Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Munka miatt tönkremehet a...

Munka miatt tönkremehet a kapcsolat?

Figyelt kérdés
Új munkája van a barátomnak, nagyon sok a dolga, emiatt keveset vagyunk együtt. Nem tud a helyzettel mit kezdeni, most indul be a vállalkozása, rengeteg melója van. Én nem tudok neki segíteni sajnos, mert olyan dolgok, amikhez nem értek (programozás). Alig van egymásra időnk, bár a hétvégék szerencsére általában azabadok, de hétköznap alig csinálunk bármit. A szex is kevés. Mit tudnék tenni, hogy jobb legyen a kapcsolat? Akinek ilyen tapasztalata van, mit tett? Meddig lehet ezt tűrni? Köszönöm előre is a normális válaszokat.
2013. nov. 27. 00:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Ez minden kapcsolatban így van, ahol dolgoznak az emberek. Szokj hozzá. Van, aki a gyerekét se látja, mert reggel még alszik, este meg már alszik. És nincs mindenkinek szabad hétvégéje. Kezdj magaddal valamit, tanulj, dolgozz, sportolj, hogy te is elfáradj.
2013. nov. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszútávon tervezel vele, akkor neked is érdeked, hogy beinduljon a vállalkozása.

Azt írod, nem tudsz neki segíteni. Dehogynem: ne nyaggasd, hogy keveset vagytok együtt! Támogasd őt a háttérből.

Aztán mikor túllesz a kezdeti nehéz időszakon, akkor megtérül a várakozás érzelmileg is, anyagilag is.

2013. nov. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is dolgozom, bár csak részmunkaidőben, de mellette tanulok, van saját hobbim, amit napi szinten űzök, szóval ki van töltve az életem. De a kedvesem mégis nagyon hiányzik. Szeretném, ha nem múlna el a gyengédség, nem süllyednénk bele a hétköznapokba.
2013. nov. 27. 00:14
 4/12 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy nem tudom, mikor lesz jobb:( Legalább tudnám, hogy ennyit vagy annyit kell kibírni, de így semmi kilátás.
2013. nov. 27. 00:15
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenért meg kell szenvedni..a vállalkozást azért csinálja,hogy legyen alapja a jövőtöknek,próbálj elnéző lenni,én tudom milyen nehéz,mert én nem lakok együtt a barátommal,és csak heti 1x látom,de tudom,hogy azért dolgozik ,hogy később jó legyen kettőnknek..Úgyhogy kitartás,és gondolj erre a vállalkozásra úgy ,mintha a közös gyereketek lenne..mindent megtenni érte!
2013. nov. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak a szex tart össze, akkor ennek a kapcsolatnak nem sok jövője van.

Az én párom kamionos. 5-6 hétig van úton és csak egy hete itthon. Mégis 6 éve együtt vagyunk, és egyik sem csalja meg a másikat.

Ha szereted a párod, akkor megérted.

2013. nov. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Legyél kitartó, és támogasd a barátodat! Biztos neki is rossz, hogy keveset vagytok együtt.


Az én barátom kamionsofőr, mi 4-6 hetente találkozunk, akkor is csak másfél napot maximum. Nekünk is nehéz, de a jobb élet reményében tűrünk, mert majd mi is szeretnénk családot alapítani, házat venni, stb..


Sok szerencsét kívánok a vállalkozáshoz, Neked pedig kitartást erre az időszakra! :)

2013. nov. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és biztató válaszokat, nektek is kitartást!
2013. nov. 27. 07:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanígy vagyunk, a páromnak van munkahelye mellette saját vállalkozása, ő is informatikai területen, mi is csak hétvégén vagyunk együtt már amikor nem kell mennie sehova. Nekem is nagyon nehéz volt az elején, hogy csak ennyit vagyunk együtt, de én leültem és megtanultam sok dolgot, így most már ketten visszük a vállalkozást. Többet is tudunk együtt lenni. Én sem értettem hozzá, de ha komolyan gondolod szinte bármit meg lehet tanulni, csak akarás és kitartás kérdése. Más családoknál is így van hogy elmegy korán reggel hazaér késő este. Ha szereted, légy türelmesebb, mert dolgozni muszáj, hogy később jobb legyen. Mi is szeretnénk esküvőt, babát, de ehhez gürizni kell keményen.
2013. nov. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az én párom reggel 8-tól, van, hogy este 8-ig dolgozik, tél elején, és tavasszal áll fent ez, kb. 1-2 hónapig. Fizikai munkát végez, nagyon leterhelik őket. Ilyenkor ez az 1-2 hónapunk úgy tellik, hogy este találkozunk csak, beszélgetünk kicsit, fürdik és már esik is az ágyba, szex jó esetben hétvégén van 1-2x. Ebben a hónapban összesen 3x szeretkeztünk.. Mikor megismerkedtünk, az első ilyen túlórás időszakát nehezen viseltem, mert hiányzott és akkor még friss kapcsolat volt..amikor minden idődet vele töltenéd szíved szerint stb. De most már elfogadom, hiszen keményen dolgozik és nagyon fáradt. Annak is örülök, hogy esténként hozzá bújhatok, vagy együtt tv-zünk. Csak át kell vészelni nektek is ezt az időszakot, és hidd el később jobb lesz. :) Most neked kell elnézőnek lenned, hiszen nem a haverokkal kószál, kocsmázik, hanem dolgozik..Értetek! :) Kitartás! :)
2013. nov. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!