Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Beköpjem anyaéknak? A h&mből...

Beköpjem anyaéknak? A h&mből lopott a tesóm bizsukat de nem bukott le elmondjam?

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 01:17
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
75%
Mondd el. Még nem késő tisztességes embert nevelni belőle, akinek fontosabb a becsülete, mint pár színes csingilingi a nyakában.
2013. nov. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
27%
Hát nem tudom..árulkodni is szemétség ...inkább "fenyegesd meg" ,hogy ha megint lop akkor beköpöd..
2013. nov. 27. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem előbb kérdezd meg tőle,hogy esetleg tudja e ,hogy milyen következménye lehetett volna,ha lebukik,vagy egyáltalán belegondolt e.Utána mondd meg neki,hogy vagy ő vallja be a szüleiteknek,vagy te mondod el.
2013. nov. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, NE. Viszont beszélgess el vele a tette helytelenségéről, és várható következményeiről mindenképp.
2013. nov. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim ***** válasza:
80%

ma 01:21

Ne árulkodjon de zsarolja??? Ez aztán a tanács!

Már pedig a lopást el kell mondani, mert a testvéri zsarolás semmit nem ér!

Anyaként én ha megtudnám hogy a lányom tolvaj, és a testvére tudott a lopásról, de nem szólt, mindkettőjükre haragudnék..

2013. nov. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
39%
Az árulkodás nem szép dolog..bárki bármit tett...viszont,ha a kérdező megfenyegeti a tesóját,akkor talán elgondolkozik a lány,hogy nem kéne lopni,mert anyáék megtudják és balhé lesz..feltéve ha fél a szüleitől ilyen téren..
2013. nov. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
44%
#5, még a bíróság sem várhatja el, hogy bárki is a testvérére terhelő vallomást tegyen. Akkor egy szülő mégis milyen alapon haragudhatna rá, pusztán azért, ha nem hajlandó árulkodni?
2013. nov. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 anonim ***** válasza:
38%
Nem sok ember van, aki gyerek/fiatal korában ne emelt volna el valamit boltból. Egyszer legalább mindenki kipróbálja. Akkor van gond ha rendszeressé válik! Szerintem ha első esetről van szó, ne mondd el a szüleidnek, de mindenképp beszélj a tesóddal. Nemrég hasonló tettért két lányt bevittek egy éjszakára a dutyiba.
2013. nov. 27. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 A kérdező kommentje:

Én sose lopnék és nem vagyunk cigányok megmondtam neki hogy beköpöm! Erre még egy csomó szajréra fény derült az éjszaka amit az ágynemütartóból előadott amivel úgymond le akart fizetni.

Söt az is kiderült hogy a kabatjat is a pull and beerből lopta nem pedig a hadában túrta mint kamuzta anyameknak.és már az én karacsonyi ajandékom isúgymond éjjel odavagta nekem ami egy bershka ruha amit néztünk hogy tetszik nekem ő meg elcsorta!! Nagyon durva!!!

Most mar biztos elmondom mert ki tudja miről van még szó!

Mobil csipogoleszedője is van nem tudom hogy jonnannem arulta el!! Egesz ejjel nem alszom anya mar kinn motoszkal a jonyhaban elmondjam most reggel vagy varjak mert kiborulnak? Anya szívgyógyszert szed! Szívidege van mit fog szólni?cigányszintre süllyedt a gyereke! És mit fog szólni nem tudom!!

Szerintetek honnan vehette a mobil csipogoleszedőt?!az is egy vagon pénz lehetett. Attol felek a haverjaival csinalja es baj lehet meg ebbol! Mit szlnak majd a faluban ?? Az apam a polgarmesteri hivatalban dolgozik anyam meg tanar a suliban!! Csaladi dráma lesz ebből!!

2013. nov. 27. 05:34
 10/74 anonim ***** válasza:
88%

Utolsó, azért ez túlzás! Mi az, hogy nem sok ember van, aki nem lopott fiatalon????? Ha Te így gondolkodsz, az már elég nagy probléma, úgy hangzik, mintha ez "beleférne" a normál erkölcsökbe.

És nehogy már azért ne lopjunk,mert ha kiderül, leszidnak a szülők... Basszus, ez bűncselekmény, ezt tudomásul kell venni, és kész.


Kedves kérdező, az utolsó kommented nagyon durva... Sajnos ez bizonyítja, hogy ez nem csak egyetlen csíny volt, hanem komoly gondok vannak a testvéreddel.Nagyon nehéz lesz, de el kell mondanod a szüleidnek, még mielőtt a rendőrök fogják közölni velük. Ha anyukádnak szívproblémái vannak, akkor lehet, hogy először apukádat kellene beavatni.

Azért is komoly a dolog, mert ez még túl is nőhet a tesódon, sajnos a mai világban akár a szüleid állása is veszélybe kerülhet. Nagyon komolyan el kell beszélgetni a testvéreddel, hogy miért csinálja ezt, és ehhez Te már kevés vagy.

Azért azt elmondhatnád a testvérednek, hogy ha ilyen "nagyüzemben" lop, ne adja ég, még el is ad az így szerzett dolgokból, akkor az már súlyosbító körülmény, és szó szerint a börtönt kockáztatja. Ráadásul ha priuszos lesz, az az egész jövőjét kockáztatja, nem fog állást kapni (sok helyen kérnek erkölcsi bizonyítványt).

2013. nov. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!