy ha majd a gyerekek nagyobbak lesznek rájönnek ők maguktól, hogy milyen a nagyanyjuk....)

Én pénzt SOHA nem adnék anyósomnak, így is kihasznál minket rendesen, bár harcoltam eleget, hogy ne így legyen, ne vegye ki a gyerekeim szájából a falatot, hogy neki jusson. Én ezt úgy oldottam, oldom meg, hogy a nagyobbik gyerek tavasztól fél napra bölcsis lesz, a kicsivel meg itthon leszek. Ha jön a harmadik gyerkőc, akkor a nagyobbik már ovis lesz teljesen napra,a középső meg vagy bölcsis lesz fél napra úgyszintén vagy itthon lesz velem és az újszülöttel.Majd meglátjuk, Én ha beleszakadok sem kérném anyósom segítségét, főleg nem pénzért! Milyen dolog ez már! Ő egy nagymama! Milyen már, hogy pénzért vigyáz a gyerekekre! Képes lenne a fiától elfogadni pénzt, akinek három gyermeket kell eltartania???? Hát milyen nagyi az ilyen? Kösz, akkor már inkább nem kell a segítség. Ja, amúgy meg majd ha anyós ágyhoz kötött beteg és magatehetetlen öreg lesz akkor ti is órabért kérjetek majd az ellátásáért! Hát milyen ez már, pffff...


Amúgy meg ha önszántából nem segít, pénzért se tegye, A család azért van, hogy KÖLCSÖNÖSEN segítsük egymást, ha ez nem megy, akkor köszi, Ha "ingyen" nem vigyáz az unokáira, pénzért se tegye!


Na, jól felhúztam magam!


Szép napot:)

2013. febr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az én anyósom sem jön segíteni soha semmibe pedig 15 percre lakik innen. Amikor vendégség van, akkor képmutató módon adja elő a szuper nagymama szerepet, de hogy egyszer is csak úgy átjönne játszani a gyerekkel, na azt nem. Pedig a gyerek szívesen játszana vele, ő még nem tudja, hogy mi is a helyzet... Én az életben nem adnék neki pénzt azért, hogy jöjjön el vigyázni a kicsire. Akkor inkább fizetek másnak, hiába drágább, de azt a heti egy-két alkalmat inkább így oldanám meg.
2013. febr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen tök igazad van ezen jó néhányszor felhúztam már magam én is és persze tök idegesítő de az alapproblémámat ez nem oldja meg, jelesül amit írtam hogy 3 kicsi gyerek oké hogy a nagyobbak ovisak (már amikor nem betegek) de a kicsi itthon van jövőre bölcsis lesz én dolgozni fogok és soha egy perc időm nincs / nem lesz továbbra sem magamra.

Néha már iszonyú fáradt vagyok és kimerült, és velük sem úgy viselkedek ahogy azt jónak találom (gépiesen vidámságot színlelve elvagyok velük, ellátom őket de valójában belül ki vagyok üresedve).

Úgyhogy ezt meg kell oldanom úgy érzem és már korábban kellett volna...

2013. febr. 1. 09:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Jujj,ne tedd ez nagyon kényes ügy.Én anno,mikor kicsik voltak az ikreim a nővérem meg épp munkanélküli,"felvettem őt".Nem lett jó vége.pedig előre egyeztettünk mindent,a pénzt,időt is.Mégis összevesztünk pár hónap alatt.Őneki nem tetszett,hogy megmondtam mit tegyen.Tehát,hogy séta van,etetés van,pelenkacsere van,stb.Úgy érezte főnökösködök,pedig tesóm,dehát ezért fizettem neki könyörgöm!Szóval akkor megtudtam,sosem vezet jóra,ha családtagot úgymond megfizetsz,bármilyen szívességért.Ráadásul azóta azt terjeszti,ő azért nem szül gyereket,mert az enyémek elvették a kedvét,olyan rosszak...szóval ne tedd,bármilyen más megoldás jobb ennél.(amúgy hasonló cipőben járok én is éppen bébiszittert keresek..)sok szerencsét
2013. febr. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

keress céget, akik bébiszittereket közvetítenek ki,én dolgoztam ilyennél, és nem én mondtam meg ,hogy mennit kérek, ajánlottak valamit, és ha elfogadtam jó, ha nem nem.Ezek le vannak vizsgázva, van oklevelük róla,hogy elvégeztek egy tanfolyamot !

Anyósnak biztos nem fizetnék !

2013. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

szia, szerintem is necces ez az anyós kérdés. gondolom már nyugdíjas, és ez megint rendes munka lenne, nem lenne fogára való. ha magától nem jön, akkor lehet a pénz se kell neki annyira, h folyamatosan vigyázzon a gyerekekre, strapálja magát.


MAX egy olyan helyzetet tudok elképzelni, h azt mondod neki, kedves mama, most ezek a dolgok jöttek, kéne egy kis kölcsönös megállapodás erre a hónapra, v. erre a 2 hétre. Így fix időre segít, Te fizetsz, és el van felejtve. Így kiküszöbölheted az örök harag veszélyét.


hajrá!

2013. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ. Elvetettem magamban a dolgot... de idegent meg annyira nem esik jól "megkérni" oké hogy a bébiszitternek ez a munkája de akkor is mindig kellemetlenül érezném magam :((
2013. febr. 1. 11:28
 10/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én inkább attól félnék hogy sértődés lesz belőle hogy pénzt akarok neki adni. Ha ezzel a részével nem lenne gond akkor miért ne? A gyerekek ismerik, szeretik, és legalább nem egy idegen. Én nem bánnám.
2013. febr. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!