Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha én olyan végrendeletet...

Ha én olyan végrendeletet írok hogymindent a magyar államra hagyok közjegyző elött azt megtamadhatjak e a rokonok ha leszarmazo nincs? Csak testver, szülő és oldalagi rokonok. Jo okom van rá!

Figyelt kérdés
2013. nov. 27. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Nincs rá indok hogy a vagyonodat ne rászorulókra, beteg gyerekekre hagyd, hanem aktatologatók hadára, akik egy új sportautóra hajtanak.


A fele egyébként a rokonoknak fog menni mindenképp. Szóval mielőtt kifingasz, költsd el, hamár nem akarsz a rászorulókon segíteni.

2013. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Az előttem szólóval egyetértek.
2013. nov. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Pont, hogy az állam támogatja a beteg gyerekek gyógyítását, és inkább a pénzsóvár rokonok azok, akik sportkocsit vennének, úgyhogy nagy szamárság az első hozzászóló sértegetése.


Mindezek mellett igaza van, ami jár az örökösödnek, arról nem mondhatsz le. Helyette tényleg az a legokosabb, ha elköltöd, akár magadra, akár átutalod a vagyonod jó részét már most egy olyan intézménynek, akit hasznosnak ítélsz (Vakok országos intézete, rák ellenes alapítvány, egyház, stb..).

Életedben azt csinálsz a pénzeddel, amit csak szeretnél.

2013. nov. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Én is inkább hagynám a kedvenc szomszédomra a vagyonomat, mint az államra, az a helyzet. A politikai nézetekbe most inkább nem mennék bele, hiszen nem ez volt a kérdés.

A lényeg, hogy inkább írasd egy alapítványra az örökséget szerintem, életedben pedig élj úgy, hogy segítesz és támogatsz olyan embereket, vagy szervezeteket, akiket valamiért nagyra tartasz, így túlzottan sok pénzed nem is marad, amit az államra kellene bíznod.

2013. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Mit támogat az állam,mikor beteg gyerekeknek is állandóan koldulni kell,hol gyógyításra hol drága műszerre?Lukas 10fl-ért nem hagynék az államra.Inkább nézz körül a környezetedbe kik azok akiken segítenél,ha már jótékonykodni akarsz.
2013. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
27%

"Mit támogat az állam,mikor beteg gyerekeknek is állandóan koldulni kell,hol gyógyításra hol drága műszerre?"


Az, hogy a havi adód 1%-áról az állam lemond, hogy támogathass vele egy intézményt, arról hallottál már?


Az állami támogatás (normatíva), ami közcélú alapítványok esetében sok millió Ft és ez csak úgy jár az intézményeknek, arról hallottál már?

2013. nov. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Bocs, hogy közbeszólok, de nem az volt a kérdés, hogy jó ötlet-e az államra hagyni, vagy hogy van-e megfelelő oka a kérdezőnek, hanem az, hogy megtámadható-e az így megírt végrendelet?


Megtámadható, mint ahogy a Kúria ítéletén kívül minden megtámadható. Az más kérdés, hogy érdemes-e? Ha a végrendelet hiteles, vagyis törvény előtt elfogadott, akkor a rokonok csak az úgynevezett köteles részt kapják meg, a hagyaték többi részét az állam kapja.

[link]


A köteles részből is kizárni valakit csak jogilag elfogadható kitagadásal lehet, amihez néhány feltételnek teljesülnie kell.

[link]

2013. nov. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kötelesrészre nem minden örökös jogosult, csak leszármazó, szül vagy házastárs. Tehát ha a halálod időpontjában a szüleid már nem élnek, a többi örökösnek nem jár kötelesrész, így a vagyonodat teljes egészében arra hagyod, akire szeretnéd, legyen az állam, szomszéd vagy alapítvány.


Kicsit off, de hallottam már ilyet, a hétvégi telkünk melletti telek tulajdonosa titokban az állandó lakhelye szerinti szomszédjára hagyta a telkét, volt nagy meglepetés szerintem, mikor meghalt az öreg. :)

2013. nov. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az adósságokat hagyhatod az államra :D
2013. nov. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Köteles rész csak leszármazónak jár, oldalági örökösnek nem, házastársnak is csak az özvegyi haszonélvezeti jog, még nem örököl tulajdonjogot a házastárs, csak majd az új ptk szerint, ami nem hatályos még.

A közjegyző által közokiratba foglalt végrendeletet is meg lehet támadni, csak felesleges, mert ez a legerősebb bizonyító erővel rendelkező irat.

Én inkább hagynám a legjobb barátomra, mint a magyar államra, de ez már egyéni döntés.

2013. nov. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!