Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy néz ki elválok! 4 banknál...

Úgy néz ki elválok! 4 banknál vagyok feketelistán! Van egy gyerekem! Mennyi gyerektartást kell fizetnem és mennyit vonhat a bank?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Bíróság határozza meg végzésben, a felső határ ha jól tudom a bejelentett kereseted 45% a amit addig kell fizetned amíg a gyerek tanul, vagy 18 nem lesz.


Nem éri meg elválni!!

2009. nov. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A fizetésednek 20%-a vagy a mindenkori minimálbér 20%-a amit a bíró ki szokott adni,hacsak külön nem egyeztek meg a feleségeddel egy összegben..Ezt a banki tartozásodtól függetlenül fizetned kell...A többi pénzedből ami marad,hogy mennyit von le a bank azt csak ők tudják.
2009. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nettó fizu 20%-át vonják általában gyerektartásra, de van minimum összeg is asszem.

pontos infok itt:

[link]

2009. nov. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Teljesen menthetetlen a helyzet? Nem tudjátok megbeszélni? Próbálj meg mindent mert így a család megbomlásán túl anyagilag is padló alá kerültök...
2009. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, a fizetésed 20 %-a a hivatalosan elfogadott gy.tartás,és ha még a bank is belenyúl a fizetésedbe akkor sem haladhatja meg a két levonás az 50 %-ot.Tehát ennyinek meg kell maradnia, ez törvény!!
2009. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, hidd el megszivhatod a dolgot főleg ha nincs házassági szerződés, és közös a vagyonotok, házatok...


Kiperelhet még a gatyádból is a "gyerek érdekében"

2009. nov. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dolgozz feketén,vagy húzz el külföldre(nem EU)egy csapásra +oldódnak a gondok. :-)
2009. nov. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
kértem a biroságtol válási kérelmet és az van leirva benne hogy (én vagyok a kérelmezö)"kérelmezö eggyüttélö házastársa,illetöleg eltartásárol gondoskodni köteles szülö".ez most kinek kell kitölteni?nekem vagy a feleségemnek?
2010. jan. 11. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!